Pradžia
Stojantiesiems
Bakalauro ir vientisosios studijos
Studijų programos
Naujos studijų programos
- Moksleiviams
-
Bakalauro ir vientisosios studijos
- Atviros durys VILNIUS TECH
- Stojimo tvarka
- Studijų programos
- Dvigubo diplomo studijos
- Studijų kaina
- Konkursiniai balai
- Stojamieji egzaminai ir testai
- Įgijusiems išsilavinimą užsienyje
- Informacija stojantiesiems
- Teisės aktai
- Leidinys apie bakalauro studijas 2020 - 2021 m.
- 2020 m. bendrojo priėmimo rezultatai
- Kontaktai
- DUK
- Magistrantūros studijos
- Kolegijų absolventams
- Doktorantūros studijos
- Nuotolinės studijos
- Ištęstinės studijos
- Studijos aukštesniuose kursuose
- Dalinės studijos
- Kvalifikacijos tobulinimo kursai
- Studijų aplinka
- Interaktyvus video testas
- Informacija stojantiesiems
Naujos studijų programos
Vilnius Tech Statybos fakulteto absolventas Vytautas
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – inžinerijos mokslų bakalauras
Studijų forma ir trukmė – nuolatinės studijos (4 metai)
Architektai, inžinieriai ir statybininkai visame pasaulyje jau seniai ieškojo būdų sumažinti projekto kainą, šį darbą atlikti greičiau ir kokybiškiau. Statinio informacinis modeliavimas (angl. Building Information Modelling (BIM) ir leidžia pasiekti šių tikslų.
Siekiant ne tik efektyviau dirbti, bet ir patenkinti nuolat besikeičiančius ir didėjančius užsakovų reikalavimus, statybos pramonėje vis labiau įsigali skaitmeninės informacinės sistemos statiniams ir su jais susijusiems procesams modeliuoti.
Tobulėjančios informacinės ir komunikacijų technologijos (IKT), dabar plačiai pritaikomos ir statybos sektoriuje. Jos daro esminį poveikį didinant šio sektoriaus efektyvumą, konkurencingumą, gerinant produkcijos ir paslaugų kokybę visose statinių gyvavimo ciklo stadijose.
Viena tokių IKT technologijų – praėjusio amžiaus pabaigoje atsiradusi ir visame pasaulyje sparčiai išpopuliarėjusi BIM.
Su statiniu susiję veiksmingiausi sprendimai dabar priimami dar pirminėje stadijoje – planuojant ir projektuojant, o BIM laikomas vienu perspektyviausių pastarojo meto statybos pramonės pokyčių.
Remiantis BIM, projektuojant statinį (pastatą), sukuriamas tikslus virtualus jo prototipas, dar vadinamas skaitmeniniu dvyniu. Šis prototipas vėliau naudojamas ne tik statinio idėjai pristatyti ir išvystyti, bet ir statant, įrengiant, naudojant, prižiūrint, valdant, rekonstruojant, modernizuojant, o kai kada – net griaunant ir utilizuojant statinį.
Šiuolaikinių informacinių technologijų, skaitmeninės statybos principų ir BIM taikymas leidžia efektyviau projektuoti, statyti, naudoti ir valdyti statinius, nes sudaro galimybes iš anksto patikrinti, ar projektavimo sprendiniai išties geri, leidžia išvengti projektavimo klaidų.
BIM padeda valdyti procesus ir priimti sprendimus. Jis apibūdinamas kaip technologinė priemonė, efektyvus darbo ir bendradarbiavimo metodas, informacijos centras.
BIM didina statybos sektoriaus našumą, užtikrina geresnę viešųjų statinių kokybę, didesnį statybų skaidrumą. Greta to, ši technologija suteikia galimybę kurti tvaresnę aplinką, kurioje atsižvelgiama į klimato kaitos problemas ir žiedinės ekonomikos poreikį.
Tokio modelio sudarymą ir palaikymą sudėtingų informacinių sistemų aplinkoje gali suvaldyti specialistai, gerai išmanantys ne tik statinio, inžinerinių tinklų ar susisiekimo komunikacijų projektavimą, statybos darbų technologijas, statybos organizavimą bei ekonomiką, bet ir šiuolaikines informacines technologijas (IT), informacijos kūrimo ir mainų procesus bei jų taikymo metodus.
Būtent šios srities specialistai ir bus rengiami per tarpkryptinę Statinio informacinio modeliavimo technologijų studijų programą. Ekspertų vertinimu, artimiausią dešimtmetį aukštos kvalifikacijos BIM specialistų poreikis gerokai viršys jų pasiūlą.
Ką gebėsiu?
Statinio informacinio modeliavimo technologijos studijų programa skirta išmokti:
- rengti ir vykdyti statinio projekto(ų) inžinerinį skaitmenizavimą;
- pritaikyti skaitmenizavimo įrankius ir su jais susijusias technikas bei ir technologijas projektavimo ir statybos procesuose;
- atlikti projektavimo, statybos bei statinio eksploatavimo informacinį modeliavimą;
- kaupti, tvarkyti ir valdyti skaitmeninę informaciją;
- diegti ir aptarnauti bendrą duomenų valdymo sistemą;
- prižiūrėti BIM projektą, jį stebėti, analizuoti ir kontroliuoti, įvertinant nuolat kintančias sąlygas ir situacijas;
- organizuoti, prižiūrėti ir tvarkyti įmonės/projekto informacinę infrastruktūrą;
- konsultuoti ir organizuoti mokymus apie informacinių technologijų praktinį taikymą;
- rengti įmonės/projekto CAD/BIM standartus, reikalavimus, kitus BIM dokumentus;
- padėti įgyvendinti įmonės skaitmenizavimo procesų vystymo strategiją.
Kokios būtų mano karjeros galimybės?
- dirbti statinio integruoto projekto BIM koordinatoriumi statytojų (užsakovų) organizacijose, projektavimo įmonėse, bendrastatybinėse ir specialiųjų statybos darbų rangos įmonėse;
- dirbti BIM projekto koordinatoriumi arba BIM specialistu projektavimo įmonėse;
- dirbti BIM statybos projektų koordinatoriumi arba BIM statybų priežiūros specialistu rangovų ir subrangovų įmonėse;
- dirbti BIM priežiūros specialistu arba BIM konsultantu nekilnojamo turto vystytojo, valdytojo, statytojo (užsakovo) įmonėse;
- dirbti BIM priežiūros specialistu arba BIM konsultantu valstybinėse ir privačiose įstaigose, statybos darbų vykdymo priežiūrą, statinių projektų vykdymo priežiūrą bei statinių naudojimo priežiūrą;
- dirbti BIM jaunesniuoju moksliniu specialistu arba BIM konsultantu programinės įrangos kūrimo IT įmonėse;
- dirbti BIM modeliavimo specialistu projektavimo įmonėse, kuriančiose statinių projektų architektūros arba (ir) konstrukcijų, arba (ir) inžinerines bei statybų valdymo dalis;
- studijuoti magistrantūroje;
- dirbti statytojų (užsakovų) ir investuotojų bendrovėse, įvairaus profilio projektavimo įmonėse, statybų rangos ir subrangovų įmonėse, valstybės sektoriaus, sertifikavimo, priežiūros, kadastrų bei registrų įstaigose. Tokiose kaip SWECO, „Markučiai“, „Eika“, „Panevėžio statybos trestas”, „YIT Lietuva“, „Betonika“, „Caverion Lietuva“, ABB, „KG Constructions“, „Skydmedis“, „Staticus“, „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla Nr. 3“, „Denia solutions“, „Lietuvos geležinkeliai“, „Paroc“, „Hidrostatyba“, „Eternit Baltic“, „Vilniaus rentinys“, „Projektana“, „Viacon“, „Consena“, „Raseinių statyba“, „Arginta“, „Jūrės medis“, „Statybų lyga“, „Perdanga“, „Kauno gelžbetonis“, „Betono centras“, „Dauda“, „Primtela“, „Ekstra namas“, „Vilprim“, ALRASTA, „Giedra“, „Ober-Hous", "Lietuvos dujos", "Vilniaus energija", "YIT Technika", "Aldma", "COWI Lietuva".

KRAŠTOVAIZDŽIO ARCHITEKTŪRA
Priėmimas 2020 m. vyks. Programa įregistruota Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre.Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis – menų bakalauras
Studijų forma ir trukmė – nuolatinės studijos (3 metai)
Įspūdingų Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų senamiesčių statytojai puikiai jautė ir suprato aplinką, profesionaliai suderino žmogaus poreikius su vis besikeičiančia ir mus džiuginančia gamta ir sukūrė iki šiol žavinčius kraštovaizdžius. Šie specialistai pasirūpino, kad atsirastų sodai, parkai, skverai, alėjos ir kitos mus kasdien traukiančios miesto erdvės.
Klimato kaita, visuomenės senėjimas, miestų plėtra ir aplinkos tarša, riboti ištekliai – nauji šiuolaikinės žmonijos iššūkiai. Jiems spręsti reikalingi išvien su kitais aplinką kuriančiais profesionalais dirbantys, šiuolaikiniam žmogui reikalingus ir estetiškus sprendimus kuriantys išsilavinę, gamtinėje ir urbanizuotoje aplinkoje vykstančius procesus kompleksiškai suprantantys ir juos modeliuoti gebantys specialistai.
Kraštovaizdžio architektų kompetencija ir profesinės veiklos laukas labai išsiplėtė. Tai ne vien parkų ir sodų kūrimas. Tokie specialistai planuoja miesto erdvinę plėtrą, modeliuoja atvirųjų erdvių – aikščių ir skverų, kultūrinių kraštovaizdžių – nekilnojamojo kultūros paveldo objektų, miesto gatvių, krantinių ir kitų infrastruktūros erdvių ateitį.
Dėl to kraštovaizdžio architektas šiandienos visuomenėje yra itin paklausi profesija: jo sukurtų projektų reikia savivaldybėms, nekilnojamojo turto plėtotojams ir privatiems statytojams, jie dalyvauja rengiant miesto ir visos šalies plėtros strategiją, vykdo mokslo tyrimus.
Kraštovaizdžio architektūros studijų programos tikslas – išugdyti kintančius šiuolaikinės visuomenės poreikius ir aplinkos iššūkius suprantantį kraštovaizdžio architektą, gebantį dirbti komandoje, planuoti ir projektuoti šiuolaikinių miestų atvirąsias erdves.
Kraštovaizdžio architektūros studijas reguliuoja ir prižiūri tarptautinės organizacijos: Europos kraštovaizdžio architektūros mokyklų taryba (ECLAS) ir Europos kraštovaizdžio architektų federacija („IFLA-Europe“),kurių darbe dalyvauja VGTU.
Ši studijų programa sukurta pagal šių organizacijų nuostatas, aktyviai bendradarbiaujant su kitais kraštovaizdžio architektūros studijas vykdančiais Europos universitetais: studijuojant bus pasiekiami ir geriausi VGTU partnerių – Estijos, Lenkijos, Vengrijos ir Olandijos universitetų kursai pagal pasirašytą daugiašalę bendradarbiavimo studijų srityje sutartį.
Ką gebėsiu?
Kraštovaizdžio architektūros studijų programa skirta išmokti:
- planuoti, projektuoti kraštovaizdžius, modeliuoti šių teritorijų ir objektų gyvavimo ciklo procesus miestuose ir kitose teritorijose, suprasti kraštovaizdžio teoriją ir metodologiją;
- specialiųjų gebėjimų kurti miesto parkus ir sodus, atvirąsias erdves, tvarkyti kultūrinius kraštovaizdžius ir infrastruktūros objektų kraštovaizdžius;
- valdyti kraštovaizdžiuose naudojamų medžiagų ir želdinių komponavimo būdus, tam naudojamas informacines komunikacines technologijas;
- analizuoti situacijas ir sudaryti veiksmų planą;
- prisitaikyti prie netikėtų situacijų ir generuoti idėjas.
Kokios būtų mano karjeros galimybės?
- Dirbti kraštovaizdžio projektuotojais: kurti parkus, skverus, sodus, aikštes, tvarkyti kultūrinius kraštovaizdžius, formuoti infrastruktūros objektų kraštovaizdžius;
- dirbti kraštovaizdžio planuotojais: rengti miestų ir jų dalių, miesto parkų ir sodų, saugomų teritorijų tvarkymo planus, vertinti numatomą sprendinių poveikį gamtai, žmonėms ir ūkiui;
- dirbti savivaldybės kraštovaizdžio architektais: kurti miesto plėtros strategiją, spręsti erdvių atnaujinimo ir naujų erdvių kūrimo uždavinius, infrastruktūros plėtros klausimus, vertinti kraštovaizdžio architektūros ir statybos projektus;
- toliau gilinti kraštovaizdžio architekto žinias magistrantūroje. Baigus šias studijas ir atlikus dvejų metų praktiką įgyti profesinės kvalifikacijos patvirtinimą, tada įstatymo nustatyta tvarka tapti visoje ES paslaugas teikti galinčiais atestuotais kraštovaizdžio architektais.
KONKURSINIO BALO SANDAROS LENTELĖ
KRAŠTOVAIZDŽIO ARCHITEKTŪRA
KRAŠTOVAIZDŽIO ARCHITEKTŪRA
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: menų magistras Studijų kryptis: Kraštovaizdžio architektūra |
Dalykas |
Svertinis koeficientas | 2020 m. | 2021 m. |
I | 0,5 | stojamasis egzaminas | stojamasis egzaminas |
II | 0,2 | matematika | matematika / fizika / informacinės technologijos |
III | 0,1 | bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais konkursiniais dalykais | bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais konkursiniais dalykais |
IV | 0,2 | lietuvių kalba ir literatūra | |
Pagrindiniai kriterijai konkursinei eilei į valstybės finansuojamą vietą sudaryti: | – I-ojo dalyko stojamojo egzamino įvertinimas; – II-ojo dalyko brandos egzamino įvertinimas; – III-ojo dalyko brandos egzamino įvertinimas arba metinis pažymys (A lygiu); – lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino įvertinimas. |
||
2019 m. minimalūs rodikliai stojant į valstybės finansuojamas bei valstybės nefinansuojamas vietas: | – minimalus konkursinis balas į stojant į valstybės finansuojamą vietą 5,4; – minimalus konkursinis balas į stojant į valstybės nefinansuojamą vietą 5,4; – daugiau informacijos čia. |
-
- Puslapio administratoriai:
- Dovilė Ulinskaitė
- Monika Bissekerskaja
- Samanta Nomgaudė
- Kristina Lazickienė
- Augustė Jablonskytė
- Agnė Augustinaitė
- Justė Kareivaitė