www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Tarptautiniame dalykiniame QS reitinge – VGTU proveržis

Tarptautiniame dalykiniame QS reitinge – VGTU proveržis

2017-03-08
Tarptautiniame dalykiniame QS reitinge – VGTU proveržis
Šiandien paaiškėjo tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings by Subject 2017“, vertinančio aukštąsias mokyklas pagal skirtingas mokslo ir studijų kryptis, rezultatai. Šiemet juose reitinguoti tik trys Lietuvos universitetai.
 
Lietuvos universitetai šiemet įvertinti 6-iose kryptyse, VGTU – vienintelis Lietuvos universitetas reitinguotas net 4 iš jų. Kaip ir praėjusiais metais, šiemet pasauliniame reitinge VGTU statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijų (Engineering – Civil & Structural) kryptyse užima 101–150 vietą. VGTU yra vienintelis Baltijos šalių universitetas pasiekęs tokį aukštą reitingą statybos inžinerijos moksluose. 101–150 vietoje tarp visų universitetų VGTU yra ir architektūros bei urbanistikos (Architecture / Built Environment ) kryptyje. Šis universitetas taip pat reitinguotas Verslo ir vadybos studijų (Business & Management Studies) kryptyje bei užima 201–250 vietą, o Ekonomikos ir ekonometrijos (Economics & Econometrics) kryptyse – 301–350 vietą tarp pasaulio universitetų. Šie pasiekimai – aukščiausi Lietuvoje. Šiais metais reitinge „QS World University Rankings by Subject“ buvo vertinamos 46 studijų kryptys. VGTU buvo vertinamas 20 studijų krypčių, iš kurių 10-yje tarp Lietuvos universitetų užima pirmą vietą.
 
„Tokiose srityse kaip statybos inžinerija ir statinių konstrukcijos bei architektūra ir urbanistika VGTU jau seniai turi užsitikrinęs gerą vardą, tačiau šių metų reitingų rezultatai žymi VGTU proveržį ir socialiniuose moksluose. Atsižvelgiame į pasaulines tendencijas, pagal kurias šiuolaikinis techniškasis universitetas turi būti stiprus ne tik technologijų, bet ir socialiniuose moksluose. Remiamės kitų šalių techninių universitetų patirtimi, todėl universitete ruošdami aukšto lygio šiuolaikinius specialistus prie technologinių profesinių dalykų pridedame ir verslumo įgūdžių, ekonomikos, vadybos pagrindus. Socialiniai mokslai VGTU taip pat remiasi technologijomis. Ši savybė yra unikalus VGTU išskirtinumas, kuris šiuose reitinguose įvertintas tarptautiniu mastu“, – sako VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.
 
Į reitingą taip pat patekęs VU reitinguotas lingvistikos (Linguistics) kryptyje (201–250 vieta) bei fizikos ir astronomijos (Physics & Astronomy) srityse – 251–300 vietos.
 
Šiais metais reitinge „QS World University Rankings by Subject 2017“ iš viso įvertinti 4438 universitetai, tačiau reitinguotos buvo tik 1117 aukštojo mokslo institucijų. Jos buvo vertinamos pagal reputaciją tarp akademikų, reputaciją tarp darbdavių bei pagal publikacijų citavimo rodiklius. „QS World University Rankings by Subject“ reitingas, priešingai nei kai kurie kiti, neatsižvelgia į pačių aukštųjų mokyklų teikiamus duomenis, naudoja tik išorinius šaltinius ir mokslinių publikacijų duomenų bazes.
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė