www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Tarptautinėje kūrybinės visuomenės konferencijoje – VGTU pranešėjas

Tarptautinėje kūrybinės visuomenės konferencijoje – VGTU pranešėjas

2017-03-17
Tarptautinėje kūrybinės visuomenės konferencijoje – VGTU pranešėjas
Kovo 13–14 d. Florencijos (Italija) istoriniame centre vyko tarptautinė konferencija „Kūrybinė visuomenė: idėjos, problemos ir koncepcijos“. Konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš 15 šalių, 5 žemynų. Vienas iš plenarinių pranešėjų – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakulteto (KIF) profesorius dr. Tomas Kačerauskas, kuris nuosekliai tyrinėja kūrybingumo fenomenus jau 15 metų. Jis kalbėjo apie kūrybinės visuomenės paradigmas, kurios išplaukia iš skirtingų mokslinių mokyklų. 
 
„Florencija – Europos renesanso lopšys, į kurį turistai iš viso pasaulio plūsta pažiūrėti Mikelandželo skulptūrų ar S. Botičelio tapybos. Ne tik galerijos, bet ir didingi rūmai, įstabios bažnyčios ir jaukūs parkai garsina miestą. Atrodo, Vilnius – labai toli nuo Florencijos turint omeny ne tik atstumą bei kelionės nepatogumus, bet ir ilgą renesanso idėjų kelią į Lietuvą. Vis dėlto yra dalykų, kurie suartina mūsų miestus. Vienas jų – VGTU ir R. del Bianco fondo tarptautinio instituto „Life Beyond Tourism“ surengta tarptautinė konferencija. Šis institutas siekia plėtoti veiklas anapus turistinio vartojimo“, – įspūdžiais iš Florencijos dalijosi VGTU profesorius.
 
Konferencija buvo skirta kūrybingumo tyrinėjimams iš filosofinės, psichologinės, sociologinės, geografinės, kultūrologinės, ekonominės, vadybinės perspektyvų. Konferencijos internetinį puslapį aplankė apie 12 000 žmonių. 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė