www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Senato posėdyje iškilmingai apdovanoti VGTU bendruomenės nariai

Senato posėdyje iškilmingai apdovanoti VGTU bendruomenės nariai

2017-03-28
Senato posėdyje iškilmingai apdovanoti VGTU bendruomenės nariai
Kovo 28 d. popietę Senato posėdyje iškilmingai įteikti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) daktaro diplomai, profesoriaus pedagoginio vardo bei docento pedagoginio vardo atestatai, apdovanoti aukštojo mokslo vadovėlių ir mokslinių monografijų konkurso nugalėtojai bei patentus gavę mokslininkai.
 
Iš viso įteikta 16 daktaro diplomų, daugiausia – po 4 daktaro diplomus – įteikta Fundamentinių mokslų ir Aplinkos inžinerijos fakultetų mokslo daktarams. Po 3 diplomus įteikta Transporto inžinerijos ir Statybos fakultetų absolventams, o Elektronikos ir Verslo vadybos – po 1 mokslo daktaro diplomą. Šie mokslo daktarai parengė 7 statybos, 3 transporto inžinerijos mokslo krypčių disertacijas, informatikos inžinerijos ir mechanikos inžinerijos – po 2, elektros ir elektronikos inžinerijos ir ekonomikos mokslo krypčių – po 1 disertaciją.
 
Profesoriaus pedagoginio vardo atestatai įteikti prof. dr. Olegui Prentkovskiui ir prof. dr. Gintautui Bureikai (Transporto inžinerijos fakultetas), prof. dr. Stanislavui Dadelo (Kūrybinių industrijų fakultetas), prof. dr. Artūrui Serackiui (Elektronikos fakultetas).
 
Docento pedagoginio vardo atestatai įteikti doc. dr. Dariui Popovui ir doc. dr. Giedrei Streckienei (Aplinkos inžinerijos fakultetas),  doc. dr. Andriui Katkevičiui (Elektronikos fakultetas) ir  doc. dr. Viktorijai Stasytytei (Verslo vadybos fakultetas).
 
Aukštojo mokslo vadovėlių konkurse antrą vietą pelnė doc. dr. Jonas Žaptorius už vadovėlį „Finansinė apskaita“ (Technika: Vilnius, 2015), trečios vietos apdovanojimą gavo prof. dr. Vladislovas Česlovas Aksamitauskas ir dr. Dominykas Šlikas už vadovėlį „Požeminių inžinerinių tinklų geodeziniai matavimai“ (Technika: Vilnius, 2015).
 
Taip pat apdovanoti ir mokslinių monografijų konkurso nugalėtojai. Už antrą vietą konkurse apdovanotas Jonas Jakaitis​ parengęs monografiją ​„Miesto erdvinio formavimo dalyvių diskursas šiuolaikinės demokratijos sąlygomis“ (Technika: Vilnius, 2013). Trečias vietas konkurse užėmė doc. dr. Ilona Skačkauskienė, doc. dr. Laima Okunevičiūtė Neverauskienė, doc. dr. Daiva Andriušaitienė, doc. dr. Živilė Tunčikienė  už monografiją „Lietuvos socialinės ekonominės problemos ir jų sprendimo prielaidos“ (Technika: Vilnius, 2013) bei prof. dr. Dalius Navakauskas, prof. dr. Artūras Serackis, doc. dr. Dalius Matuzevičius, doc. dr. Raimond Laptik už monografiją „Specializuotos elektroninės intelektualiosios sistemos garsams ir vaizdams apdoroti. Teorija ir taikymai“ (Technika: Vilnius, 2014).
 
VGTU mokslininkai apdovanoti ir už įgytus Lietuvos bei tarptautinius patentus. Pirmąjį universiteto istorijoje Japonijos patentą gavo doc. dr. Vytautas Bučinskas ir doc. dr. Ernestas Šutinys, pirmąjį Europos patentą – prof. habil. dr. Pranas Baltrėnas ir doc. dr. Alvydas Zagorskis. Už Lietuvos patentus pagerbti prof. dr. Audrius Čereška ir Giedrius Augustinavičius už patentą „Didelio tikslumo pozicionavimo sistema“, doc. dr. Vytautas Bučinskas, Algimantas Poška, doc. dr. Zita Savickienė ir Alvydas Šlepikas – už patentą „Valdomos eigos tiesiaeigė elektros pavara ir eigos valdymo būdas“, prof. habil. dr. Pranas Baltrėnas beii Aleksandras Chlebnikovas už patentą „Daugialypis daugiakanalis cilindrinis ciklonas filtras“, o prof. habil. dr. Pranas Baltrėnas ir prof. dr. Edita Baltrėnaitė už patentą „Vertikalus biofiltras-adsorberis“.
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė