www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Anglijos leidykla išleido VGTU profesoriaus knygą

Anglijos leidykla išleido VGTU profesoriaus knygą

2017-04-19
Anglijos leidykla išleido VGTU profesoriaus knygą
Balandžio viduryje Anglijos leidykla Cambridge Scholars Publishing išleido Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto profesoriaus doc. dr. Almanto Samalavičiaus anglų kalba parengtą ir redaguotą knygą „Modernizmo ir dirbtinės aplinkos permąstymas“ (angl. Rethinking Modernism and the Built Environment). 

Šią akademinių pokalbių knygą sudaro profesoriaus A. Samalavičiaus pašnekesių ciklas su 23 pasaulyje gerai žinomais architektais, urbanistais, miesto sociologais ir antropologais, klimato kaitos specialistais iš JAV, Kanados, Anglijos, Švedijos, Norvegijos, Liuksemburgo ir kitų šalių. Tarp autoriaus kalbinamų asmenų, tokios pasaulinio garso architektūros ir urbanistikos įžymybės kaip profesoriai Kenneth Frampton, Leon Krier, Nikos Salingaros, Arnold Berleant, Ulf Hannerz, Alberto Perez-Gomez bei pasauliniu mastu pagarsėjusio veikalo „Plėtros ribos“, parengto Romos klubo užsakymu, vienas iš autorių prof. Jorgen Randers ir kiti.

Joje taip pat pateikiamas pluoštas iliustracijų, tarp kurių ir Lietuvos architektūrinio modernizmo paveldas. 

„Šis veikalas yra aistringas mokslinis tyrimas, kurio akiratyje – šiuolaikinės architektūros praktika, urbanistika ir miestokūros procesai. Pateikta pašnekesių su iškiliais architektais, miestų planuotojais ir tarptautiniu mastu žinomais architektūros istorikais bei urbanistiniais mąstytojais, ši knyga apžvelgia ir kritiškai analizuoja modernizmo paveldą ir jo įtaką globaliai urbanizacijai. Savo laiku pasirodantys, mąslūs ir mąstymą provokuojantys pašnekesiai, kuriuos jos sudarytojas rengė penkerius pastaruosius metus atmeta plačiai paplitusias dogmas ir klaidingomis premisomis grįstą urbanistinio ir architektūros mąstymo palikimą,“ – rašoma šios neeilinės knygos leidėjų anotacijoje.

Lietuvių profesoriaus parengtas veikalas akina ieškoti architektūrinio projektavimo ir urbanistinio planavimo perspektyvų naujame tūkstantmetyje kuomet aplinkosaugos problemos tapo itin aštrios. Knygoje skaitytojai ras ne tik pasižvalgymus po galimą miestų ateitį, bet ir išsamią apžvalgą tų dalykų, kurie pasirodė esą nesenos modernybės intelektiniai pančiai. 

Šis akademinis leidinys jau platinamas pasauliu mastu. 
   
   
 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė