www.vgtu.lt

Naujienos

Išskirtinė galimybė: praktika JAV Kongrese Išskirtinė galimybė: praktika JAV Kongrese 2018-01-23 „YouthProAktiv“ VGTU studentus kviečia dalyvauti Transatlantinės lyderystės programoje ir pasinaudoti neeiline galimybe išvykti 3 mėnesių praktikai į JAV Kongresą.
Popiežiui dovanota nanoprakartėlė – tik pradžia: kuria virtualų Vilnių Popiežiui dovanota nanoprakartėlė – tik pradžia: kuria virtualų Vilnių 2018-01-19 Žinia apie Popiežiui dovanotą lietuvių mokslininkų sukurtą ląstelės dydžio nanoprakartėlę apskriejo visą pasaulį, bet prisidėjusieji prie šio darbo nemiega ant laurų.
Mano kūrybos filosofija – perteikti tai, kas neapčiuopiama ir plika akimi neregima Mano kūrybos filosofija – perteikti tai, kas neapčiuopiama ir plika akimi neregima 2018-01-19 Kviečiame paskaityti VGTU KIF Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus parengtą straipsnį-interviu su VGTU docente tapytoja Meda Norbutaite. 
VGTU studentų tiriamuosius darbus įgyvendina didžiausi pasaulio puslaidininkių gamintojai VGTU studentų tiriamuosius darbus įgyvendina didžiausi pasaulio puslaidininkių gamintojai 2018-01-18 Nuo 2012 m. VGTU Elektronikos fakultetas priklauso prestižinei MOSIS universitetinių mokymų ir tyrimų programai, kurią kuruoja Pietų Kalifornijos universiteto Informacijos mokslų institutas.
VGTU bendradarbiaus su „Ellex Valiunas“ kuriant savivaldžių transporto priemonių įstatyminę bazę VGTU bendradarbiaus su „Ellex Valiunas“ kuriant savivaldžių transporto priemonių įstatyminę bazę 2018-01-18 Susidomėjimas bepiločiais orlaiviais, savivaldžiais automobiliais bei jų teikiamomis galimybėmis nuolat auga. Šių sričių teisinis reglamentavimas dar tik kuriamas ir tvirtinamas.
Makaronų tiltai 2018 – kad negriūtų tikri tiltai, siūlo tobulėti juos statant iš makaronų Makaronų tiltai 2018 – kad negriūtų tikri tiltai, siūlo tobulėti juos statant iš makaronų 2018-01-18 Tiltus veikia vėjas, krituliai, transporto srautai, laikui bėgant atsirandančios rūdys, mikro įtrukimai ir daugelis kitų veiksnių.
VGTU lankėsi Lietuvos automobilių sąjungos atstovai VGTU lankėsi Lietuvos automobilių sąjungos atstovai 2018-01-17 LAS prezidiumo narys Šarūnas Jankauskas kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos projektų valdymo skyriaus vyriausiąja specialiste Renata Žaliauskaite, lankėsi VGTU.
VGTU studentei – Vilniaus sporto apdovanojimų Metų proveržio titulas VGTU studentei – Vilniaus sporto apdovanojimų Metų proveržio titulas 2018-01-17 Sostinės rotušėje už 2017 metų darbus ir pasiekimus pagerbti sporto bendruomenė atstovai, jiems įteikti Vilniaus miesto sporto apdovanojimai.
VGTU plėtos netechnologines inovacijas savininkų valdomoms MVĮ VGTU plėtos netechnologines inovacijas savininkų valdomoms MVĮ 2018-01-16 VGTU VVF Dinamiškosios vadybos institutas įgyvendina INTERREG Baltic Sea Region programos finansuojamą projektą „SNOwMAN“.
Robertas Dargis: „Gyvename laikais, kai pokyčių galimybes riboja tik mūsų fantazija“ Robertas Dargis: „Gyvename laikais, kai pokyčių galimybes riboja tik mūsų fantazija“ 2018-01-15 Kiekvienas, turintis rankoje išmanųjį telefoną, yra ketvirtosios pramonės revoliucijos dalyvis, nors pats to garsiai ir neįvardija. Paradoksalu tik tai, kad kuo sparčiau tobulėja technologijos, tuo svarbiau žmogui grįžti prie savo ištakų: emocijų, kūrybos, bendrystės ir santykio su kitais. Tai – mūsų vertės matas ir sąlyga, leisianti adaptuotis prie vykstančių pokyčių. Apie revoliucijas, buvusias ir esamas, ir žmogaus vietą jose kalbamės su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) alumnu Robertu Dargiu.
VGTU ITSC primena – yra greitesnis būdas gauti reikiamą informaciją VGTU ITSC primena – yra greitesnis būdas gauti reikiamą informaciją 2018-01-15 Stengiantis palengvinti bei pagreitinti informacijos prieinamumą VGTU buvo pradėta vystyti duomenų saugyklų technologija, o Business Intelligence (BI) pagrindu kuriami vadinamieji „duomenų kubai“.
VGTU – aukštųjų mokyklų ir studijų parodose VGTU – aukštųjų mokyklų ir studijų parodose 2018-01-14 Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) sausio–vasario mėnesiais dalyvaus aukštųjų mokyklų ir studijų parodose Kaune bei Vilniuje.
Apie gyvenimus keičiančią muziką – su R. Viskantaite Apie gyvenimus keičiančią muziką – su R. Viskantaite 2018-01-12 „Mintys apie muziką, naujų kūrinių interpretaciją nepaleidžia net užvėrus darbo duris – chorvedžiai nuo to neturi nei atostogų, nei kartais ir naktų“, – neslepia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinio choro „Gabija“ meno vadovė Rasa Viskantaitė. Jau 22 metus šiuo kolektyvu gyvenanti moteris, kadaise perėmusi atsakingas pareigas iš Anapilin iškeliavusio tėčio Felikso Viskanto, neabejoja muzikos galia jaudinti, įkvėpti žmones ir… net keisti jų gyvenimus! Su R. Viskantaite kalbamės apie „Gabiją“ ir įvairias patirtis, reikšmes ir jausmus, slypinčius po šiuo pavadinimu.
 
Visi kartu paminėkime sausio 13 d. – įsisekime neužmirštuoles Visi kartu paminėkime sausio 13 d. – įsisekime neužmirštuoles 2018-01-12 Visi kartu paminėkime sausio 13 d. – įsisekime neužmirštuoles.
 
VGTU studento įspūdžiai NASA: Lietuva yra žinoma pasaulyje dėl mažųjų palydovų VGTU studento įspūdžiai NASA: Lietuva yra žinoma pasaulyje dėl mažųjų palydovų 2018-01-11 Narūnas Kapočius, VGTU Telekomunikacijų inžinerijos 4 kurso studentas nesenai atliko stažuotę NASA Ames tyrimų centre, dalinasi įspūdžiais ir rezultatais, kuriuos pavyko pasiekti.
VGTU licėjaus moksleiviai kūrė virtualius miestus VGTU licėjaus moksleiviai kūrė virtualius miestus 2018-01-10 VGTU bendradarbiaudamas su VGTU inžinerijos licėjumi šį semestrą pirmą kartą organizavo projektavimo pamokas 12 klasės mokiniams.
Kviečiame dalyvauti: architektūrinio piešinio konkursas „NEMATOMA ARCHITEKTŪRA“ Kviečiame dalyvauti: architektūrinio piešinio konkursas „NEMATOMA ARCHITEKTŪRA“ 2018-01-09 Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultetas kviečia dalyvauti architektūrinio piešinio konkurse tema „NEMATOMA ARCHITEKTŪRA“.
VGTU profesorius skaitė pagrindinį pranešimą tarptautinėje konferencijoje Irane VGTU profesorius skaitė pagrindinį pranešimą tarptautinėje konferencijoje Irane 2018-01-08 VGTU Architektūros fakulteto profesorius kaip pagrindinis kviestinis pranešėjas dalyvavo Irano Islamo Respublikos Kašano universitete vykusioje tarptautinėje konferencijoje.
Knygos apie komiksų kūrimą autorius T. Mitkus: „Komiksai – visai nevaikiškas reikalas“ Knygos apie komiksų kūrimą autorius T. Mitkus: „Komiksai – visai nevaikiškas reikalas“ 2018-01-05 „Komiksai yra tikrai nevaikiškas reikalas, tai – viena iš medijų, kuri šiuo metu išgyvena savo aukso amžių”, neabejoja Tomas Mitkus, neseniai su žmona Vaida Nedzinskaite-Mitke parašęs knygą apie komiksų kūrimą „Komiksai: pažink ir kurk“. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) leidyklos „Technika” išleista knyga – pirmoji tokia lietuvių kalba, kurioje galima labai išsamiai sužinoti apie šią mūsų šalyje vis populiaresnę kūrybos išraiką. Su animatoriumi, komiksų kūrėju ir VGTU dėstytoju kalbamės apie naująjį leidinį, aistrą komiksams ir jų virsmą Lietuvoje bei pasaulyje.
VGTU kokybės vadybos sistemos (KVS) nauda VGTU kokybės vadybos sistemos (KVS) nauda 2018-01-05 VGTU, siekdamas realizuoti prioritetinius tikslus studijų, mokslo ir inovacijų,  infrastruktūros vystymo srityse, sukūrė ir plėtoja kokybės vadybos sistemą (KVS).
Šokti gyvenimą kiekvienu savo judesiu Šokti gyvenimą kiekvienu savo judesiu 2018-01-05 Šį kartą dalinamės pokalbiu su aštuoniolikmečiu Denisu Stechu, kuris šiuo metu studijuoja Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Pramogų industrijų specialybę ir scenos menų arenoje yra puikiai atpažįstamas kaip šokėjas.
VGTU atstovai – konferencijoje „Konkurencingumo kėlimas Pl_LT pasienyje per klasterizacijos paslaugų vystymą“ VGTU atstovai – konferencijoje „Konkurencingumo kėlimas Pl_LT pasienyje per klasterizacijos paslaugų vystymą“ 2018-01-05 Gruodžio 8 dieną Alytuje įvyko baigiamoji konferencija „Konkurencingumo kėlimas Pl_LT pasienyje per klasterizacijos paslaugų vystymą“, kurioje dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovai.
 
VGTU atstovas išrinktas į Aukštojo mokslo tarybą VGTU atstovas išrinktas į Aukštojo mokslo tarybą 2018-01-03 VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas prof. dr. Donatas Čygas išrinktas ir paskirtas Aukštojo mokslo tarybos nariu.
A. Daniūnas: „Pokyčių laikotarpiu svarbiausia turėti aiškius tikslus“ A. Daniūnas: „Pokyčių laikotarpiu svarbiausia turėti aiškius tikslus“ 2018-01-02 Žengiant į 2018-uosius, pats metas peržvelgti praėjusius dvylika mėnesių, pasidžiaugti nuveiktais darbais, išskirti pagrindinius įvykius universiteto gyvenime ir visoje Lietuvos švietimo sistemoje. Be abejo, svarbiausias šių metų procesas – Lietuvos aukštojo mokslo reforma ir universitetų tinklo optimizacija. Apie visa tai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Alfonsas Daniūnas.
Kas yra menų inkubatoriai? Kas yra menų inkubatoriai? 2017-12-29 Menų inkubatorių veikla dar daugeliui visuomenės narių kelia papildomų klausimų virtinę. Todėl Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus glaustai apžvelgia menų inkubatorių fenomeną ir jo vietą kūrybinių industrijų lauke.
 A. Šemeškevičius: „Greitai visa pasaulio ekonomika bus paremta IT“ A. Šemeškevičius: „Greitai visa pasaulio ekonomika bus paremta IT“ 2017-12-27 „Norint, kad karjera būtų sėkminga, nebūtina organizacinėje struktūroje lipti laipteliais aukštyn“, – netikėtą mintį pametėja didžiausios šalyje telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ Technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius. Pasirodo, jau daugelį metų itin sėkmingai IT srityje besidarbuojantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Informatikos inžinerijos absolventas į šią sritį pasuko dėl… geresnį rezultatą kompiuteriniame žaidime pademonstravusio klasės draugo! Su A. Šemeškevičiumi kalbamės apie studijas universitete, IT dabartį ir ateitį bei sėkmingos karjeros formulę.
 
Lietuvoje sukurta mažiausia pasaulyje prakartėlė Lietuvoje sukurta mažiausia pasaulyje prakartėlė 2017-12-22 Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrikas“ ir partneriai sukūrė mažiausią pasaulyje nano-prakartėlę, kuri jau pateikta Gineso pasaulio rekordų knygai. Trečdalio milimetro dydžio kompozicija yra tiksli Vilniaus Katedros aikštėje įsikūrusios prakartėlės kopija: visos figūros yra sumažintos 10 000 kartų. 
VGTU rektorius A. Daniūnas: „Stojamojo balo kėlimas turės įtakos aukštojo mokslo kokybei“ VGTU rektorius A. Daniūnas: „Stojamojo balo kėlimas turės įtakos aukštojo mokslo kokybei“ 2017-12-21 Nuo to, su kokiomis turimomis žiniomis bei įgūdžiais į universitetą ateina stojantysis, iš dalies priklauso ir aukštojo mokslo kokybė bei tai, ką studentas gebės pasiimti iš universiteto – neabejoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Alfonsas Daniūnas. Taigi, pasak jo, tinkamas stojamasis balas  yra viena iš būtinų priemonių, siekiant patobulinti aukštojo mokslo sistemą.
Šventiniai VGTU rektoriaus sveikinimai Šventiniai VGTU rektoriaus sveikinimai 2017-12-21 Šventiniai VGTU rektoriaus sveikinimai.
Pasirodė naujas šventinis „Sapere Aude“ numeris Pasirodė naujas šventinis „Sapere Aude“ numeris 2017-12-20 Ką atneš 2018-ieji? Matyt, ši mintis, artėjant Geltonojo šuns metams, kirba kiekvieno galvoje. Šalia naujų džiaugsmų, netikėtų atradimų mūsų visų neabejotinai laukia ir nauji darbai bei iššūkiai. Labai tikėtina, kad jie palies ne tik mūsų asmeninį gyvenimą, bet ir bus susiję su organizacijos ar įmonės, o gal net visos šalies žengimu į priekį.
 
1 2 3 ... 40
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė