www.vgtu.lt

Naujienos

Makaronų tiltų statymo „virusas“ plinta po visą Lietuvą Makaronų tiltų statymo „virusas“ plinta po visą Lietuvą 2018-04-20 Išskirtinių tiltų iš makaronų statymo konkursas „Makaronų tiltai 2018“ šiemet grįžta jau septintą kartą. 2011 m. startavęs su keturiomis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto studentų komandomis, konkursas užaugo iki Lietuvos čempionato, kuriame dėl patekimo į pavasario pabaigoje vykstantį finalą atrankiniuose etapuose moksleivių iš visos Lietuvos komandos varžosi jau nuo gruodžio mėnesio. Juos vienija azartas ir noras pasitelkus inžinerines žinias iš makaronų ir klijų pastatyti iki 1 kg sveriantį tiltą, išlaikantį kuo didesnę apkrovą .
 
VGTU prasideda tarptautinė darbuotojų mokymosi savaitė VGTU prasideda tarptautinė darbuotojų mokymosi savaitė 2018-04-20 Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) pirmadienį, balandžio 23 dieną, prasideda jau dešimtoji tarptautinė darbuotojų mokymosi savaitė. Ši tarptautinė savaitė pirmoji universiteto istorijoje, sutraukusi 28 dalyvius net iš 21 pasaulio šalies. 17 iš jų yra ne Europos Sąjungos valstybės, tarp kurių tokios šalys kaip Brazilija, Indonezija, Malaizija, Čilė, Iranas, Gruzija, Albanija, Serbija, Kazachstanas, PAR, Peru, Egiptas.
 
VGTU bendruomenė visą savaitę tvarko aplinką VGTU bendruomenė visą savaitę tvarko aplinką 2018-04-20 Balandis – švaros mėnuo, tad visą savaitę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bendruomenės nariai stengiasi, kad gyventume švariau ir gražiau. Pirmadienį, balandžio 16-ąją dieną, prasidėjo jau tradicija tapusi pavasarinė aplinkos tvarkymo talka. Ji truks iki šeštadienio, balandžio 21-osios.
 
VGTU Darbuotojų atstovų į darbuotojų saugos ir sveikatos komitetą rinkimai Mechanikos fakultete VGTU Darbuotojų atstovų į darbuotojų saugos ir sveikatos komitetą rinkimai Mechanikos fakultete 2018-04-20 2018 balandžio 25 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) darbuotojų atstovų į Darbuotojų saugos ir sveikatos komitetą rinkimai Mechanikos fakultete.

 
18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė kviečia kurti ateitį kartu 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė kviečia kurti ateitį kartu 2018-04-20 Balandžio 23–29 dienomis lauksime Jūsų Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose
Kaune – VGTU absolvento J. Gečio paroda ,,Architektūrinė Simbiozė. Tarp Žmogaus ir Gamtos” Kaune – VGTU absolvento J. Gečio paroda ,,Architektūrinė Simbiozė. Tarp Žmogaus ir Gamtos” 2018-04-19 Balandžio 20-ąją Kauno „POST galerijoje“ vyks architektūros parodos ,,Architektūrinė Simbiozė. Tarp Žmogaus ir Gamtos” atidarymas, kurioje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto absolventas Jurgis Gečys pristatys meninę instaliaciją apie Nidos kraštą.
 
Verslui nebeužtenka tik angliškai kalbančių specialistų Verslui nebeužtenka tik angliškai kalbančių specialistų 2018-04-19 Į Lietuvą ateinantys investuotojai vis dažniau neapsiriboja anglų kalbą mokančių specialistų paieška. Augant norvegų, švedų ir kitomis užsienio kalbomis galinčių bendrauti specialistų paklausai, įmonės pasiryžusios investuoti ne tik į savo darbuotojus, bet ir į studentų kompetencijų auginimą.
Studente, ar tu tarp 100 perspektyviausių? Studente, ar tu tarp 100 perspektyviausių? 2018-04-18 Jau tradicija tapęs projektas „VGTU absolventai: 100 perspektyvų“ šiemet vėl grįžo skelbdamas naują sezoną.
Dėstytojai sėmėsi žinių edukologinių kompetencijų tobulinimo seminaruose Dėstytojai sėmėsi žinių edukologinių kompetencijų tobulinimo seminaruose 2018-04-18 Neseniai baigėsi tik geriausių dalyvių atsiliepimų sulaukę edukologinių kompetencijų tobulinimo seminarai, kuriuos organizavo ir vykdė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Edukacinių kompetencijų grupė. Universiteto dėstytojai šiais mokslo metais aktyviai dalyvavo ir gilinosi į andragogikos pagrindus, studentų vertinimą pagal tris lygmenis, kokybiškų ir patrauklių pateikčių rengimą ir naudojimą, atskirus inovatyvius studijų metodus, tokius kaip debatai ar įvairių bendradarbiavimo metodų taikymas studijų procese, o pavasario semestre buvo pasiūlytas naujas seminaras tema „Tarpkultūrinė komunikacija“. Ypatingo dėmesio akademinėje bendruomenėje sulaukė organizuoti renginiai „Žaibolaidis“, kurių tikslas yra konstruktyviai aptarti aktualias, daug diskusijų ir emocijų keliančias problemas ir rasti jų sprendimo būdus.
 
Pirmąjį kartą Lietuvoje: 3D animacijos ir judesių fiksavimo dirbtuvės Pirmąjį kartą Lietuvoje: 3D animacijos ir judesių fiksavimo dirbtuvės 2018-04-18 Ką bendro turi žymieji avatarai iš Džeimso Kamerono kultinio filmo „Įsikūnijimas“ (2009), Cezaris iš pernai kinuose pasirodžiusio filmo „Karas už beždžionių planetą“ (2017) ir klasika tapęs kompiuterinis žaidimas „Persijos Princas“ (1989)? Visi pastarieji personažai sukurti naudojant tą pačią judesių fiksavimo (angl. Motion Capture) technologiją, suteikiant skaitmeniniam personažui žmogaus judesius bei mimikas. Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Multimedijos ir kompiuterinio dizaino studijų programos studentai pirmieji Lietuvoje turėjo galimybę išbandyti šias technologijas specialių dirbtuvių metu, vykusių VGTU „LinkMenų fabrike“.
 
Perrinktas Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Perrinktas Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas 2018-04-18 Balandžio 17 d. vykusioje Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Generalinėje asamblėjoje organizacijos prezidentu antrai 4 metų kadencijai perrinktas UAB „Traidenis“ valdybos pirmininkas ir VGTU Tarybos pirmininkas Sigitas Leonavičius.
VGTU studentas apdovanotas LMA premija VGTU studentas apdovanotas LMA premija 2018-04-17 Šiandien, balandžio 17 d., vyko Lietuvos mokslų akademijos (LMA) narių visuotinio susirinkimo ataskaitinė sesija.
Transporto inžinerijos fakultete prasidėjo tradicinė „TIF tarptautinė karuselė 2018“ Transporto inžinerijos fakultete prasidėjo tradicinė „TIF tarptautinė karuselė 2018“ 2018-04-17 Vakar Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakultete prasidėjo jau tradiciniu tampantis kasmetinis renginys „TIF tarptautinė karuselė 2018“. Trečius metus iš eilės vykstantis savaitės trukmės renginys yra unikalus projektas, kurį Vilniaus Gedimino technikos universitetas įgyvendina kartu su partnerinėmis užsienio aukštojo mokslo institucijomis.
Paaiškėjo „Finansų olimpiados 2018“ nugalėtojai Paaiškėjo „Finansų olimpiados 2018“ nugalėtojai 2018-04-17 Balandžio 13 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko „Finansų olimpiados 2018“ finalas.
Galimybės VGTU studentams: dvigubo diplomo ekonomikos studijos Galimybės VGTU studentams: dvigubo diplomo ekonomikos studijos 2018-04-16 VGTU Verslo vadybos fakulteto Ekonomikos Inžinerijos katedra pasirašė dvigubo diplomo studijų sutartį su Kyungpook Nacionalinio universiteto (KNU) Ekonomikos ir Prekybos mokykla (P. Korėja).
Viešasis sektorius susirūpinęs: kur dingsta transporto specialistai? Viešasis sektorius susirūpinęs: kur dingsta transporto specialistai? 2018-04-13 Susisiekimo sektorius yra 3 pagal dydį Lietuvos ekonomikos sektorius, jame sukuriama 11,5 proc. Lietuvos BVP, dirba daugiau nei 113 000 darbuotojų, veiklą vykdo daugiau nei 7 500 įmonių.
 
Valdovų rūmuose – VGTU emerito J. Vanago knygos pristatymas Valdovų rūmuose – VGTU emerito J. Vanago knygos pristatymas 2018-04-13 Balandžio 8 dieną Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės valdovų rūmuose, dalyvaujant jų direktoriui dr. Vydui Dolinskui, su juo kartu knygą recenzavusiam knygą Vilniaus dailės akademijos (VDA) profesoriui  Adomui Mačiuliui ir VDA  leidyklos direktoriui Mariui Iršėnui buvo pristatyta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) prof. emerito Jurgio Vanago knyga „Antakalnis. Kilmė, raida, žmonės“.
 
Kas kuria išmaniuosius telefonus? Kas kuria išmaniuosius telefonus? 2018-04-13 Išmanieji telefonai, kaip dar daugelis kitų išmaniųjų įrenginių, tapo neatskiriama kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalimi. Būtent dėl išmaniųjų įrenginių, kurie gali atlikti tiek labai atsakingas užduotis, tiek gelbsti atliekant įprastus buities darbus, žmonių kasdienybė tapo daug patogesnė. Ir visgi, ar daugelis iš mūsų bent įsivaizduoja, kaip kuriami mūsų kasdieniai „palydovai“ – išmanieji telefonai? Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Elektronikos fakulteto dėstytojai Andrius Katkevičius, Vytautas Urbanavičius, Darius Plonis sutiko pasidalinti šio proceso paslaptimis.
 
VGTU jau gali susitikti su kapelionu M. Žitkausku VGTU jau gali susitikti su kapelionu M. Žitkausku 2018-04-12 Kartais visiems reikia nuoširdaus ir gilaus pokalbio. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) nariai, ieškantys atsakymo tikėjimo, dvasingumo klausimais, norintys atlikti išpažintį (katalikai), o galbūt pasikonsultuoti krikšto, pirmosios komunijos, sutvirtinimo, išpažinties, santuokos, ligonių patepimo, sakramentų klausimais, visuomet gali kreiptis į VGTU kapelioną Marių Žitkauską.  Kapelionas įvairiomis progomis VGTU ir kartą per du mėnesius Dievo Gailestingumo šventovėje aukos Šv. Mišias už VGTU bendruomenę, kvies į akademinio jaunimo dienas „Restart“.
S. Dadelo: „Sportinės veiklos ugdymas lėmė mano pasiekimus ir kitose gyvenimo veiklose“ S. Dadelo: „Sportinės veiklos ugdymas lėmė mano pasiekimus ir kitose gyvenimo veiklose“ 2018-04-11 Šį kartą siūlome susipažinti su doc. dr. R. Venckaus ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesoriaus dr. Stanislavo Dadelo pokalbiu apie sporto industrijos fenomeną.
Kviečiame dalyvauti: „Makaronų tiltai 2018“ jau netrukus! Kviečiame dalyvauti: „Makaronų tiltai 2018“ jau netrukus! 2018-04-10 Lietuvos čempionatas „Makaronų tiltai 2018“ – šiemet grįžta septintą kartą.
Neišvengiamos permainos: ar universitetai pasiruošę ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkiams? Neišvengiamos permainos: ar universitetai pasiruošę ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkiams? 2018-04-06 Ketvirtoji pramonės revoliucija atėjo su visišku procesų automatizavimu, robotizavimu, dirbtiniu intelektu, kuris leidžia mašinoms ne tik valdyti kitas mašinas, bet ir mokytis iš savo patirties, kaupti žinias ir paversti jas protingais veiksmais.
Tarp Nacionalinio ekonomikos egzamino prizininkų – VGTU studentas Tarp Nacionalinio ekonomikos egzamino prizininkų – VGTU studentas 2018-04-05 Švietimo ir mokslo ministerijoje paskelbti geriausiai Nacionalinį ekonomikos egzaminą išsprendę dalyviai.
Vilniuje atidaroma mobili virtualios tikrovės paroda „ES gelbėja gyvybes“ Vilniuje atidaroma mobili virtualios tikrovės paroda „ES gelbėja gyvybes“ 2018-04-04 Vilniuje, prekybos centre „Panorama“, balandžio 6–15 d. veiks mobili virtualios tikrovės paroda „ES gelbėja gyvybes“.
VGTU rinkosi Lietuvos informacinių technologijų mokytojai VGTU rinkosi Lietuvos informacinių technologijų mokytojai 2018-04-03 VGTU rinkosi Lietuvos informacinių technologijų mokytojai.
Šventiniai rektoriaus sveikinimai bendruomenei Šventiniai rektoriaus sveikinimai bendruomenei 2018-03-30 Šventiniai rektoriaus sveikinimai bendruomenei.
VGTU lektorė A. Ptakauskė: apie komunikaciją turime mąstyti daug ir strategiškai VGTU lektorė A. Ptakauskė: apie komunikaciją turime mąstyti daug ir strategiškai 2018-03-30 VGTU lektorė A. Ptakauskė: apie komunikaciją turime mąstyti daug ir strategiškai.
Berlyne pristatoma VGTU dėstytojo videomeno retrospektyva Berlyne pristatoma VGTU dėstytojo videomeno retrospektyva 2018-03-29 Berlyne pristatoma VGTU dėstytojo videomeno retrospektyva.
Rektorius pristatė 2017 metų VGTU veiklos ataskaitą Rektorius pristatė 2017 metų VGTU veiklos ataskaitą 2018-03-28 Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Senato ir Tarybos posėdžiuose apžvelgti svarbiausi praėjusių metų įvykiai ir universiteto veiklos rezultatai.
Iškilmingame Senato posėdyje apdovanoti VGTU bendruomenės nariai Iškilmingame Senato posėdyje apdovanoti VGTU bendruomenės nariai 2018-03-27 Senato posėdyje iškilmingai įteikti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) daktaro diplomai, profesoriaus pedagoginio vardo bei docento pedagoginio vardo atestatai, apdovanoti aukštojo mokslo vadovėlių ir mokslinių monografijų konkurso nugalėtojai bei patentus gavę mokslininkai.
1 2 3 ... 43
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė