www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Tarptautinės patirtys Tarptautinėje vasaros mokykloje penktą kartą susitiko VGTU ir CalPoly studentai

Tarptautinėje vasaros mokykloje penktą kartą susitiko VGTU ir CalPoly studentai

2017-06-29
Tarptautinėje vasaros mokykloje penktą kartą susitiko VGTU ir CalPoly studentai
Šią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasidėjo 5-oji tarptautinė vasaros mokykla „VGTU-CalPoly‘2017“, kurioje 5 savaites kartu mokysis ir dirbs 23 studentai iš Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) bei 10 studentų iš VGTU Statybos fakulteto. Juos kuruoja CalPoly prof. Graham Archer ir VGTU Statybos fakulteto dėstytojas doc. dr. Gediminas Blaževičius.
 
Vos per kelias dienas studentai iš saulėtosios Kalifornijos spėjo susižavėti universitetu ir sostine. „Pats universitetas yra įspūdingas, o pridėjus vietą, kurioje jis įsikūręs, viskas tampa dešimt kartų geriau. Čia atvykę sutikome draugišką universiteto bendruomenę bei savo sritis puikiai išmanančią dėstytojų komandą. Keletas pirmųjų dienų buvo išties puikios ir atrodo, kad toliau bus tik dar geriau“, – entuziastingai kalbėjo vienas iš vasaros mokyklo dalyvių, CalPoly studentas Nick Coburn.
 
Pirmaisiais įspūdžiais noriai dalijosi ir studentė iš Kalifornijos Julia De Hart: „Visa VGTU bendruomenė mus labai šiltai priėmė ir siekia, kad mes ne tik kuo geriau pažintume miestą bei šalies kultūrą, bet ir įgytume vertingų žinių paskaitose ir pratybose“.
 
 
Šiemet vasaros mokykloje statybinės mechanikos paskaitas ir matematinio modeliavimo pratybas naudojant MATLAB programinę įrangą dalyviams veda CalPoly profesorius dr. G. Archer kartu su VGTU Statybos fakulteto dėstytoju G. Blaževičiumi, o Aplinkos inžinerijos fakulteto dėstytojai Darius Popovas ir Ignas Daugėla dėsto geodezinių matavimų teorinius ir praktinius dalykus.
 
Kaip ir praėjusiais metais „VGTU-CalPoly‘2017“ vasaros mokykloje studentai turės galimybę ne tik mokytis, bet ir dalyvauti kultūrinėje programoje, susipažinti su Lietuvos istorija. Jiems bus organizuojamos ekskursijos ir orientaciniai žaidimai Vilniuje, savaitgalio išvykos į Kuršių Neriją, Klaipėdą, Palangą, Druskininkus.
 
„VGTU-CalPoly‘2016“ truks iki liepos 31 dienos. Vasaros mokyklą administruoja Užsienio ryšių direkcija.
 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė