www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Tarptautinės patirtys Lietuvos mokslui atsiveria galimybės bendradarbiauti su Ukraina

Lietuvos mokslui atsiveria galimybės bendradarbiauti su Ukraina

2017-11-16
Lietuvos mokslui atsiveria galimybės bendradarbiauti su Ukraina
Lietuvos delegacija lankėsi Ukrainoje, kur vyko susitikimai su pagrindinėmis Ukrainos organizacijomis, prisidedančiomis prie energetikos politikos formavimo. Šių susitikimų tikslas – naujų partnerysčių paieška ir jų užtvirtinimas bendradarbiavimo susitarimais. Vizito metu buvo pasirašytos dvi bendradarbiavimo sutartys su svarbiausiais Ukrainos institutais energetikos srityje ir apsibrėžtos bendradarbiavimo sferos.

Lietuvos delegacija buvo pakviesta į renginį „X International Trade Fair: Energy Efficiency. Renewable Energy – 2017“ ir kartu su asociacija „CIGRE – Ukraina“, Ukrainos nacionaliniu komitetu bei šios šalies Energetikos ministerija suorganizuoti konferenciją „Open R&D Lithuania – Science Energy Solutions for Energy Industry“, kurios metu būtų pristatytas galimas Lietuvos mokslo dalyvavimas tobulinant Ukrainos energetikos strategiją.

Konferencijoje dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovai – Žinių ir technologijų perdavimo centro direktorė Vilma Purienė ir Urbanistikos katedros profesorius Gintaras Stauskis, taip pat MITA, LEI bei KTU mokslininkai. Joje buvo pristatytas „Open R&D Lietuva“ tinklas bei Lietuvos mokslo potencialas energetikos srityje.

Konferencijoje vyko B2B susitikimai ne tik su Lietuvos energetikos instituto bet ir VGTU, KTU atstovais. Iš viso konferencijoje dalyvavo apie 80 mokslo įstaigų ir įmonių atstovų, kurie domėjosi Lietuvos energetikų pristatomomis technologijomis.

 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė