Sapere Aude

Savą miestą kuriantis dizainas Savą miestą kuriantis dizainas 2017-01-20
Vartotojišką visuomenę šiandien išreiškia ne vien tik daiktai ir jų gausa – vartotojai objektuose mato save, nes vartotojiškumas tapo visa apimančiu gyvenimo būdu.
Šiuolaikinė Lietuvos architektūra: siekiant aukščiausios kokybės Šiuolaikinė Lietuvos architektūra: siekiant aukščiausios kokybės 2016-12-30
Nepriklausomybės laikotarpis Lietuvos architektūroje – vertybių perkainojimo, kūrybinių eksperimentų ir naujos kokybės ieškojimo metas. Ar Lietuvos architektūra per šį laikotarpį įgijo savitą veidą? Ar Lietuva sukurtų projektų, valstybinės politikos, bendravimo, naudojamų medžiagų, architektūros eksploatacijos aspektu pasiekė aukščiausią kokybės lygmenį?
Rolandas Palekas. Architektūra, tapusi religija Rolandas Palekas. Architektūra, tapusi religija 2016-07-21
„Pagrindinis architekto uždavinys – sugalvoti, kaip, tenkinant visus tuos suskaičiuojamuosius dalykus, vis dar sukurti kai ką nesuskaičiuojamo“, – apie religija jam tapusią profesiją sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius, garsus architektas Rolandas Palekas.

Pasirodo, kadaise trūko visai nedaug, kad Vilniaus Gedimino technikos universiteto absolventą, dėstytoją bei Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą šiandien pažinotume ne kaip nusipelniusį architektą, o kaip teatro režisierių... Taigi, apie įkvepiančias asmenybes, nenutrūkstamą tobulėjimo procesą – iš pirmų lūpų.
Prof. R. Palšaitis: Lietuvos transporto sistemos potencialas dar neišnaudotas Prof. R. Palšaitis: Lietuvos transporto sistemos potencialas dar neišnaudotas 2016-07-05
Lietuvoje transporto ir logistikos sektoriuje dirba apie 5 proc. visų dirbančiųjų, šie žmonės sukuria 10–12 proc. šalies BVP. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto profesoriaus Ramūno Palšaičio, šie rezultatai parodo, kad transporto ir logistikos sektoriaus efektyvumas Lietuvoje yra labai didelis.
Švedijos universiteto profesorė J. Kumpienė: „Inžinerija yra ateities profesija“ Švedijos universiteto profesorė J. Kumpienė: „Inžinerija yra ateities profesija“ 2015-06-12
VGTU absolventė, šiuo metu Liuleo technologijos universitete (Švedija) profesore dirbanti Jūratė Kumpienė įsitikinusi, jog inžinerija yra ateities profesija, apimanti pačias įvairiausias sritis – nuo nanotechnologijų iki išskirtinio nagų lako kūrimo.
Lenktynininkas Benediktas Vanagas: „Viskas prasideda nuo svajonių" Lenktynininkas Benediktas Vanagas: „Viskas prasideda nuo svajonių" 2015-05-26
VGTU Jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“ pakvietė universiteto bendruomenę į diskusiją su garsiausiu Lietuvos lenktynininku Benediktu Vanagu „Sėkmės formulė kelyje – ar ji egzistuoja?“ Garsus sportininkas pasidalijo ne tik įspūdžiais iš Dakaro ralio, bet ir gyvenimiška patirtimi.
A. Čenys: „Mums patiems reiktų drąsiau ir dažniau išsakyti savo nuomonę“ A. Čenys: „Mums patiems reiktų drąsiau ir dažniau išsakyti savo nuomonę“ 2015-05-14
Pasauliniai pokyčiai keičia ir mokslo vertybes. Europoje vyksta bendras posūkis nuo fundamentinio mokslo prie taikomojo“, – tikina VGTU mokslo prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys.
Urbanistikos Metras, kurio darbų iki šiol dar tinkamai neįvertino Lietuva Urbanistikos Metras, kurio darbų iki šiol dar tinkamai neįvertino Lietuva 2015-04-24
Prof. Genadijus Kulvietis: „Kuo žmogus gabesnis tinginys, tuo geresnis informatikas“ Prof. Genadijus Kulvietis: „Kuo žmogus gabesnis tinginys, tuo geresnis informatikas“ 2015-04-15
Lietuvoje yra vietos doktorantams Lietuvoje yra vietos doktorantams 2015-03-19
Lietuvoje yra vietos doktorantams. Tuo tvirtai įsitikinęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto jaunasis mokslininkas Šarūnas Skuodis.
Nacionalinės žemės tarnybos garbės ženklas – prof. habil. dr. Algimantui Česnulevičiui Nacionalinės žemės tarnybos garbės ženklas – prof. habil. dr. Algimantui Česnulevičiui 2015-02-24
60-ies metų sukaktį švenčiančiam Lietuvos kartografų draugijos pirmininkui, VGTU Vandentvarkos inžinerijos katedros dėstytojui prof. habil. dr. Algimantui Česnulevičiui už nuopelnus kartografijos srityje įteiktas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos garbės ženklas.
Biomechanikos pradininkas Lietuvoje Mečislovas Mariūnas: „Mylime ne širdimi, o siela“ Biomechanikos pradininkas Lietuvoje Mečislovas Mariūnas: „Mylime ne širdimi, o siela“ 2015-02-17
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) emeritas prof. habil. dr. Mečislovas Mariūnas, savo gyvenimą susiejęs su biomechanika, dalį savo profesinės karjeros skyrė dirbtinės širdies kūrimui. „Juk Dievas mus sukūrė norėdamas, kad stengtumėmės ir tobulėtume“, – sako mokslininkas ir pats iškentęs penkias širdies operacijas.
Prof. Algis Mickūnas: „Lietuviams dar reikės išgyventi globalizacijos bangą“ Prof. Algis Mickūnas: „Lietuviams dar reikės išgyventi globalizacijos bangą“ 2015-02-09
VGTU studentai praėjusių metų spalį turėjo galimybę klausytis vieno žymiausių Lietuvos išeivijos filosofų, Ohajo (JAV) universiteto dėstytojo, fenomenologo prof. Algio Mickūno paskaitų.
Rotušėje organizuojamas minėjimas K. Šešelgiui atminti Rotušėje organizuojamas minėjimas K. Šešelgiui atminti 2015-01-12
Sausio 15 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniaus Rotušėje  organizuojamas profesoriaus Kazio Šešelgio 100-mečio minėjimas.