www.vgtu.lt

Sapere Aude

Lietuvos marketingo asociacijos vadovė: „Verslo idėją ar modelį gali nukopijuoti, aistros – ne“ Lietuvos marketingo asociacijos vadovė: „Verslo idėją ar modelį gali nukopijuoti, aistros – ne“ 2018-03-21 Gerai išmanyti savo pasirinktą sritį ir atiduoti save 120 procentų – taip savo sėkmės modelį įvardija Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) alumnė Alvydė Palaimaitė. Negali tuo suabejoti, kai girdi su kokiu įkvėpimu ir degančiomis akimis ji kalba apie tai, kas jos kelyje svarbiausia: palaikančius artimuosius, pavyzdžiu buvusius dėstytojus, su bendraminčiais įkurtą didžiausią Lietuvoje grupinio apsipirkimo portalą „Beta.lt“ ar daugiau nei 900 narių vienijančią Lietuvos marketingo asociaciją, kurios vadove tapo 2017 m. spalio mėnesį.
 
Robertas Dargis: „Gyvename laikais, kai pokyčių galimybes riboja tik mūsų fantazija“ Robertas Dargis: „Gyvename laikais, kai pokyčių galimybes riboja tik mūsų fantazija“ 2018-01-15 Kiekvienas, turintis rankoje išmanųjį telefoną, yra ketvirtosios pramonės revoliucijos dalyvis, nors pats to garsiai ir neįvardija. Paradoksalu tik tai, kad kuo sparčiau tobulėja technologijos, tuo svarbiau žmogui grįžti prie savo ištakų: emocijų, kūrybos, bendrystės ir santykio su kitais. Tai – mūsų vertės matas ir sąlyga, leisianti adaptuotis prie vykstančių pokyčių. Apie revoliucijas, buvusias ir esamas, ir žmogaus vietą jose kalbamės su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) alumnu Robertu Dargiu.
Apie gyvenimus keičiančią muziką – su R. Viskantaite Apie gyvenimus keičiančią muziką – su R. Viskantaite 2018-01-12 „Mintys apie muziką, naujų kūrinių interpretaciją nepaleidžia net užvėrus darbo duris – chorvedžiai nuo to neturi nei atostogų, nei kartais ir naktų“, – neslepia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinio choro „Gabija“ meno vadovė Rasa Viskantaitė. Jau 22 metus šiuo kolektyvu gyvenanti moteris, kadaise perėmusi atsakingas pareigas iš Anapilin iškeliavusio tėčio Felikso Viskanto, neabejoja muzikos galia jaudinti, įkvėpti žmones ir… net keisti jų gyvenimus! Su R. Viskantaite kalbamės apie „Gabiją“ ir įvairias patirtis, reikšmes ir jausmus, slypinčius po šiuo pavadinimu.
 
A. Daniūnas: „Pokyčių laikotarpiu svarbiausia turėti aiškius tikslus“ A. Daniūnas: „Pokyčių laikotarpiu svarbiausia turėti aiškius tikslus“ 2018-01-02 Žengiant į 2018-uosius, pats metas peržvelgti praėjusius dvylika mėnesių, pasidžiaugti nuveiktais darbais, išskirti pagrindinius įvykius universiteto gyvenime ir visoje Lietuvos švietimo sistemoje. Be abejo, svarbiausias šių metų procesas – Lietuvos aukštojo mokslo reforma ir universitetų tinklo optimizacija. Apie visa tai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Alfonsas Daniūnas.
 A. Šemeškevičius: „Greitai visa pasaulio ekonomika bus paremta IT“ A. Šemeškevičius: „Greitai visa pasaulio ekonomika bus paremta IT“ 2017-12-27 „Norint, kad karjera būtų sėkminga, nebūtina organizacinėje struktūroje lipti laipteliais aukštyn“, – netikėtą mintį pametėja didžiausios šalyje telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ Technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius. Pasirodo, jau daugelį metų itin sėkmingai IT srityje besidarbuojantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Informatikos inžinerijos absolventas į šią sritį pasuko dėl… geresnį rezultatą kompiuteriniame žaidime pademonstravusio klasės draugo! Su A. Šemeškevičiumi kalbamės apie studijas universitete, IT dabartį ir ateitį bei sėkmingos karjeros formulę.
 
55 metus trunkanti meilė scenai ir kolektyvui 55 metus trunkanti meilė scenai ir kolektyvui 2017-09-28
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) tautinių šokių ansamblis „Vingis“ jau 55-erius metus garsina universiteto vardą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Savo titulais garsėjantis kolektyvas gali džiaugtis ilgametėmis tradicijomis ir entuziastingais nariais. Su kolektyvo meno vadove Maryte Rimute Zaleckaite susitikome praėjus vos kelioms dienoms po „Vingio“ senjorų ansamblio „Vilnis“ gastrolių Europoje: „Kaip visada, viskas turi nutikti vienu metu. Būtent mūsų susitikimo valandą man paskyrė susitikimą su meistru! O juk visas kitas dienas buvau laisva. Ir būtent šį laiką...“ – besijuokdama į VGTU architektūros kiemelį įbėga vadovė. Apžiūrėjusios „Vingio“ repeticijų patalpas ir nuotraukų sieną, sėdome pokalbio.
Gebantis keistis miestas – pagal architektą I. Uogintą Gebantis keistis miestas – pagal architektą I. Uogintą 2017-09-25
Modernaus meno centras (MMC), „Ogmios“ miestas, „B Nordic 26“ centras, „Lijo“ viešbutis Gargžduose, Svencelės gyvenvietės detalusis planas ir vandens aitvarų centras, gyvenamųjų namų kvartalas „Misionierių namai“ Vilniuje – tai vieni iš daugelio architektų biuro „DO ARCHITECTS“ projektų, formuojančių Vilniaus bei kitų miestų veidą. „Sveiko miesto pagrindas yra gebėjimas keistis, neprarandant savo savasties“, – neabejoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventas ir „DO ARCHITECTS“ vienas iš partnerių Ignas Uogintas. Kalbamės apie patogų ir dinamišką miestą, jo virsmą, perspektyvas, vaidmenį žmonių gyvenimuose. Apie Vilnių, kurio trauka ir noras prisidėti prie jo klestėjimo straipsnio herojui buvo stipresnis už sėkmingą gyvenimą emigracijoje.
Savą miestą kuriantis dizainas Savą miestą kuriantis dizainas 2017-01-20
Vartotojišką visuomenę šiandien išreiškia ne vien tik daiktai ir jų gausa – vartotojai objektuose mato save, nes vartotojiškumas tapo visa apimančiu gyvenimo būdu.
Šiuolaikinė Lietuvos architektūra: siekiant aukščiausios kokybės Šiuolaikinė Lietuvos architektūra: siekiant aukščiausios kokybės 2016-12-30
Nepriklausomybės laikotarpis Lietuvos architektūroje – vertybių perkainojimo, kūrybinių eksperimentų ir naujos kokybės ieškojimo metas. Ar Lietuvos architektūra per šį laikotarpį įgijo savitą veidą? Ar Lietuva sukurtų projektų, valstybinės politikos, bendravimo, naudojamų medžiagų, architektūros eksploatacijos aspektu pasiekė aukščiausią kokybės lygmenį?
Rolandas Palekas. Architektūra, tapusi religija Rolandas Palekas. Architektūra, tapusi religija 2016-07-21
„Pagrindinis architekto uždavinys – sugalvoti, kaip, tenkinant visus tuos suskaičiuojamuosius dalykus, vis dar sukurti kai ką nesuskaičiuojamo“, – apie religija jam tapusią profesiją sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius, garsus architektas Rolandas Palekas.
 
Pasirodo, kadaise trūko visai nedaug, kad Vilniaus Gedimino technikos universiteto absolventą, dėstytoją bei Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą šiandien pažinotume ne kaip nusipelniusį architektą, o kaip teatro režisierių... Taigi, apie įkvepiančias asmenybes, nenutrūkstamą tobulėjimo procesą – iš pirmų lūpų.
Prof. R. Palšaitis: Lietuvos transporto sistemos potencialas dar neišnaudotas Prof. R. Palšaitis: Lietuvos transporto sistemos potencialas dar neišnaudotas 2016-07-05
Lietuvoje transporto ir logistikos sektoriuje dirba apie 5 proc. visų dirbančiųjų, šie žmonės sukuria 10–12 proc. šalies BVP. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto profesoriaus Ramūno Palšaičio, šie rezultatai parodo, kad transporto ir logistikos sektoriaus efektyvumas Lietuvoje yra labai didelis.
Švedijos universiteto profesorė J. Kumpienė: „Inžinerija yra ateities profesija“ Švedijos universiteto profesorė J. Kumpienė: „Inžinerija yra ateities profesija“ 2015-06-12
VGTU absolventė, šiuo metu Liuleo technologijos universitete (Švedija) profesore dirbanti Jūratė Kumpienė įsitikinusi, jog inžinerija yra ateities profesija, apimanti pačias įvairiausias sritis – nuo nanotechnologijų iki išskirtinio nagų lako kūrimo. 
Lenktynininkas Benediktas Vanagas: „Viskas prasideda nuo svajonių" Lenktynininkas Benediktas Vanagas: „Viskas prasideda nuo svajonių" 2015-05-26
VGTU Jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“ pakvietė universiteto bendruomenę į diskusiją su garsiausiu Lietuvos lenktynininku Benediktu Vanagu „Sėkmės formulė kelyje – ar ji egzistuoja?“ Garsus sportininkas pasidalijo ne tik įspūdžiais iš Dakaro ralio, bet ir gyvenimiška patirtimi.
A. Čenys: „Mums patiems reiktų drąsiau ir dažniau išsakyti savo nuomonę“ A. Čenys: „Mums patiems reiktų drąsiau ir dažniau išsakyti savo nuomonę“ 2015-05-14
Pasauliniai pokyčiai keičia ir mokslo vertybes. Europoje vyksta bendras posūkis nuo fundamentinio mokslo prie taikomojo“, – tikina VGTU mokslo prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys.
Urbanistikos Metras, kurio darbų iki šiol dar tinkamai neįvertino Lietuva Urbanistikos Metras, kurio darbų iki šiol dar tinkamai neįvertino Lietuva 2015-04-24
Prof. Genadijus Kulvietis: „Kuo žmogus gabesnis tinginys, tuo geresnis informatikas“ Prof. Genadijus Kulvietis: „Kuo žmogus gabesnis tinginys, tuo geresnis informatikas“ 2015-04-15
Lietuvoje yra vietos doktorantams Lietuvoje yra vietos doktorantams 2015-03-19
Lietuvoje yra vietos doktorantams. Tuo tvirtai įsitikinęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto jaunasis mokslininkas Šarūnas Skuodis. 
Nacionalinės žemės tarnybos garbės ženklas – prof. habil. dr. Algimantui Česnulevičiui Nacionalinės žemės tarnybos garbės ženklas – prof. habil. dr. Algimantui Česnulevičiui 2015-02-24
60-ies metų sukaktį švenčiančiam Lietuvos kartografų draugijos pirmininkui, VGTU Vandentvarkos inžinerijos katedros dėstytojui prof. habil. dr. Algimantui Česnulevičiui už nuopelnus kartografijos srityje įteiktas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos garbės ženklas. 
Biomechanikos pradininkas Lietuvoje Mečislovas Mariūnas: „Mylime ne širdimi, o siela“ Biomechanikos pradininkas Lietuvoje Mečislovas Mariūnas: „Mylime ne širdimi, o siela“ 2015-02-17
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) emeritas prof. habil. dr. Mečislovas Mariūnas, savo gyvenimą susiejęs su biomechanika, dalį savo profesinės karjeros skyrė dirbtinės širdies kūrimui. „Juk Dievas mus sukūrė norėdamas, kad stengtumėmės ir tobulėtume“, – sako mokslininkas ir pats iškentęs penkias širdies operacijas.
Prof. Algis Mickūnas: „Lietuviams dar reikės išgyventi globalizacijos bangą“ Prof. Algis Mickūnas: „Lietuviams dar reikės išgyventi globalizacijos bangą“ 2015-02-09
VGTU studentai praėjusių metų spalį turėjo galimybę klausytis vieno žymiausių Lietuvos išeivijos filosofų, Ohajo (JAV) universiteto dėstytojo, fenomenologo prof. Algio Mickūno paskaitų.
Rotušėje organizuojamas minėjimas K. Šešelgiui atminti Rotušėje organizuojamas minėjimas K. Šešelgiui atminti 2015-01-12
Sausio 15 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniaus Rotušėje  organizuojamas profesoriaus Kazio Šešelgio 100-mečio minėjimas.
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė