www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Hyperledger projekto Ekosistemos direktorės Martos Piekarskos atvira paskaita

Hyperledger projekto Ekosistemos direktorės Martos Piekarskos atvira paskaita

2017-11-13
Hyperledger projekto Ekosistemos direktorės Martos Piekarskos atvira paskaita
Lapkričio 15–16 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) viešėjo Hyperledger projekto Ekosistemos direktorė Marta Piekarska. 
 
Viešnia kalbėjo apie „blockchain“ technologiją, jos istoriją, atkreipė dėmesį į technines detales, kurios daro šią technologiją unikalią.
 
Oficialiai „blockchain“ apibrėžiama, kaip decentralizuota vieša transakcijų saugojimo sistema.Ši technologija pirmiausia buvo panaudota bitkoinams. Ji leidžia kiekvieną bitkoinų sandorį išsaugoti pačiame tinkle. Tai reiškia, kad sandorių nefiksuoja joks tarpininkas, nėra jokios trečiosios šalies. Tad „blockchain“, bitkoinų atveju, yra lyg visų banko operacijų istorija.
 
Nors „blockchain“ daugiausia siejama su bitkoinais, jos principą galima pritaikyti praktiškai visose srityse, kurios susiduria su transakcijomis ar įrašų dalinimusi. Tad sistema pritaikoma visur, kur tik reikia užfiksuoti kažkokį informacijos ar turto apsimainymą tarp dviejų šalių, ji gali fiksuoti ne tik valiutos, bet ir vertybinių popierių ar žemės įsigijimo sandorius, saugoti santuokų, sveikatos įrašus ir t.t.

M. Piekarska dalinasi savo pranešimo medžiaga. Ją parsisiųsti galima čia: https://goo.gl/r6p6u7 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė