www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos VGTU tautinių šokių ansamblis „Vingis“ kviečia į koncertą

VGTU tautinių šokių ansamblis „Vingis“ kviečia į koncertą

2017-12-05
VGTU tautinių šokių ansamblis „Vingis“ kviečia į koncertą
Gruodžio 9 d. 16 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) tautinių šokių ansamblis „Vingis“ kviečia į choreografo Ričardo Tamučio 90-mečiui paminėti skirtą koncertą „Rasotas Nemuno vingis“. Jis vyks VGTU Centrinių rūmų Didžiojoje auloje.

Koncerte taip pat dalyvauja Lietuvos sporto universiteto tautinių šokių ansamblis „Rasa“ ir Kauno technologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis „Nemunas“. R. Tamutis buvo visų šių trijų tautinių šokių ansamblių vadovas.

Nuo 1947 m. R. Tamutis studijavo Kauno universiteto Technikos fakultete. Tuo metu šio universiteto šokių kolektyvui vadovavo valstybinio liaudies ansamblio šokėjas Alfonsas Mileišis, kuris, gerai pažinodamas Ričardą Tamutį, pasiūlė jam vadovauti kolektyvui. Kauno universitetą suskaldžius į du institutus, ansamblis pradėjo vadintis Kauno politechnikos instituto studentų dainų ir šokių ansambliu, o vėliau jam buvo suteiktas „Nemuno“ vardas. Šiame kolektyve R. Tamutis išdirbo 25 metus kaip vadovas ir choreografas. Be „Nemuno“ jis tuo metu vadovavo ir Kauno žemės ūkio projektavimo instituto šokių ansambliui, įkurtam 1976 m. bei vėliau gavusiam „Rasos“ vardą.

Po 25 metų R. Tamutis grįžo atgal į Vilnių. Tuo metu Vilniaus inžineriniame statybos institute (VISI) buvo formuojama Estetikos katedra. R. Tamutis joje užėmė VISI šokių ansamblio, įkurto 1962 m., meno vadovo pareigas.

R. Tamutis aktyviai dalyvavo ir visuomeninėje veikloje: kuravo respublikos miestus ir rajonus, buvo nuolatinis meno komisijos narys, vadovas-konsultantas, skiriamas respublikinių švenčių šokių dienos, ansamblių vakaro, „Gaudeamus“ baletmeisteriu. Jis buvo Kauno ir Vilniaus miesto choreografijų sekcijų pirmininkas. Vedė rajoninius ir zoninius šokių seminarus, dalyvavo švenčių repertuarų sudarymo komisijoje, dalyvavo ruošiant ir atkuriant Lietuvos choreografų sąjungą. Mokė baletmeisterio amato Vilniaus kultūros mokykloje.

R. Tamutis sukūrė per 200 šokių bei ratelių, yra vadinamas produktyviausiu choreografu Lietuvoje.

Kviečiame dalyvauti koncerte!

 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė