VGTU Naujienų portalas Naujienos VGTU rektorius A. Daniūnas – tarptautiniame technikos universitetų forume

VGTU rektorius A. Daniūnas – tarptautiniame technikos universitetų forume

2017-08-09
VGTU rektorius A. Daniūnas – tarptautiniame technikos universitetų forume
Rugpjūčio 8–10 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Alfonsas Daniūnas dalyvauja  technikos universitetų rektorių forume, kurį organizuoja Malaizijos technikos universitetas (UTM).

Konferencijos tema – 4-osios pramonės revoliucijos iššūkiai universitetams. Diskusijoje dalyvauja ne tik  universitetų, bet ir ministerijos, verslo kompanijų atstovai, nes šios pramonės plano įgyvendinimas reikalauja visų suinteresuotų  galių, pastangų konsolidavimo.

Forume susitinka  daugiau nei 100 universitetų vadovų iš pietryčių Azijos, Japonijos, Suomijos, Danijos, Jungtinės karalystės, Australijos bei Azijos technikos universitetų tinklo nariai.

Susitikimas yra puiki galimybė pasidalinti patirtimi su VGTU partneriais, susitarti dėl naujų  bendradarbiavimo krypčių.  Su UTM universitetu VGTU sieja ryšiai statybos inžinerijos, aplinkos inžinerijos srityje: vyksta studentų  mainai, atvyksta vizituojantys  profesoriai. VGTU ir UTM mokslininkai per pastaruosius metus publikavo 15 bendrų mokslo straipsnių.

Būdami lyderiais statybos inžinerijos ir konstrukcijų srityje (UTM-priklauso 100-ui geriausių pasaulio universitetų šioje srityje, VGTU – Top 150 pasaulyje), abu partneriai ketina tęsti bendradarbiavimą  mokslinių tyrimų srityje, priimti doktorantus stažuotėms, pradėti gilesnį bendradarbiavimą studijų srityje, pasiūlyti studentams dviejų laipsnių  studijų programas.

VGTU partneris UTM yra itin aktyvus, prestižinis ir matomas universitetas (Top 253 pasaulyje), dalinasi savo partnerių tinklu ir taip  išplečia bei sustiprina VGTU ryšius  su stipriausias, techniškiausiais regiono universitetais.