www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos VGTU profesorius skaitė pagrindinį pranešimą tarptautinėje konferencijoje Irane

VGTU profesorius skaitė pagrindinį pranešimą tarptautinėje konferencijoje Irane

2018-01-08
VGTU profesorius skaitė pagrindinį pranešimą tarptautinėje konferencijoje Irane
Gruodžio pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto profesorius dr. Almantas Samalavičius kaip pagrindinis kviestinis pranešėjas dalyvavo Irano Islamo Respublikos Kašano universitete vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Architektūra ir matematika“.

Šiame tarptautiniame mokslo renginyje A. Samalavičius skaitė pranešimą „Matematika, architektūra ir miestas: prarastas ryšys“, skirtą matematikos, architektūros ir urbanistikos istorinių saitų aptarimui.

Konferencijos rengėjai kviestiniams pranešėjams parengė įspūdingą kultūrinę programą, supažindino su islamo architektūros paveldu Kašane – viename seniausių istorinių pasaulio miestų – bei kultūros paveldu garsėjančiame Isfahano mieste.

Pasibaigus konferencijai profesorius buvo pakviestas dalyvauti Kašano universiteto mokslo savaitės renginiuose, skaitė paskaitą apie Lietuvos baroko architektūros paveldą universiteto doktorantams ir magistrantams, taip pat dalyvavo Irano televizijos laidoje, kurioje buvo aptarta architektūros ir matematikos santykiams skirtos konferencijos prasmė ir reikšmė.

VGTU profesoriui buvo suteikta išskirtinė garbė kartu su Kašano universiteto rektoriumi prof. Abbasu Zeeratu įteikti apdovanojimus 2017 m. mokslinėje veikloje pasižymėjusiems Kašano universiteto doktorantams.

Šio vizito metu buvo aptartos ir tolesnio mokslinio bendradarbiavimo perspektyvos, o VGTU profesorius buvo pakviestas dalyvauti dviejų Irane leidžiamų tarptautinių mokslo žurnalų redkolegijų darbe.

Pagal mokslo ir studijų pasiekimus Kašano universitetas yra pirmajame dešimtuke tarp daugiau nei šimto valstybinių Irano universitetų ir užima ketvirtą vietą fundamentinių mokslų srityje.

Parengta pagal VGTU Architektūros fakulteto informaciją

 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė