www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos VGTU klasės – dar dviejose Lietuvos mokyklose

VGTU klasės – dar dviejose Lietuvos mokyklose

2017-10-10
VGTU klasės – dar dviejose Lietuvos mokyklose
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir toliau stengiasi sėkmingai auginti būsimą perspektyvių technologijos mokslų specialistų kartą, tad VGTU klasių steigimas Lietuvos mokyklose – jau dažnas reiškinys. Šiandien jų gretas papildys dar dvi – Alytaus Šv. Benedikto gimnazija ir Prienų Žiburio gimnazija.
 
Jau 2011-iaisiais buvo įsteigtos pirmosios VGTU klasės – čia gilinamos mokinių tiksliųjų ir gamtos mokslų žinios, padedama pasirengti technologinių ir fizinių mokslų krypčių studijoms, mokiniams suteikiama galimybė naudotis VGTU mokymo baze, laboratorijomis ir jų įranga.
 
Iki šiandien jau buvo pasirašyta VGTU klasių steigimo sutartis su 22 Lietuvos mokyklų – 12 Vilniuje ir 10 kituose miestuose: Šiauliuose, Alytuje, Ukmergėje, Utenoje, Kėdainiuose, Anykščiuose, Kupiškyje, Panevėžyje, Jurbarke ir Molėtuose.
 
Šiandien VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas pasirašė dar dvi sutartis dėl VGTU klasės įsteigimo. Į pasirašymą atvyko Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė, matematikos mokytoja ekspertė Jolanta Pacevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Janulytė bei Prienų Žiburio gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė, chemijos mokytoja Džiuginta Gaigalienė, fizikos mokytojas Vydmantas Petraška. Iš VGTU pusės šiame susitikime taip pat dalyvavo Studijų prorektorius Romualdas Kliukas, Integracijos ir karjeros direkcijos (IKD) direktorė Ugnė Narkevičiūtė, Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro (SPIC) direktorė Valerija Bernotienė.
 
Moksleivių atranką į VGTU klases organizuoja mokymo įstaiga. Šios klasės formuojamos iš 1–4/9–12 klasių moksleiviai grupių, kurių veikla yra planuojama visiems mokslo metams. Į užsiėmimus moksleiviai gali užsiregistruoti ir savarankiškai susisiekę su VGTU Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro darbuotojais. Moksleiviams organizuojami pavieniai teminiai mokomųjų dalykų praktiniai bei laboratoriniai darbai, skaitomos paskaitos, vykdomi projektiniai darbai bei konsultacijos.
 
Organizuojant veiklą su moksleiviais siekiama išugdyti moksleivių inžinerinį, kūrybinį mąstymą. Moksleivių mokymo įstaiga ir universitetas, pasitelkdami ir verslo partnerius, panaudodami savo turimas mokomąsias bazes, dalijasi mokslo pasiekimais, techninėmis priemonėmis, žmogiškaisiais ištekliais, siekiama didinti mokinių inžinerinio ugdymo efektyvumą bei motyvaciją planuojant savo karjerą, susijusią su inžinerinėmis profesijomis. Moksleiviai kviečiami dalyvauti universiteto renginiuose, konkursuose, susitikimuose su studentais, fakultetų šventėse, olimpiadose, konferencijose. VGTU jaunieji mokslininkai bei studentai dalyvauja moksleivių mokymo įstaigose rengiamose konferencijose. VGTU klasių moksleiviams, dalyvavusiems užsiėmimuose, įteikiami specialūs pažymėjimai.
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė