www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Tarp geriausios disertacijos laureatų – VGTU atstovė

Tarp geriausios disertacijos laureatų – VGTU atstovė

2017-11-14
Tarp geriausios disertacijos laureatų – VGTU atstovė
Penktadienį, lapkričio 10 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo geriausių 2016 m. mokslinių disertacijų autorius ir pasveikino visą Lietuvos mokslininkų bendruomenę su Pasauline mokslo diena.
 
Prezidentė pabrėžė, kad mokslas yra ta sritis, pagal kurią sprendžiama apie kiekvienos valstybės pasiektą pažangą, o Lietuvos ateitis ir pažanga yra būtent jaunų ir kūrybingų žmonių rankose.
 
Ceremonijoje Prezidentė padėkas įteikė vienuolikai jaunųjų šalies mokslininkų. Geriausios disertacijos fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityje nugalėtoju tapo Linas Minkevičius, geriausios humanitarinių ir socialinių mokslų disertacijos nugalėtoja – Raimonda Nabažaitė.
 
Tarp laureatų fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemes ūkio mokslų kryptyje pateko ir Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) disertaciją parengusi ir apgynusi dr. Renata Boris, disertacijos tema – „Vidutinio cemento kiekio ugniai atsparaus betono su klinkeriniu užpildu struktūros ir savybių tyrimai“ (mokslinis vadovas – dr. Valentin Antonovič). Jos doktorantūros studijos buvo finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.
 
Sveikindama visus nugalėtojus Prezidentė pabrėžė, jog galime nė kiek neabejoti dėl mūsų šalies ateities, kai turime tokių talentingų jaunų mokslininkų. Šalies vadovė išreiškė viltį, kad daugelis apdovanojimus pelniusių darbų ateityje išaugs į svarbius, pasaulinės reikšmės mokslo įvykius.
 
Apdovanojimais siekiama skatinti doktorantus ruošti aukšto lygio disertacijas, kurios pelnytų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, skatinti tarpinstitucinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą, didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės ir svarbos visuomenei mokslinę veiklą.
 
Sveikiname visus laureatus ir linkime naujų mokslinių atradimų!
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė