www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Pasirodė naujas šventinis „Sapere Aude“ numeris

Pasirodė naujas šventinis „Sapere Aude“ numeris

2017-12-20
Pasirodė naujas šventinis „Sapere Aude“ numeris
Ką atneš 2018-ieji? Matyt, ši mintis, artėjant Geltonojo šuns metams, kirba kiekvieno galvoje. Šalia naujų džiaugsmų, netikėtų atradimų mūsų visų neabejotinai laukia ir nauji darbai bei iššūkiai. Labai tikėtina, kad jie palies ne tik mūsų asmeninį gyvenimą, bet ir bus susiję su organizacijos ar įmonės, o gal net visos šalies žengimu į priekį.

Ketvirtoji pramonės revoliucija, skaitmeninimas, inovatyvūs sprendimai, universitetų tinklo optimizacija ir mokslo bendradarbiavimas su verslu – šios kertinės temos tapo svarbiausios ir naujajame „Sapere Aude“ numeryje. Jis visus skaitytojus, parsisiuntusius nurodytą mobiliąją programėlę, pasitiks viršelyje paslėptu muzikiniu sveikinimu, taip sujungdamas gražias artėjančias šventes ir Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) plėtojamas technologijas bei inovacijas, kitaip tariant – technogeną.

„Nors žmonėms dar sunku suvokti, bet mes jau esame pačiame įvykių sūkuryje. Ateityje pokyčiai bus dar sunkiau nuspėjami – juos ribos tik mūsų fantazija. Viskas taps įmanoma“, – neabejoja vienas iš žurnalo herojų Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas ir VGTU alumnas Robertas Dargis. Jam pagrindiniame žurnalo straipsnyje pritaria ir VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas, pastebėdamas, kad ketvirtoji pramonės revoliucija iš pradžių suponuoja pačią pramonę, tačiau vėliau apima ir visas sritis – tarp jų ir mokslą bei studijas, kurios yra svarbiausios universiteto veiklos.

„Siekiame, kad informacinės technologijos taptų reikšmingos ne tik kaip įrankis mokymosi procese, bet kad ir studentas būtų paruoštas ateities rinkai. Juk visas verslas, pramonė perėjo prie naujųjų technologijų, tad mūsų studentai turi jas ne tik suprasti, įvaldyti, bet ir būti priekyje“, – teigia VGTU rektorius.

Ir panašu, kad tokią viziją puikiai sekasi paversti realybe: šiame „Sapere Aude“ numeryje rasite ne vieno absolvento sėkmės istoriją, galėsite susipažinti su VGTU mokslininkų bei studentų kurtais išradimais ir suprasti, koks svarus yra universiteto indėlis į čia gimstančias inovacijas bei pirmuosius karjeros žingsnius.

Taigi, malonaus skaitymo!

Elektroninės „Sapere Aude“ versijos ieškokite čia.

 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė