VGTU Naujienų portalas Naujienos Kviečiame dalyvauti: architektūrinio piešinio konkursas „NEMATOMA ARCHITEKTŪRA“

Kviečiame dalyvauti: architektūrinio piešinio konkursas „NEMATOMA ARCHITEKTŪRA“

2018-01-09
Kviečiame dalyvauti: architektūrinio piešinio konkursas „NEMATOMA ARCHITEKTŪRA“
Architektūra neatsiejama nuo vaizdų. Jie iškyla architekto vaizduotėje, vėliau piešiniuose, brėžiniuose. Suformuotos erdvės ir pastatai taip pat pirmiausia atsiveria regos būdu arba techninių vaizdų pagalba. Tačiau vaizdumas, matomumas, aiškumas yra dialektiškai susiję su nematomumu, neaiškumu, paslaptimi. Šios būsenos ne tik sąlygoja architektūros matomumą, bet ir yra jos stabilumo, tvirtumo šaltinis. Pavyzdžiui – pastato pamatai turi likti nematomi, kad statinys nesugriūtų. Pasak architektūros teoretiko Marko Wigley, struktūra, arba tai, kas sujungia elementus į tvarią visumą, kyla iš vaizdo nepakankamumo.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultetas kviečia dalyvauti architektūrinio piešinio konkurse tema „NEMATOMA ARCHITEKTŪRA“.

Konkurse gali dalyvauti Lietuvos aukštųjų mokyklų visų pakopų architektūros studijų studentai arba baigę architektūros studijas 2017 birželio mėnesį.

Su konkurso tikslais, vertinimo bei piešinių pateikimo sąlygomis galite susipažinti ČIA

Darbus konkursui galima pristatyti iki kovo 19 dienos. Pateikti piešiniai bus eksponuojami Architektų sąjungoje Vilniuje, Kalvarijų g. 1. Konkurso vertinimo komisijos išrinkti 3 nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti konkursinių piešinių parodos atidarymo metu.

Konkurso idėjos autorius ir kuratorius – menininkas, VGTU Architektūros fakulteto dėstytojas dr.doc. Audrius Novickas. Jam talkina VGTU Architektūros fakulteto Architektūros pagrindų, teorijos ir dailės katedros dėstytojai, dailininkai – doc. Lilija Puipienė ir prof. Vidmantas Gylikis.

Daugiau informacijos