www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Kitokia upė mieste: kokios idėjos kilo architektūros studentų konkurse SIKON?

Kitokia upė mieste: kokios idėjos kilo architektūros studentų konkurse SIKON?

2017-07-05
Kitokia upė mieste: kokios idėjos kilo architektūros studentų konkurse SIKON?
Nuo klausimo “O kas, jei ne upė?” prasidėjęs tradicinis 29-as architektūros studentų idėjų konkursas SIKON pasiekė  finišą. 11 studentų komandų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ turėjo unikalią galimybę kartu diskutuojant bei eksperimentuojant per 24 val. atskleisti upės mieste idėją.
 
Iškilių architektų komisija įvertino ir apdovanojo dirbtuvių metu sukurtus studentų darbus. Pirmąja vieta įvertinta komanda, sukūrusi „Šiupšinsko apykakle“ komisijos pramintą darbą, kuris pakerėjo savo SIKONIŠKUMU ir kvietė į miestą pažvelgti iš upės perspektyvos. Antrąją vietą pelnė jautrumu ir drąsa bandymams išsiskyręs bei vaikystės laikus menantis darbas, kuris komisiją sužavėjo upės makro elementų akcentavimu. Trečios vietos apdovanojimas atiteko provokuojančiam darbui, kuriame buvo bandyta iliustruoti šių metų konkurso keliamus klausimus: o kas jeigu ne upė? o kas jeigu upė būtų pilna netikėčiausių dalykų?
 
SIKON metu dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į ekskursiją, kurios metu žymūs architektai ir menininkai (Matas Šiupšinskas, Martynas Marozas, Rolandas Palekas, Tomas Grunskis, Nomeda Urbonienė ir Gediminas Urbonas, Audrys Karalius, Audrius Novickas, Povilas Konkulevičius) vedė diskusijas bei skaitė paskaitas apie upės transformacijas, Vilniaus tiltus, vandenį, viešas erdves bei vaizduotę.
 
„Džiaugiamės, kad SIKON šiemet pasirinko VGTU „LinkMenų fabriką“. Visą savaitgalį fabrikas buvo gyvas, skambėjo muzika ir švietė veidai. Pirmadienio rytą atrodo neliko nė pėdsako, bet mes jaučiamės turtingesni. Dar daugiau draugų, ryšių ir idėjų! Tikimės, kad tai buvo dar viena proga studentams pamatyti, kad VGTU „LinkMenų fabrikas“ yra jiems ir dėl jų“, – džiaugėsi VGTU „LinkMenų fabriko“ direktoriaus pavaduotoja Eglė Girdzijauskaitė.
 
Architektūros studentų idėjų konkursas SIKON jau turi pakankamai gilias tradicijas. Pirmasis konkursas buvo surengtas 1983 m. trijų ambicingų VGTU studentų, šiandien gerai žinomų architektų – A. Ambraso, G. Čaikausko ir A. Karaliaus. Pagrindinis renginio tikslas – vienyti įvairių aukštųjų mokyklų studentus ir skatinti ištrūkti iš akademinių rėmų – išliko iki šių dienų, tačiau jo formatas laikui bėgant keitėsi. Nuo 2004-ųjų konkursas vyksta kūrybinių dirbtuvių, kurios keliauja po įvairias Lietuvos vietoves ir nagrinėja joms aktualias temas, forma.
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė