www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Kas laukia pasirinkus studijas VGTU?

Kas laukia pasirinkus studijas VGTU?

2017-07-07
Kas laukia pasirinkus studijas VGTU?
Pašaukimas, pasirinkimas, apsisprendimas... – šiuo metu tai aktualu didžiajai daliai abiturientų, kurie po kelių dienų gaus brandos atestatus ir rinksis, kuriuo keliu pasukti, kur bei kokias studijas rinktis. Universitetinis išsilavinimas – tai ne vien žinios. Tai ir platus pažinimas, tarpdisciplininis mąstymas, gebėjimas mokytis kasdien, gebėjimas reaguoti į nuolatinius gyvenimo ir aplinkos pokyčius. Kas laukia pasirinkus studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU)?
 
Įvairovė. VGTU šiuo metu rengia daugiau, kaip 100  skirtingų studijų programų bakalaurus ir magistrus, kai kurių studijų programų – orlaivių pilotavimo, skrydžių valdymo, pramonės gaminių dizaino, gaisrinės saugos, renginių inžinerijos, bioinžinerijos, geodezijos, kelių ir geležinkelių inžinerijos, transporto ekonomikos ir logistikos, finansų inžinerijos, biomechanikos, daiktų interneto inžinerijos, saugos sistemų inžinerijos, transporto saugaus eismo inžinerijos nesiūlo nė viena kita aukštoji mokykla Lietuvoje.
 
Įdomios studijos. Tikslieji mokslai tikrai nėra vien teorija. Studijuojant tenka dirbti įvairiomis kompiuterinėmis programomis – braižyti, projektuoti, skaičiuoti, taip pat lankytis kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ dirbtuvėse, moderniausiose universiteto laboratorijose ir atlikti praktinius darbus bei įvairius bandymus. Pažintinės, gamybinės, profesinės veiklos praktikos numatytos tiek universitete, tiek išorėje – VGTU partnerių įmonėse Lietuvoje ir užsienyje.
 
Nemokamas mokslas. Už studijas moka tik 10 proc. įstojusiųjų į technologijos ir fizinių mokslų srities programas studentų, kurie po kelių semestrų puikių studijų rezultatų yra perkeliami į valstybės finansuojamas vietas.
 
Visapusiškas tobulėjimas. VGTU studentai yra išskirtiniai dėl gilių žinių ir studijų metu įgytos plačios praktikos, Lietuvos ir užsienio įmonių atstovai teikia rekomendacijas tobulinant studijų procesą. Nors 80 proc. VGTU studentų mokosi technologijos srityje, jie skatinami mokytis verslumo – šiuo metu Vilniuje kuriamas studijoms skirtas verslumo centras. Socialiniai mokslai VGTU taip pat remiasi technologijomis. Ši savybė yra unikalus universiteto išskirtinumas.
 
Pagalba mokantis. Studijų rezultatai priklauso nuo iš mokyklos į universitetą atsinešamų tiksliųjų mokslų žinių bagažo. Pirmo kurso studentams norintiems papildyti šį „bagažą“ organizuojamos papildomos matematikos, chemijos ir fizikos paskaitos.
 
Tarptautiškumas. VGTU suteikia galimybę pagal įvairias mainų programas išvykti dalinėms studijoms į vieną iš daugiau nei 400 pasaulio universitetų. Taip pat VGTU vykdo studijas ir anglų kalba – visuose fakultetuose yra bent po vieną tokią studijų programą.
 
Talentų ugdymas. Nuo 2017 mokslo metų startuoja VGTU  IN-Akademija – gabių studentų programa, siūlanti išskirtines sąlygas labiausiai motyvuotiems studentams: stipresnės bei individualiai pritaikytos mokymosi programos, stažuotės geriausiuose pasaulio universitetuose bei įmonėse, savo srities profesionalų konsultacijos, gabiausi bendramoksliai. 
 
Žvilgsnis į ateitį. Universitetas reaguoja į rinkos pokyčius, aukštojo mokslo tendencijas ir ruošiasi ateičiai. Technologijų amžiuje specialistų rengimas nebeįsivaizduojamas be tarpdisciplininių studijų, papildomo užsienio kalbų mokymo, IT žinių lavinimo visose srityse, studijų skaitmenizavimo galvojant apie įsibėgėjančią ketvirtąją pramonės revoliuciją.
 
Pripažinimas. Baigtos studijos VGTU suteiks diplomą, kurį vertina tiek Lietuvos, tiek užsienio įmonių darbdaviai. VGTU studijuojama pagal tas pačias programas ir standartus, kaip ir visoje Europoje.  Universitetas jau seniai sulaukė pripažinimo tarptautinėje erdvėje, o šį pavasarį paskelbtas tarptautinis universitetų reitingas „2017–2018 QS World University Rankings“ pažymėjo neeilinį įvykį – VGTU ženkliai šoktelėjo reitingų lentelėje bei pateko tarp 2,1 proc. geriausių pasaulio universitetų.
 
Primename, kad prašymus į Lietuvos aukštąsias mokyklas galima pateikti iki liepos 19 d, kviečiamieji studijuoti bus skelbiami liepos 24 dieną. Nepakviesti studijuoti pirmojo etapo metu, galės dalyvauti antrame etape (prašymai pateikiami liepos 28–30 dienomis) bei papildomame priėmime (rugpjūčio 10–16 dienomis).
 
Stojantieji, turintys klausimų, kviečiami kreiptis į VGTU Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centrą (204a kab., Saulėtekio al. 11, Vilniuje) kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 16.45 val.ir šeštadieniais nuo 9 iki 13 val.,                  tel.: (8 5) 274 4949, (8 5) 274 5010, (8 5) 237 0655 arba el. p. priemimas@vgtu.lt.
 
Išsamią informaciją apie priėmimo sąlygas bei VGTU studijų programas taip pat galima rasti norintiems studijuoti skirtoje interneto svetainėje.
Išsirinkti artimą studijų sritį ar programą gali padėti VGTU interaktyvus video testas.
 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė