www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Diktantas parodė – VGTU studijuoja išties raštingi studentai

Diktantas parodė – VGTU studijuoja išties raštingi studentai

2018-03-08
Diktantas parodė – VGTU studijuoja išties raštingi studentai
Tarp vasario 16 ir kovo 11 d. Lietuvoje minint Lietuvių kalbos dienas kovo 1 d. vyko raštingiausio Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) darbuotojo ir studento konkursas. Jį jau trečią kartą surengė Kūrybinių industrijų fakultetas (KIF) ir Lietuvių kalbos skyrius. Vienu metu dvejuose universiteto rūmuose – Centriniuose ir Senamiesčio – buvo rašomas diktantas. Tekstą skaitė VGTU „Palėpės“ teatro aktorės KIF studentės Brigita Beniušytė ir Soneta Blankaitė. Diktantą rašė 122 dalyviai – aktyviausiai dalyvavo Verslo vadybos ir Kūrybinių industrijų fakultetų studentai.

Didžiausi rašybos entuziastai dirba Aplinkos inžinerijos fakulteto Kelių tyrimo instituto Automobilių kelių mokslo laboratorijoje, tai gausiausiai konkurse dalyvavęs padalinys. O jo kokybės vadybininkė Audra Šiupienė užtikrintai gali vadintis raštingiausia VGTU darbuotoja, nes šį vardą pelno jau trečius metus iš eilės. Tik viena klaida daugiau padarė Sekretoriato referentė Lina Petrauskienė, jos rašysena pripažinta dailiausia.

Šiemet raštingiausi pasirodė Architektūros (AF), Fundamentinių mokslų (FMF) ir Kūrybinių industrijų fakulteto studentai. Raštingiausia VGTU studentė studijuoja AF, tai Kamila Tomaševskaja, ji diktante padarė 4 klaidas. Po 5 klaidas padarė antros vietos laimėtojos Luknė Barčaitė (AF) ir Živilė Kairevičiūtė (KIF). Trečios vietos nusipelnė studentai, padarę 6 klaidas: Irena Jaškauskaitė (FMF), Vytautas Pankūnas (FMF), Gabija Rutkūnaitė (AF), Živilė Tolpežnikaitė (KIF), Gabrielė Zablockytė (KIF).

Antrus metus dailiausios rašysenos nominaciją pelno Antano Gustaičio aviacijos instituto studentai – šiemet gražiausiai rašančia pripažinta Lina Aleksandravičiūtė.

Raštingiausi studentai ir bendruomenės nariai bus apdovanoti kovo 9 d. 11 val. SRC 411 auditorijoje.


Diktanto tekstas
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė