www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Atidaroma VGTU dėstytojo fotografijų paroda „Etiopijos kelias“

Atidaroma VGTU dėstytojo fotografijų paroda „Etiopijos kelias“

2018-03-09
Atidaroma VGTU dėstytojo fotografijų paroda „Etiopijos kelias“
Šiandien, kovo 9 d. 17 val. Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje atidaroma Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus paroda „Etiopijos kelias“. Tai dokumentinių fotografijų ciklas, sukurtas kartu su artimaisiais keliaujant po Afrikos valstybę – Etiopiją.

Parodos autorius keliavo vaizdingu savanos kraštovaizdžiu, kelionėje lydėję vietiniai žmonės parodė netipiškos Etiopijos kraštovaizdį, dalinosi informacija apie kasdienio gyvenimo ypatumus, tradicijas, rutiną, augančią Kinijos kapitalizmo invaziją, vietinių gebėjimą išgyventi neturtinėje aplinkoje ir apie politinę situaciją, susijusią su etniniais konfliktais.

„Keliavimas man yra labai svarbus reiškinys. Jis praplečia mano akiratį. Kiekviena kelionė į skirtingą šalį patikrina mano santykį su nuosava gyvenamąja vieta, laiku ir erdve. Kuo toliau ir ilgiau aš keliauju, tuo labiau pradedu suprasti miestą, kuriame aš gyvenu ir iš naujo perkonstruoju savo ryšius su konkrečia savo gyvenamąja bendruomene. Kiekviena kelionė lemia visiškai kitokias mano reakcijas ir priverčia savo inspiracijas skleisti aplinkiniams naujose meno kūrinių kolekcijose“, – sako R. Venckus.

Europiečiams keliauti vieniems po Etiopiją yra didelis ir pavojingas iššūkis. Dažniausiai jiems tenka pasirinkti ar keliaujant likti saugiai automobilyje ar vis tik išlipti ir pasivaikščioti vietinių gyvenviečių skersgatviais. Kadangi žmonių gyvenimai vyksta šalia gatvių, skersgatvių ir greitkelių, tad keliaujantis išlavinto žvilgsnio menininkas gali pastebėti labai daug ir įvairių kasdienybės ritualų. Dėl šio priežasties doc. dr. R. Venckus savo fotografijų ciklą ir pavadino „Etiopijos kelias“. Jo siūlomą pavadinimą taip pat galima suvokti ir kaip metaforą, kvestionuojančią šalies raidą, vietinių žmonių gyvenimo ritualus ir menininko santykį su nauja, nepažįstama, bet stebinančiai žavinga Etiopija.


Daugiau informacijos
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė