www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Inovacijos ir pasiekimai Urbanistikos konferencijos atgarsiai

Urbanistikos konferencijos atgarsiai

2015-11-25
Urbanistikos konferencijos atgarsiai
Lapkričio pradžioje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultete vyko konferencija „Urbanistika Baltijos šalyse: studijos, mokslas, praktika“. Kasmetinę konferenciją šiemet kuravo Urbanistikos katedra ir Urbanistinės analizės mokslo laboratorija.
 
Konferencijos tema pasirinkta ne atsitiktinai. Urbanistika yra sudėtinė architektūros kaip meninės, mokslinės ir praktinės veiklos dalis. Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir einant demokratinio miestų bei rajonų planavimo ir urbanistinio projektavimo keliu, neišvengiamai buvo susidurta su vartojamų sąvokų ir net mąstysenos kaita.
 
Konferencijos tikslas – įvertinti architekto-urbanisto vaidmenį kintančioje visuomenėje formuojant miestų aplinką, apžvelgti kūrybinius instrumentus, tarpusavyje palyginti Baltijos jūros valstybių patirtį.  
 
Konferencijoje buvo aptarti kritiniai urbanistikos sampratos aspektai, urbanistikos specialistų rengimo klausimai, šiuolaikinės urbanizuotos aplinkos analizės kryptys bei naujausių tyrimų rezultatai, kuriuos pristatė mokslininkai, praktine patirtimi dalinosi urbanistinio planavimo ir projektavimo įmonių atstovai.
 
Renginys sulaukė didelio susidomėjimo ir būrio klausytojų iš visos Lietuvos – dalyvavo ne tik mokslo ir praktikos atstovai, bet ir  daugelio Lietuvos miestų bei rajonų savivaldybių darbuotojai, vyriausieji architektai, ministerijų pareigūnai, Lietuvos architektų rūmų pirmininkas ir teisininkė – virš 100 dalyvių. 
 
Konferencija turėjo tris sesijas – studijų, mokso/teorijos ir praktikos.
 
Pirmoje konferencijos dalyje „studijos“ skaitytuose pranešimuose buvo atkreiptas dėmesys, kad urbanistika, kaip kiekviena sisteminė veikla turi būti matuojama pagal tris kriterijus – praktinės veiklos, studijų ir mokslo. Antroje sesijoje – „mokslas/teorija“ – pristatytuose pranešimuose buvo daugiausia kalbėta apie miesto formos tyrimus, o trečioji sesija buvo skirta opiems urbanistinio planavimo ir projektavimo praktikos klausimams, kurie buvo iliustruojami konkrečiais architektūrinių-urbanistinių projektų pavyzdžiais. Pranešimus skaitė praktikoje dirbantys architektai-urbanistai.
 
Po sesijų vykusios diskusijos akivaizdžiai įrodė, kad Lietuvai aktualūs tiek pats urbanistikos mokslo ir praktikos žanras, tiek ir konkrečios konkrečių miestų urbanistinės problemos.
 
Visas skaitytų pranešimų santraukas galima rasti konferencijos puslapyje.
 
Naujieną parengė:
Inesa Alistratovaitė-Kurtinaitienė
Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Urbanistikos katedra
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė