www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Inovacijos ir pasiekimai Jaunieji mokslininkai aptarė aktualias pastatų inžinerijos temas

Jaunieji mokslininkai aptarė aktualias pastatų inžinerijos temas

2015-04-30
Jaunieji mokslininkai aptarė aktualias pastatų inžinerijos temas
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų energetikos ir Vandentvarkos inžinerijos katedros surengė didelę konferencijos „Mokslas – Lietuvos ateitis“ teminę konferenciją „Pastatų inžinerinės sistemos“.
 
Vilniuje „Siemens arenoje“ vykusioje konferencijoje buvo perskaityti 10 pranešimų. Visus juos parengė VGTU jaunieji mokslininkai. Pranešėjai nagrinėjo gyvenamųjų ir viešosios paskirties pastatų mikroklimato parametrų tyrimo, modeliavimo, inžinerinių sistemų energinio, ekserginio efektyvumo nustatymo klausimus.
 
Taip pat buvo diskutuojama apie pastato atitvarų atnaujinimo efektyvumo vertinimą gyvavimo ciklo požiūriu. Pranešimuose buvo akcentuojamos aktualios problemos susijusios su atsinaujinančių energijos išteklių, ypač saulės energijos naudojimu vėsai generuoti, vėdinimo sistemų orui ruošti bei atsinaujinančią energiją naudojančių technologijų (šilumos siurblio, adsorbcinės vėsos mašinos) efektyvumo analizė. Pranešėjai nagrinėjo ne tik saulės saulės energijos pritaikymą statinių inžinerinėms sistemoms, bet ir į pastatą integruotų fotovoltinių elementų panaudojimo galimybę.
 
Konferencijos metu pranešėjai pristatė vandentvarkos ūkio problemas bei galimus jų sprendimo būdus. Skaityti pranešimai susiję su vandens ruošimo, nuotekų apdorojimo ir valymo tematika.
 
Dauguma pranešimų buvo paremti analitiniais skaičiavimais, modeliavimo bei eksperimentinių tyrimų rezultatais.
 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė