www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Inovacijos ir pasiekimai Lietuvių įkurtas investicinis fondas patenka tarp geriausių pasaulyje

Lietuvių įkurtas investicinis fondas patenka tarp geriausių pasaulyje

2015-01-23
 Lietuvių įkurtas investicinis fondas patenka tarp geriausių pasaulyje
Lietuvoje gerėjant ekonominei situacijai, vis daugiau žmonių ieško galimybių „įdarbinti“ savo pinigus. Vienas populiariausių būdų investuoti – investiciniai fondai, tačiau ekonominė krizė parodė, kad neturint žinių investicijos į tokius fondus gali būti nuostolingos. Ieškodamas galimybių saugiai investuoti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentas su kolegomis įkūrė fondą, kuriame prioritetas skiriamas moksliniais tyrimais paremtam rizikos valdymui. Jau trečius metus iš eilės jis pagal pelningumą lenkia apie 70 proc. į prestižinę „Morningstar“ duomenų bazę patenkančių globaliai veikiančių fondų.

2012-aisiais pasaulį išvydo itin modernia filosofija paremtas investicinis fondas „Synergy Finance Tactical Asset Allocation“ – jame iki nulio sumažintas fondo valdytojo psichologinis faktorius, o investiciniai sprendimai priimami sistemiškai, apdorojus pastarųjų 50 metų mokslinių tyrimų rezultatus. Vienas pirmųjų algoritminio investavimo principais valdomų fondų Baltijos šalyse naudoja inovatyvią sistemą, kuri periodiškai atsinaujina, prisitaikydama prie esamos rinkos situacijos, o tai ilgalaikę teigiamą investicijų grąžą leidžia generuoti nepriklausomai nuo ekonominio ciklo stadijos. 

„Norėjome sukurti tokį fondą, kuriame klientai būtų apsaugoti nuo didelių nuostolių, taip pat galėtume tikėtis pagrindinių turto klasių pelningumą atitinkančio investicijų prieaugio. Džiugu, kad mūsų idėja pasirodė patraukli ir kitiems – turime lojalių klientų ir partnerių. Jų investicijos yra pelningos, o pats fondas gerai vertinamas finansų ekspertų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje“, – sakė šiuo metu VGTU doktorantūroje studijuojantis Lukas Macijauskas.

Kaip pasakoja Lukas Macijauskas, jis investavimu susidomėjo dar trečiame kurse, kai dalyvaudamas programoje „Work and Travel“ kelias vasaras praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose. Užsidirbęs pinigų vaikinas pradėjo ieškoti jų investavimo būdų. Susidomėjęs šia sritimi jis ne tik pradėjo studijuoti VGTU Verslo vadybos fakultete įmonių valdymo magistrantūros investicijų valdymo specializaciją, bet ir kartu su bendraminčiais įkūrė investicijų valdymo įmonę „Synergy Finance“.

Būdamas atsakingas už „Synergy Finance“ veikloje naudojamų investavimo strategijų modeliavimą bei testavimą, jis šiuo metu savo disertacijai atlieka tyrimą apie rinkos dalyvių elgseną ir jų sprendimų racionalumą. VGTU doktorantas ieško sprendimų priėmimo algoritmo, kuris leistų, išnaudojant iracionalią rinkos dalyvių elgseną, siekti geresnio pelningumo ir rizikos santykio investuojant.

Luko Macijausko ir kolegų sukurta investavimo sistema, paremta faktais ir tyrimais, o ne nuomonėmis ir prognozėmis, leido „Synergy Finance Tactical Asset Allocation“ fondui 2014 m. pagal pelningumą aplenkti daugiau nei 80 proc. neprofesionalams prieinamų investicinių fondų Lietuvoje.
 
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė