www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Ekspertų komentarai

Ekspertų komentarai

Kas yra menų inkubatoriai? Kas yra menų inkubatoriai? 2017-12-29 Menų inkubatorių veikla dar daugeliui visuomenės narių kelia papildomų klausimų virtinę. Todėl Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus glaustai apžvelgia menų inkubatorių fenomeną ir jo vietą kūrybinių industrijų lauke.
Kodėl mums yra svarbios pramogos? Kodėl mums yra svarbios pramogos? 2017-09-27
Pramogavimas, kuris suvokiamas kaip asmeniui maloni veikla, mūsų gyvenimus lydi lygiai taip pat, kaip ir darbas, kurio metu uždirbame pinigus.
VGTU atstovas paaiškino, kur kanalizacijos vamzdžiais keliauja vanduo VGTU atstovas paaiškino, kur kanalizacijos vamzdžiais keliauja vanduo 2017-04-05
Kur kanalizacijos vamzdžiais nuteka vanduo ir kodėl tai turėtų mums rūpėti? Apie tai LRT Kultūros laidoje „Mokslo sriuba“ kalbėjo VGTU vandentvarkos inžinerijos doc. dr. Mindaugas Rimeika.
VGTU viešėjęs CERN ekspertas studentams: „Darbą rinkitės ne tik pagal atlyginimą“ VGTU viešėjęs CERN ekspertas studentams: „Darbą rinkitės ne tik pagal atlyginimą“ 2016-10-18
Anksčiau jauniems žmonėms, baigusiems aukštąjį mokslą, svarbiausias kriterijus renkantis darbą buvo geras atlyginimas, tačiau ekspertų teigimu, dabar vien tik pinigais gabiausių jaunuolių privilioti nebepavyksta.
Aštuoni sėkmės lydimo verslininko įpročiai Aštuoni sėkmės lydimo verslininko įpročiai 2016-08-17
Kas verslininką skiria nuo sėkmės? Vienas atsakymų – įpročiai. Tai virtinė kasdienių, tikslingų, dažniausiai smulkių veiksmų, ilgainiui galinčių sukelti grandininę reakciją – klestintį verslą. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dekanė, seminarų apie dalykinę komunikaciją, verslo etiketą ir įvaizdžio formavimą lektorė Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė sako, kad įpročiai, apimantys ne tik požiūrį į gyvenimą ar darbą, verslumą, bet ir komunikaciją, gali lemti rimtų sprendimų baigtį.
Pavojus sveikatai tyko ten, kur jaučiamės saugiausi Pavojus sveikatai tyko ten, kur jaučiamės saugiausi 2016-02-02
Didėjant aplinkos užterštumui gali atrodyti, kad namai yra ta vieta, kurioje saugu ir sveika. Tačiau ekspertai mano kitaip. „Viskas, kas yra patalpose vienokiu ar kitokiu būdu yra teršalai, kurie, tinkamai nevėdinant kambarių, kaupiasi ir kenkia sveikatai. Teršalai esantys patalpose dažnai yra pavojingesni už esančius lauke“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Pastatų energetikos katedros docentė, dr. Violeta Misevičiūtė.
BIM Lietuvoje: palikti Vyriausybei nesikišti. Kur dėti kablelį? BIM Lietuvoje: palikti Vyriausybei nesikišti. Kur dėti kablelį? 2016-01-11
Statybos sektoriaus skaitmenizavimas ir statinio informacinio modeliavimo (angl. Building Information Modelling – BIM) metodologijosdiegimas šiandien yra neatsiejami nuo inovatyvios ir konkurencingos šios srities pramonės plėtros. Lietuvoje BIM įtvirtinimo veiklos aktyviai ėmėsi pats statybos sektorius. Jo iniciatyva šiuo metu rengiami ir pirmieji BIM veiklą reguliuojančių dokumentų prototipai.
VGTU profesorius Saugirdas Pukalskas: „Vidaus degimo variklio dienos – suskaičiuotos“ VGTU profesorius Saugirdas Pukalskas: „Vidaus degimo variklio dienos – suskaičiuotos“ 2015-12-17
Seime surengtoje spaudos konferencijoje buvo diskutuojama apie degalų kainas, jų ekologiškus priedus ir to įtaką kainai. Vienas konferencijos dalyvių, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) profesorius Saugirdas Pukalskas, pateikė savo įžvalgas apie automobilių ateitį.
Kokius miestus statysime ateityje? Kokius miestus statysime ateityje? 2015-12-03
Gyventi šiuolaikiniuose triukšminguose, nesaugiuose ir užterštuose miestuose nėra lengva, tačiau žmonės renkasi būtent tokį gyvenimo būdą, turintį daugiau privalumų, negu trūkumų. Kita vertus, mus supa vis daugiau išmanių daiktų, keičiančių bendravimą, darbo pobūdį, pramogas. Besiformuojantis daiktų internetas, kuris sujungs tuos daiktus į bendrą sistemą – puiki galimybė iš esmės gerinti augančių miestų funkcionavimą, paversti juos labiau tausojančiais aplinką ir patogesniais gyventi. Pabandykime įsivaizduoti, koks bus gyvenimas išmaniuosiuose ateities miestuose, remiantis naujausiomis technologijų tendencijomis.
Nubauskime jaunuolius už aukštojo mokslo siekį Nubauskime jaunuolius už aukštojo mokslo siekį 2015-12-01
Mokslo valdininkai ir kontrolieriai daug ir garsiai kalba apie universitetų bei mokslo būklę Lietuvoje. Jų visų leitmotyvai panašūs: Lietuvoje universitetų per daug, mokslas juose apverktinas, o jaunuoliai pernelyg geidžia aukštojo mokslo.
Kokia mūsų visuomenė: žinių, ekonominė, industrinė, vartojimo ar kūrybos Kokia mūsų visuomenė: žinių, ekonominė, industrinė, vartojimo ar kūrybos 2015-10-29
Pastaraisiais dešimtmečiais daug kalbama apie žinių, arba informacinę, visuomenę. Tai visuomenė, kurios prioritetas – kuo labiau išprusę nariai, turintys įvairiapusiškų žinių. Siekiama išugdyti asmenybes, kurios žinotų tiek apie tolimas galaktikas, tiek apie vonioje ropinėjančio voro sandarą.
Revoliucija statybų rinkoje – savaime „užgyjantis“ betonas Revoliucija statybų rinkoje – savaime „užgyjantis“ betonas 2015-08-07
Savaime „užsigydantis“ įvairius įtrūkimus ir iki 50 proc. statybos sąnaudas sumažinantis betonas – jau nebe mokslininkų fantazija, o rytojaus statybininkų darbo realybė.
Aplinkosaugos profesorė: „Negalima žmonių gąsdinti, juos reikia informuoti“ Aplinkosaugos profesorė: „Negalima žmonių gąsdinti, juos reikia informuoti“ 2015-06-30
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventė, šiuo metu Liuleo technologijos universitete (Švedija) profesore dirbanti Jūratė Kumpienė, gilinasi į aplinkosaugos sritį ir yra įsitikinusi, jog, norint išspręsti aplinkosaugos problemas, svarbus įvairių sričių mokslininkų bendradarbiavimas bei visuomenės informavimas.
Diskusija dėl nacionalinio oro vežėjo (ne)baigta? Diskusija dėl nacionalinio oro vežėjo (ne)baigta? 2015-06-23
Po truputį rimstant aistroms bei į nebūtį grimztant dar vienam Lietuvos aviacijos eksperimentui, vertėtų padaryti išvadas, kurios taptų pamoka ateities sprendimams.
Dyzelinas keičiasi: ar pamiršime mitus? Dyzelinas keičiasi: ar pamiršime mitus? 2015-06-19
Šiuo metu Lietuvos gatvėmis rieda vis daugiau dyzelinu varomų automobilių, o bene kiekviena degalinė gali pasiūlyti mažiausiai dvi dyzelino rūšis. Nepaisant populiarumo, kartais diskutuojama dėl šių degalų kokybės skirtumo ir poveikio aplinkai. Ekspertų nuomone, technologijos sparčiai tobulėja, todėl įsitikinimai, kurie prieš kelerius metus dar buvo tikrovė, dabar jau tikrai gali būti priskiriami prie mitų.
G. Kaklauskas: „25-eri laisvės metai – mokslo transformacijos metai“ G. Kaklauskas: „25-eri laisvės metai – mokslo transformacijos metai“ 2015-05-18
Šiemet švęsime 25-uosius Nepriklausomybės metus. Visas šis laikas neabejotinai susijęs su didžiulėmis pertvarkomis ir virsmais Lietuvos moksle. Aptariant šalies mokslo transformaciją, man paprasčiausia būtų remtis asmenine patirtimi.
VGTU profesorius pataria, ką verta žinoti prieš investuojant į nekilnojamąjį turtą VGTU profesorius pataria, ką verta žinoti prieš investuojant į nekilnojamąjį turtą 2015-05-11
Nekilnojamasis turtas – nuo seno mėgstama investicija. Tiesa, prieš pasiryžtant tokiai investicijai, verta ne tik gerai išanalizuoti net ir pačias netikėčiausias prognozes, bet ir sukaupti žinių, padėsiančių nepakliūti į spekuliacijų nekilnojamuoju turtu pinkles.
Matematika – kūrybiškos inžinerijos pamatas Matematika – kūrybiškos inžinerijos pamatas 2015-05-07
Galbūt jau išgujome matematinę kultūrą iš savo aplinkos? Ar jau išardėme laiptus link šios šventovės? Mes galvojame, kad dabar yra puikus metas keisti šias nuostatas.
Įsivaizduokite 3D spausdintą namą: kai kur tai jau realybė Įsivaizduokite 3D spausdintą namą: kai kur tai jau realybė 2015-05-06
Statybų parodoje „Resta“ paskaitą apie 3D spausdinimo galimybes skaitęs VGTU 3D technologijų ir spausdinimo laboratorijos vedėjas pasakojo apie 3D spausdinimo galimybes.
 
Rimantas Kačianauskas: „Svarbiausia Lietuvos mokslo plėtros strategija – gabiausių žmonių skatinimas“ Rimantas Kačianauskas: „Svarbiausia Lietuvos mokslo plėtros strategija – gabiausių žmonių skatinimas“ 2015-04-29
Biomedicinos inžinerijos profesorius iš Šveicarijos: „Saugumas kelyje priklauso tik nuo mūsų pačių“ Biomedicinos inžinerijos profesorius iš Šveicarijos: „Saugumas kelyje priklauso tik nuo mūsų pačių“ 2015-04-28
VGTU Traumos biomechanikos paskaitų ciklą skaitęs Ciuricho universiteto profesorius dr. Kai Uwe Schmittas tikina, jog jokios moderniausios apsaugos priemonės automobiliuose neapsaugos, jei kitaip mąstyti nepradės patys eismo dalyviai.
Labai erzinanti problema: kodėl elektrinamės ir kaip to išvengti Labai erzinanti problema: kodėl elektrinamės ir kaip to išvengti 2015-04-16
Kaip rašyti CV, jei neturi patirties? Kaip rašyti CV, jei neturi patirties? 2015-03-20
Gyvenimo aprašymas – vienas svarbiausių pirmųjų žingsnių, ieškantiems darbo. „CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė per savo karjerą perskaitė tūkstančius gyvenimo aprašymų ir savo patirtimi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „Karjeros dienų“ metu dalijosi su studentais.
Ilja Laursas: „Gera verslo idėja – nebūtinai unikali“ Ilja Laursas: „Gera verslo idėja – nebūtinai unikali“ 2015-03-16
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vykstančių „Karjeros dienų“ metu organizuotoje diskusijoje vienas žymiausių šiandienių verslininkų ir investuotojų Ilja Laursas atsakė į klausimus, kylančius norintiems pradėti verslą.
Apie kraštovaizdžio poeziją ir darną Apie kraštovaizdžio poeziją ir darną 2015-03-12
Kraštovaizdžio projektus kurianti VGTU Architektūros fakulteto dėstytoja Giedrė Ingrida Laukaitytė Malžinskienė džiaugiasi, kai naujai sukurtas miesto skveras ar parkas tampa mėgstama miestiečių pasisėdėjimo vieta
Profesorė: „Kaip knygos nedeginamos, taip ir skulptūrų išmesti negalima“ Profesorė: „Kaip knygos nedeginamos, taip ir skulptūrų išmesti negalima“ 2015-03-04
Miuncheno technikos universiteto profesorė, Dailės katedros vedėja Tina Haase, skaičiusi paskaitas ir vedusi kūrybines dirbtuves VGTU architektūros studentams, tvirtina, kad jei Žaliojo tilto skulptūros bus pašalintos, tai ilgainiui lietuviai gali jų pasigesti.
 
Darni plėtra – žiniasklaidos mitas ar Lietuvos realybė? Darni plėtra – praktika ar teorija? Darni plėtra – žiniasklaidos mitas ar Lietuvos realybė? Darni plėtra – praktika ar teorija? 2015-02-20
VGTU docentė griauna mitus apie rūšiavimą VGTU docentė griauna mitus apie rūšiavimą 2015-02-04
VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Aplinkos apsaugos katedros docentė dr. Aušra Zigmontienė pripažįsta, jog šio rūšiavimo dėl įvairiausių vyraujančių mitų imasi ne visi. Būtent todėl aplinkosaugos specialistė imasi tuos mitus griauti.
VGTU ekspertai rinko geriausius nekilnojamojo turto projektus VGTU ekspertai rinko geriausius nekilnojamojo turto projektus 2014-12-31
Gruodžio mėnesį paskelbti konkurso „Už darnią plėtrą“ laimėtojai, kuriuos trijose kategorijose - gyvenamosios, visuomeninės ir daugiafunkcės statybos - vertino ir VGTU ekspertai. 
VGTU mokslininkas: eismo įvykių skaičių įmanoma sumažinti 20 proc. VGTU mokslininkas: eismo įvykių skaičių įmanoma sumažinti 20 proc. 2014-11-27
Mokslininkai aktyviai įsitraukia į diskusijas, kaip būtų galima sumažinti eismo įvykių skaičių – VGTU Transporto inžinerijos fakulteto Automobilių transporto katedros vedėjas doc. dr. Saugirdas Pukalskas pateikia savo pasiūlymus.
1 2
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė