Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė
Pradžia Universitetas Žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai Regioniniame QS reitinge Lietuvos universitetai – arti lyderių

Regioniniame QS reitinge Lietuvos universitetai – arti lyderių

2015-01-08
Regioniniame QS reitinge Lietuvos universitetai – arti lyderių
Tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojams paskelbus „2014–2015 m. Emerging Europe and Central Asia“ (iš angl. k. Kylančios Europos ir Centrinės Azijos) universitetų reitingą, du Lietuvos universitetai pateko į regioninio reitingo 50-ą.

Pirmaujančias pozicijas išlaiko ir Vilniaus universitetas (VU), bendrame reitinge užėmęs 32 vietą. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) reitinge užima 47 vietą ir yra šalies techninių universitetų lyderis. Kauno technologijos universitetas (KTU) su kitais regiono universitetais dalijasi 61–70 vietas, Vytauto Didžiojo universitetas – 81–90.

„Aukštosios mokyklos gavo dar vieną progą įvertinti savo pasiekimus: pirmąkart pristatomame reitinge Lietuvos universitetai užima aukštas pozicijas. Jos rodo, kad esame gana stiprūs konkurentai regione, vertinami kolegų ir darbdavių ne tik už studijų kokybę, tarptautiškumą, bet ir už mokslo pasiekimus“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Pirmąkart pristatomame reitinge įvertinta apie 300 universitetų iš 30 Europos ir Centrinės Azijos šalių. Reitingas sudarytas įvertinus vietinių, tarptautinių studentų, darbuotojų su mokslo laipsniu bei užsienio dėstytojų skaičių. Taip pat atliktas reputacijos tarp darbdavių tyrimas, įvertinta akademinė universiteto veikla. Į reitingą įtraukti ir trys Latvijos universitetai, tačiau tik vienas pateko į reitingo 50-ą. Tarp pirmaujančiųjų – ir du Estijos universitetai: Tartu universitetas yra pirmajame penketuke, Talino technikos universitetas tarp 50 geriausiųjų.

„QS World University Rankings“ reitingas skelbiamas jau daugiau nei dešimt metų. Aukštosios mokyklos vertinamos pagal universiteto reputaciją tarp akademikų (40 proc.) ir darbdavių (10 proc.), santykį tarp studentų ir dėstytojų (20 proc.), publikacijų citavimo rodiklius (20 proc.), užsienio dėstytojų dalį (5 proc.) ir tarptautinių studentų skaičių (5 proc.).
  • Puslapio administratoriai:
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė