Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė
Pradžia Universitetas Žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai

Pranešimai žiniasklaidai

VGTU pradės rengti finansinių technologijų (FinTech) specialistus VGTU pradės rengti finansinių technologijų (FinTech) specialistus 2018-02-23 Auganti finansinių technologijų rinka reikalauja atitinkamos kompetencijos specialistų, kuriuos nuo šių metų pradės rengti VGTU.
VGTU pirmieji Lietuvoje pradės rengti dronų specialistus VGTU pirmieji Lietuvoje pradės rengti dronų specialistus 2018-02-08 Pirmieji profesionalūs dronų specialistai, galintys konstruoti ir prižiūrėti šiuos įrenginius, juos valdyti ir pritaikyti naujoms sritims nuo 2018 m. rugsėjo bus rengiami Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU).
Daiktų internetas: artėja mobiliųjų įrenginių baterijų išnykimas Daiktų internetas: artėja mobiliųjų įrenginių baterijų išnykimas 2018-02-08 Baterijos ilgą laiką buvo ir vis dar tebėra vienas iš svarbiausių nešiojamų išmaniųjų įrenginių komponentų. Tačiau neseniai pristatytas pirmasis be baterijos veikiantis mobilusis telefonas bei išmanusis laikrodis rodo, kad baterijų era artėja į pabaigą, o naujas daiktų interneto etapas jau netoli.
Pirmajame Lietuvos gimnazistų hakatone – išradimai išmaniems namams Pirmajame Lietuvos gimnazistų hakatone – išradimai išmaniems namams 2018-02-08 Savaitės pabaigoje gabiausi mokiniai iš visos Lietuvos rinkosi Vilniaus licėjuje, kur vyko pirmasis techninės kūrybos hakatonas gimnazijoms „TechHero 2018“.
Europoje įsigalintis Createch – Lietuvos darbo rinkos ateitis? Europoje įsigalintis Createch – Lietuvos darbo rinkos ateitis? 2018-02-02 Kūrybinių industrijų sektorius yra greičiausiai augantis sektorius Europoje, jame dirba daugiau kaip 12 milijonų žmonių – tai yra 7,5 procentų visų rinkos darbuotojų. Negana to, kūrybinių industrijų sektorius yra sparčiausiai augantis sektorius sudaro 5,3 procentus viso Europos BVP. Akivaizdu, kad vadinamojo Createch populiariumas vis auga, o kūrybininko profesija darosi vis geidžiamesnė darbo rinkoje. Apie šios srities aktualijas ir perspektyvas kalbamės su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinio industrijų fakulteto dekane Živile Sederevičiūte Pačiauskiene.
 
Mokyklų pastatai vaiduokliai – ar bendruomenė gali juos išgelbėti? Mokyklų pastatai vaiduokliai – ar bendruomenė gali juos išgelbėti? 2018-02-02 Kaimuose ir miesteliuose stūksantys dar visai neseniai renovuotų mokyklų pastatai, tapę vaiduokliais – gana dažnas reiškinys Lietuvos rajonuose.
„Blockchain“: paprasta technologija sukelianti kardinalius pokyčius „Blockchain“: paprasta technologija sukelianti kardinalius pokyčius 2018-01-26 „Blockchain“ technologija viešojoje erdvėje pavadinama „naujos technologijų eros aušra“, jos sukeltas perversmas lyginamas su interneto atsiradimu.
Makaronų tiltai 2018 – kad negriūtų tikri tiltai, siūlo tobulėti juos statant iš makaronų Makaronų tiltai 2018 – kad negriūtų tikri tiltai, siūlo tobulėti juos statant iš makaronų 2018-01-18 Tiltus veikia vėjas, krituliai, transporto srautai, laikui bėgant atsirandančios rūdys, mikro įtrukimai ir daugelis kitų veiksnių.
Robertas Dargis: „Gyvename laikais, kai pokyčių galimybes riboja tik mūsų fantazija“ Robertas Dargis: „Gyvename laikais, kai pokyčių galimybes riboja tik mūsų fantazija“ 2018-01-15 Kiekvienas, turintis rankoje išmanųjį telefoną, yra ketvirtosios pramonės revoliucijos dalyvis, nors pats to garsiai ir neįvardija. Paradoksalu tik tai, kad kuo sparčiau tobulėja technologijos, tuo svarbiau žmogui grįžti prie savo ištakų: emocijų, kūrybos, bendrystės ir santykio su kitais. Tai – mūsų vertės matas ir sąlyga, leisianti adaptuotis prie vykstančių pokyčių. Apie revoliucijas, buvusias ir esamas, ir žmogaus vietą jose kalbamės su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) alumnu Robertu Dargiu.
Apie gyvenimus keičiančią muziką – su R. Viskantaite Apie gyvenimus keičiančią muziką – su R. Viskantaite 2018-01-12 „Mintys apie muziką, naujų kūrinių interpretaciją nepaleidžia net užvėrus darbo duris – chorvedžiai nuo to neturi nei atostogų, nei kartais ir naktų“, – neslepia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademinio choro „Gabija“ meno vadovė Rasa Viskantaitė. Jau 22 metus šiuo kolektyvu gyvenanti moteris, kadaise perėmusi atsakingas pareigas iš Anapilin iškeliavusio tėčio Felikso Viskanto, neabejoja muzikos galia jaudinti, įkvėpti žmones ir… net keisti jų gyvenimus! Su R. Viskantaite kalbamės apie „Gabiją“ ir įvairias patirtis, reikšmes ir jausmus, slypinčius po šiuo pavadinimu.
 
Knygos apie komiksų kūrimą autorius T. Mitkus: „Komiksai – visai nevaikiškas reikalas“ Knygos apie komiksų kūrimą autorius T. Mitkus: „Komiksai – visai nevaikiškas reikalas“ 2018-01-05 „Komiksai yra tikrai nevaikiškas reikalas, tai – viena iš medijų, kuri šiuo metu išgyvena savo aukso amžių”, neabejoja Tomas Mitkus, neseniai su žmona Vaida Nedzinskaite-Mitke parašęs knygą apie komiksų kūrimą „Komiksai: pažink ir kurk“. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) leidyklos „Technika” išleista knyga – pirmoji tokia lietuvių kalba, kurioje galima labai išsamiai sužinoti apie šią mūsų šalyje vis populiaresnę kūrybos išraiką. Su animatoriumi, komiksų kūrėju ir VGTU dėstytoju kalbamės apie naująjį leidinį, aistrą komiksams ir jų virsmą Lietuvoje bei pasaulyje.
 A. Šemeškevičius: „Greitai visa pasaulio ekonomika bus paremta IT“ A. Šemeškevičius: „Greitai visa pasaulio ekonomika bus paremta IT“ 2017-12-27 „Norint, kad karjera būtų sėkminga, nebūtina organizacinėje struktūroje lipti laipteliais aukštyn“, – netikėtą mintį pametėja didžiausios šalyje telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ Technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius. Pasirodo, jau daugelį metų itin sėkmingai IT srityje besidarbuojantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Informatikos inžinerijos absolventas į šią sritį pasuko dėl… geresnį rezultatą kompiuteriniame žaidime pademonstravusio klasės draugo! Su A. Šemeškevičiumi kalbamės apie studijas universitete, IT dabartį ir ateitį bei sėkmingos karjeros formulę.
 
Lietuvoje sukurta mažiausia pasaulyje prakartėlė Lietuvoje sukurta mažiausia pasaulyje prakartėlė 2017-12-22 Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrikas“ ir partneriai sukūrė mažiausią pasaulyje nano-prakartėlę, kuri jau pateikta Gineso pasaulio rekordų knygai. Trečdalio milimetro dydžio kompozicija yra tiksli Vilniaus Katedros aikštėje įsikūrusios prakartėlės kopija: visos figūros yra sumažintos 10 000 kartų. 
VGTU rektorius A. Daniūnas: „Stojamojo balo kėlimas turės įtakos aukštojo mokslo kokybei“ VGTU rektorius A. Daniūnas: „Stojamojo balo kėlimas turės įtakos aukštojo mokslo kokybei“ 2017-12-21 Nuo to, su kokiomis turimomis žiniomis bei įgūdžiais į universitetą ateina stojantysis, iš dalies priklauso ir aukštojo mokslo kokybė bei tai, ką studentas gebės pasiimti iš universiteto – neabejoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Alfonsas Daniūnas. Taigi, pasak jo, tinkamas stojamasis balas  yra viena iš būtinų priemonių, siekiant patobulinti aukštojo mokslo sistemą.
VGTU studentai virtualioje realybėje prikėlė Gedimino sapną VGTU studentai virtualioje realybėje prikėlė Gedimino sapną 2017-12-19 Pasitinkant Lietuvai svarbią šventę – atkurtos valstybės 100-metį – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai grafinio dizaino ir virtualios realybės dirbtuvių metu, dirbdami prie virtualaus Vilniaus projekto, pagrindiniu jo akcentu pasirinko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino sapną ir jį perkėlė į virtualią realybę.
 
1 2 3 ... 17
  • Puslapio administratoriai:
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė