Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė
Pradžia Universitetas Naujienos Žurnalas „Reitingai“: VGTU – tarptautiškiausias techniškasis universitetas

Žurnalas „Reitingai“: VGTU – tarptautiškiausias techniškasis universitetas

2017-05-10
Žurnalas „Reitingai“: VGTU – tarptautiškiausias techniškasis universitetas
Naujajame  žurnale „Reitingai“ vėl įvertintos Lietuvos aukštosios mokyklos.
 
Pagal reitingo duomenis, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) vėl yra pirmas iš techniškųjų universitetų pagal konkuravimą tarptautinėje erdvėje. Tarp visų universitetų jis užima antrą vietą. Tai labai svarbus kriterijus, nes, anot LAMA BPO valdybos narios Valdo Jaskūno, universitetai šiais laikais konkuruoja ne nacionalinėje, o tarptautinėje erdvėje. „Turėtume kalbėti apie Lietuvos aukštųjų mokyklų konkurencingumą ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Pastarųjų dešimtmečių praktika rodo, kad konkuravimas tarpusavyje nukreipė mus nuo to, kas vyksta pasaulyje. Universitetai seniai nėra nacionalinės lygos žaidėjai, tai yra tarptautinė lyga“, – naująjį žurnalą „Reitingai“ pristatančioje spaudos konferencijoje sakė V. Jaskūnas.
 
Kaip ir praėjusiais metais, geri VGTU rezultatai pagal universiteto alumnų kuriamą pridėtinę vertę bei darbdavių vertinimus. Bendroje universitetų įskaitoje šioje kategorijoje VGTU šiemet užima trečią vietą.
 
Pagal žurnalo „Reitingai“ rezultatus tarp visų Lietuvos universitetų VGTU su VDU dalinasi 4–5 vietas. Praėjusiais metais VGTU buvo penktoje vietoje.
 
Universitetus žurnalas „Reitingai“ vertina pagal 65 pokriterijus, kurie yra sudėlioti į 7 stambius kriterijus: moksliškumas, meno ar sporto veikla bei personalo pasiekimai, esamas ir ateities akademinis personalas, alumnų kuriama pridėtinė vertė bei darbdavių vertinimai, konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje, studentai ir studijos, studijų ir mokslo aplinka bei studentų požiūris į savo universitetą.
  • Puslapio administratoriai:
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė