Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė
Pradžia Universitetas Naujienos VGTU prasidėjo vasaros stovykla moksleiviams „Pažink profesiją“

VGTU prasidėjo vasaros stovykla moksleiviams „Pažink profesiją“

2017-06-28
VGTU prasidėjo vasaros stovykla moksleiviams „Pažink profesiją“
Birželio 26 – liepos 1 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) organizuojama jau penktoji kasmetinė moksleivių vasaros stovykla „Pažink profesiją“. Šiemet stovykloje dalyvauja 15–17 metų amžiaus moksleiviai, atvykę iš visos Lietuvos – Vilniaus, Klaipėdos, Mažeikių, Švenčionių, Kaišiadorių, Neringos ir kt.
 
„Kasmet moksleiviai turi išskirtinę progą vieną savaitę tapti studentais ir sužinoti apie studijas bei profesijas. Stovyklos misija – skatinti moksleivius tikslingai pasirinkti karjeros kryptį, kas yra ypač aktualu planuojant savo ateitį“, – sakė Integracijos ir karjeros direkcijos l. e. p. direktorė Ugnė Narkevičiūtė.
 
Stovyklautojams paruoštos veiklos, kurių metu drauge su fakultetais sukurta speciali pažintinė-edukacinė programa, derinama su turiningu ir aktyviu laisvalaikiu VGTU Sporto ir meno centre. Pirmąją dieną stovyklos užsiėmimai startavo VGTU Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“, kuriame moksleiviams buvo pristatyti mechanikos, medžio, metalo apdirbimo, dažymo, 3D spaudos, elektronikos, transporto techninės kūrybos erdvės, reklamos, foto/video bei audio įrašų studijos.
 
Kūrybinių dirbtuvių stovyklautojams metu moksleiviai buvo supažindinti su šiuolaikinėmis lazerio technologijomis, CNC staklėmis, 3D spauda. Vėliau vaikai patys AutoCad programa modeliavo dizainą, kuris vėliau buvo panaudotas gaminant visame pasaulyje išpopuliarėjusį žaislą – sukutį Spinner.
 
Beveik savaitę truksiančioje stovykloje moksleivių laukia Aplinkos inžinerijos fakulteto programa: kvapo tyrimas dinaminės olfaktometrijos metodu, oro valymo ir atliekų tvarkymo ir aplinkosauginės technologijos. Taip pat, asfalto dangos kokybiniai tyrimai, kur dalyvių laukia kelių tiesybos medžiagų ir bandymų demonstravimas, susipažinimas su atsinaujinančiais ištekliais pastatuose. Moksleiviams rengiamos kūrybinės dirbtuvės „Išmanusis miestas“, pristatomi lazerinio skenavimo ypatumai geodezijoje ir išmaniosios vandens taupymo technologijos.
 
Stovyklos dalyviams organizuojama ekskursija į A. Gustaičio aviacijos instituto Kyviškių aerodromą, kuriame moksleiviai galės apžiūrėti lėktuvų angarą ir skrydžių valdymo bokštą. O trečiadienio popietę vyks Kūrybinių industrijų fakulteto programa – gyvoji kūrybinių industrijų biblioteka. Kitą rytą moksleiviai sužinos kaip suorganizuoti festivalį: nuo idėjų generavimo iki jų realizavimo. Kviestiniai svečiai iš PAYSERA akademija papasakos apie elektroninius pinigus ir verslą iš vidaus. Savaitės pabaigoje stovyklos dalyviai įgis labai vertingų ir aktualių žinių IT srityje – susikurs savo asmeninę svetainę. Programą parengė Fundamentinių mokslų fakultetas.
 
Dėkojame bronziniam stovyklos rėmėjui – UAB „Tiltų ekspertų centras“, už lojalumą ir iniciatyvos palaikymą jau antrus metus iš eilės.
 
Pranešimą parengė Integracijos ir karjeros direkcija
  • Puslapio administratoriai:
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė