Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė
Pradžia Universitetas Naujienos Kūrybos ir pramogų žvaigždės buria jaunuosius kūrėjus

Kūrybos ir pramogų žvaigždės buria jaunuosius kūrėjus

2017-05-18
Kūrybos ir pramogų žvaigždės buria jaunuosius kūrėjus
Filmų „Tadas Blinda. Pradžia“ ir „Emilija iš Laisvės Alėjos“ režisierius Donatas Ulvydas, žymiausių lietuviškų festivalių „Roko naktų“, „Bliuzo naktų“ ir „Galapagų“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka, garsusis žurnalistas, prodiuseris Kristupas Krivickas – šie ir daugelis kitų žinomų kūrybos ir pramogų profesionalų gegužės 18 dieną kūrybinėmis industrijomis besidominčius mokinius ir studentus pakvietė dirbti kartu.
 
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakulteto iniciatyva startavo kūrybininkus į vieną vietą buriantis renginys „Kūrybinės dirbtuvės“. Žinomi žmonės, savo srities profesionalai padėjo jaunimui susigaudyti kūrybinių industrijų sektoriuje, dalinosi žiniomis apie muzikos ir meno festivalių organizavimą, medijų gamybą, atskleidė kompiuterinių žaidimų kūrimo užkulisius, pasakojo, kaip hobį paversti verslu, kaip tapti sėkmingu ir žinomu.
 
„Kūrybinių dirbtuvių” programoje – platus įvairių teorinių bei praktinių renginių kompleksas, orientuotas į jaunimo kultūrinių, komunikacinių, meninių, technologinių bei verslumo kompetencijų ugdymą.
 
Nemokamo renginio užsiėmimai suskirstyti į keturias dalis, kur kiekvienoje iš jų penki pranešėjai skyrė dėmesį savo sričiai. Viena iš Kūrybinių industrijų atstovių verslininkė ir tinklaraštininkė, kulinarijos studijų tinklo „Čiop Čiop” vadovė Urtė Mikelevičiūtė seminare „Kad hobis taptų verslu” pateikė kūrybines verslo strategijas, kurios leis transformuoti laisvalaikio pomėgius į pajamų šaltinį.
 
Pramogų industrijas atstovavo festivalių organizatorius Algirdas Barniškis, kuris dalinosi sėkmingo muzikos ir pramogų festivalių organizavimo bei koordinavimo principais interaktyviose pratybose „Muzikos ir pramogų festivaliai: kuriame šėlsi Tu?”.
 
Į įmonės „UAB Scenos techninis servisas” vadovo, atstovaujančio Renginių inžineriją, Sauliaus Serafino paskaitą „Kaip plika scena virsta pasakų šalimi?” rinkosi tie, kurie domisi inžinerinėmis scenos sistemomis ir konstrukcijų sprendimais programiniuose renginiuose.
 
O tuos, kurie domisi Kūrybos visuomenės komunikacijos sritimi, galėjo sudominti profesoriaus Audriaus Mickevičiaus interaktyvi paskaita „Tūkstantis ir vienas kūrybiškumo veidas”, kurioje buvo pasakojama apie kūrybinius vizualinės komunikacijos sprendimus socialiniuose projektuose.
 
„Kūrybinės dirbtuvės“ į vieną vietą buria kūrybinių industrijų bendruomenę.
 
Video kvietimas į renginį:
 
 
 
 
  • Puslapio administratoriai:
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė