Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė
Pradžia Universitetas Naujienos „Komiksai: pažink ir kurk“: VGTU dėstytojų knygos pristatymas

„Komiksai: pažink ir kurk“: VGTU dėstytojų knygos pristatymas

2018-02-06
„Komiksai: pažink ir kurk“: VGTU dėstytojų knygos pristatymas
Vasario 8 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytojų Tomo Mitkaus ir Vaidos Nedzinskaitės-Mitkės knygos „Komiksai: pažink ir kurk“ pristatymas.

„Geras komiksas yra kaip geras filmas – nėra vieno universalaus atsakymo, koks filmas yra geras“, – sako animatorius, komiksų kūrėjas, VGTU dėstytojas Tomas Mitkus, ir priduria, kad šiuo metu komiksų žanras išgyvena atgimimą. „Priežastis įvardinti sunku, galbūt tai susiję su interneto įsigalėjimu, galbūt dėl to, kad žmonės daug keliauja ir parsiveža naujų idėjų. Per pastaruosius penkerius metus Lietuvos komiksų kūrėjai išleido daugiau komiksų nei per ankstesnius du dešimtmečius.“

Kas yra komiksas? Paprastai sakant – tai įvykis ar istorija, papasakota piešiniais. Dabartinį savo pavidalą jie įgavo XX amžiuje. Komiksai priskiriami medijų kategorijai, kadangi iš esmės atlieka tą pačia funkciją, kaip ir kitos medijos, t. y. saugo ir perduoda informaciją.

Knyga „Komiksai: pažink ir kurk“ – tarsi komiksų mokomasis vadovėlis, kuriame sudėta viskas: pradedant komiksų istorija, baigiant gamybos etapais, jų suvokimu, stiliais, ryšiais ir t. t. Knygoje galima rasti ne tik instrukciją, kaip juos kurti, bet ir kaip suprasti, kad būtų galima įvairiapusiškiau mėgautis komiksais.

Knygą pristatys autoriai. Renginio metu ją bus galima įsigyti leidyklos kainomis. Knygą „Komiksai: pažink ir kurk“ išleido VGTU leidykla.

Knygos pristatymas ir susitikimas su autoriais vyks vasario 8 d. 17 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Kino salėje, 5 a. Įėjimas laisvas.


 
  • Puslapio administratoriai:
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė