Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė

„ENEOS 1006 km“ lenktynės Transporto inžinerijos fakulteto studento akimis (2017-10-05)

Liepos mėnesį aštuonioliktąjį kartą vykusios 1000 km (2017 m. – „ENEOS 1006 km“) lenktynės Palangoje – vienas didžiausių renginių Lietuvoje, sutraukiantis minias lenktynių bei automobilių mėgėjų Lietuvoje. Šios lenktynės yra unikalios, kadangi vyksta laikinojoje trasoje, įrengtoje ties kelių, vedančių iš Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Liepojos susikirtime. Beveik ištisus metus šis kelio ruožas tarnauja visiems vairuotojams, ir tik kelias dienas būna uždarytas tam, kad pavirstu specifine, labai greita bei, dėl labai arti esančių atitvarų, kartu ir pavojinga lenktynių trasa.
 
Bene daugiausiai dėmesio sutraukia varžybos, vykstančios šeštadienį, tačiau didžiausi automobilizmo fanai, bei lenktynių dalyviai užpildo šį kurortinį miestą jau nuo savaitės pradžios. Vyksta įvairus pasiruošimo darbai, laisvosios treniruotės, įvairių automobilių sporto šakų varžybos: automobilių traukos (drag) tipo lenktynės, šoninio slydimo (drift) varžybos. Galimybės pasitreniruoti, bei išbandyti savo jėgas šioje trasoje, nepraleidžia ir „Porsche klubas Lietuva“, vienijantis Porsche automobilių entuziastus mūsų šalyje. Treniruotis bei išbandyti savo jėgas lenktynių trasoje susirinko daugiau kaip trys dešimtys įvairių Porsche markės automobilių. Dalyvių tarpe buvo tiek keletas klasikinių, oru aušinamų automobilių, tiek naujausių, labai greitų GT3 klasės automobilių. O jiems treniruotis bei varžytis padėjo profesionalus „Porsche Driving Academy Lithuania“ instruktoriai, negailėję patarimų, padedančių greitai bei saugiai įveikti lenktynių trasą.
 
Ketvirtadienis – treniruočių diena. Klubo nariai mokėsi bei šlifavo trajektorijas, derino optimalų slėgį padangose. Jie pasirūpino galimybe Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų vaikams išvysti Palangos lenktynių trasą iš automobilių vidaus, skriejant sportiniu tempu. Taip pat buvo suteikta galimybė norintiesiems iš keleivio vietos įsitikinti šių automobilių įspūdingu pagreičiu bei valdomumu. Po treniruočių „Porsche Driving Academy Lithuania“ instruktoriai įvertino dalyvių įgūdžius bei supažindino su optimaliomis trajektorijomis bei tobulėjimo galimybėmis.
 
Penktadienis – klubo varžybų diena. Nors ir tūrėta nedaug laiko, tačiau Porsche automobiliai drąsiai šturmavo Palangos lenktynių trasą bei varžėsi tarpusavyje. Varžybos suteikė neišdildomus įspūdžius bei leido išsikrauti saugiai, lenktynių trasoje. O greičiausi buvo apdovanoti prizais, patvirtinančiais jų pasiekimus varžybų metu.
 
Šeštadienis – 1006 km lenktynių diena. Pasigrožėti lenktynių kerinčiu žavesiu susirinko daugybė žiūrovų. Lenktynės buvo pripildytos azartu bei įtampa. O 8 val. 54 min. pirmas finišo liniją kirto būtent Porsche markės automobilis, dar kartą įrodantis šių automobilių sugebėjimus lenktynių trasoje. Ir tai buvo vienuoliktas kartas, kai būtent šios markės automobiliai finišo liniją kirto pirmojoje vietoje!
 
Klubo nariai pasirūpino, jog tūrėčiau galimybę iš arti išvysti lenktynes bei žiedinėms lenktynėms paruoštus sportinius automobilius. Taip pat tūrėjau galimybę apsilankyti techninio aptarnavimo zonoje (PIT lane). Didelį įspūdį paliko gerai suderintas technikų darbas, viskas sustiguota ir kiekvieno planinio ar neplaninio sustojimo metu prie lenktyninių bolidų plušdavo atsakingi technikai, pasirūpinę bolido būkle, o lenktynininkai, nors ir išvargę, tačiau išnaudodami visus jėgų likučius, sugebėdavo apskeisti be didesnių stabtelėjimų. Šalia PIT'ų skriejančių automobilių garsas – kurtinantis. O emocijos, kurias jie suteikdavo, kiekvieną kart praskriejus šalia – neapsakomos.
 
Apsilankymas 1006 km lenktynėse paliko neišdildomą įspūdi. Greiti bei kurtinantys sportiniai automobiliai, patyrę technikai bei mechanikai, kruopščiai suorganizuotas renginys – sukūrė prisiminimus, kurie skatina kelti vis didesnius tikslus bei kruopščiai ruoštis, kaupti žinias bei patirtį tam, kad juos pasiekti.
 
Esu labai dėkingas „Porsche klubas Lietuva“ nariams, už galimybę pajusti lenktynių dvasią bei iš arti išvysti ne tik sportinius automobilius, skriejančius trasoje, bet ir geriau pažinti vokišką preciziką pademonstruojančius bei nepakartojamą vairavimo malonumą suteikiančius Porsche automobilius!
 
Porsche klubas Lietuva“ – tarptautiniu lygiu pripažinta ir į „Porsche Clubs Worldwide“ registrą įtraukta asociacija, daugiau kaip dešimtmetį vienijanti Porsche gerbėjus Lietuvoje bei skatinanti šios markės automobilių vardo žinomumą mūsų šalyje. Klubo aktyvi veikla skatina saugaus vairavimo įgūdžių ugdymą bei aukštos vairavimo kultūros keliuose propagavimą.

Išvažiuojamoji paskaita Wirtgen Lietuva įmonėje (2017-09-27)

Saulėtą rugsėjo 27-ąją su TTIF-14 grupės studentais lankėmės UAB Wirtgen Lietuva naujojoje jos bazėje Liepkalnio 188. Jos atstovas Kleemann produktų pardavimo vadovas, mūsų katedros absolventas Mindaugas Martišius informatyviai pristatė ir aprodė atstovaujamos firmos gaminamus kelių tiesimo medžiagų gamybos įrenginius, papasakojo apie įmonės ir savo veiklą. Mums pasisekė, nes dirbtuvėse tuo metu buvo remontuojamas mobilusis kūginis trupintuvas „Mobicone“.
WIRTGEN LIETUVA bendrovė - tai WIRTGEN GROUP kompanijos, tarptautiniu mastu dirbančio statybos mašinų pramonės bendrovių susivienijimo, kuriam priklauso rinkoje puikiai žinomos WIRTGEN, VÖGELE, HAMM, KLEEMANN ir BENNINGHOVEN firmos, narys. Būdami technologijų lyderiu, jie siūlo savo klientams mašinas kelių tiesimui ir kelių sanavimui, įrenginius naudotų ir perdirbamų medžiagų gavybai ir paruošimui bei asfalto gamybai.
Susivienijimas turi motinines įmones Vokietijoje, taip pat vietinius gamybinius padalinius Brazilijoje, Kinijoje ir Indijoje. Jos apimtys 2016 metais: turint maždaug 8.000 darbuotojų, WIRTGEN GROUP kompanijos bendra apyvarta buvo 2.59 milijardo eurų.
 
Adresas:
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Transporto inžinerijos fakultetas
Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedra
Plytinės g. 27 (Transporto rūmai), III aukštas
LT-10105 Vilnius
Lietuva
Važiuoti:
troleibusais Nr. 2, 10, 19, 21 iki stotelės "Senoji plytinė" ir eiti toliau vieną stotelę;
autobusais Nr. 4G, 5G iki stotelės "Senoji plytinė" ir eiti toliau vieną stotelę;
autobusais Nr. 18, 38, 114 iki stotelės "Plytinės".
 
 
Infrastruktūra
 
Plytinės g. 27, I aukštas (Vilnius):
 • TR-104 - Kompiuterių auditorija
 • TR-110 - kabinetas
Plytinės g. 27, III aukštas (Vilnius):
 • TR-301 - serverinė
 • TR-302 - doc. dr. Viliaus Bartulio kabinetas
 • TR-303 - doktorantų ir mokslo darbuotojų kabinetas
 • TR-304 - posėdžių kabinetas
 • TR-305 - kompiuterių auditorija (30 darbo vietų)
 • TR-306 - prof. habil. dr. Henriko Sivilevičiaus kabinetas
 • TR-307 - lektr. Arvydo Matuliausko ir lektr Algimanto Danilevičiaus kabinetas
 • TR-308 - dr. Viktoro Skrickio kabinetas
 • TR-309 - doc. dr. Raimundo Junevičiaus ir lektr. Šarūno Šukevičiaus kabinetas
 • TR-310 - studentų auditorija (90 vietų)
 • TR-311 - mokomoji laboratorija
 • TR-312 - studentų auditorija (35 vietos)
 • TR-313 - kabinetas
 • TR-314 - studentų auditorija (80 vietų)
 • TR-315 - prof. dr. Olego Prentkovskio ir lektr. Rasos Prentkovskienės kabinetas
 • TR-316 - katedros vedėjo prof. habil. dr. Marijono Bogdevičiaus kabinetas
 • TR-317 - administratorės Laimos Dabulevičienės kabinetas
J. Basanavičiaus g. 28 (Vilnius):
 • MR-209 - prof. dr. Gintauto bureikos kabinetas
 • MR-210 - doc. dr. Liongino Liudvinavičiaus kabinetas
 • MR-211 - lektr. magr. Viačeslav Petrenko kabinetas
 • MR-214 - lektr. dr. Stasio Steišūno kabinetas
 • MR-215 - doc. dr. Gedimino Vaičiūno kabinetas
LIETUVA
Vlado Bložės PĮ (Lietuva)
 
BALTARUSIJA
 
ESTIJA
 
LATVIJA
 
LENKIJA
 
PRANCŪZIJA
 
RUSIJA
 
SLOVAKIJA
Privati eismo valdymo įmonė ELSIG-NP
 
ŠVEDIJA
 
UKRAINA
 
VOKIETIJA
  • Puslapio administratoriai:
  • Andrius Ružinskas
  • Algimantas Danilevičius
  • Rasa Prentkovskienė
  • Virginija Bobinienė
  • Eglė Dabulevičiūtė
  • Justė Kareivaitė