Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė

Patirties partneriai

MJ
Praktika RedInn SRL, Italijoje
Partners4value programa yra skirta studentams, norintiems išvykti į praktiką užsienyje. Programą organizuoja Jungtinių Tautų vystymosi fondas. Pagal šią programą ir aš atlikau praktiką Italijoje, įmonėje RedInn SRL, kuri yra įsikūrusi Livorno mieste, Toskanos regione. Šis miestas yra netoli Pizos ir Florencijos miestų.
 
Įmonė, kurioje aš atlikau praktiką, užsiima konsultacijomis. Ji konsultuoja organizacijas, kurios dalyvauja konkursuose gauti finansavimą projektams pagal vieną Europos Sąjungos programų, padeda organizacijoms pasirinkti šaukimus (ang. calls), kuriuose jie turėtų daugiausiai šansų gauti finansavimą bei kurie joms atneštų daugiausia naudos. Taip pat RedInn SRL padeda ruošti pačius pasiūlymus (ang. proposals) ir dalyvauja projektuose kartu su įmonėmis, universitetais bei tyrėjais kaip koordinatorius. RedInn SRL administruojamų projektų spektras labai platus. Ji dalyvauja projektuose, kurie susiję su telekomunikacijomis, NFC, RFID technologijomis, aplinkosauginiuose projektuose, bei daugybėje kitų. Įmonė ir pati dalyvauja projektuose kaip organizatorius.
 
Praktikos metu man teko dirbti su keletu projektu tuo pačiu metu, pavyzdžiui, su vasaros mokykla. Šiame projekte man teko koordinuoti bendravimą su dalyviais, atsakinėti laiškais į jiems rūpimus klausimus, vykdyti naujų dalyvių registraciją. Taip pat prisidėjau reklamuojant šį projektą. Reikėjo išsiuntinėti šimtus laiškų žmonėms, kuriuos galėtų dominti ši programa. Be to, teko surasti ir paruošti mokyklos reklamą įvairiuose internetiniuose šaltiniuose. Po reklamos paskleidimo taip pat pagal visus Europos Sąjungos projektų reikalavimus teko ruošti trumpą ataskaitą apie tai, kur ir kaip buvo reklamuojamas renginys.
 
Darbas buvo atsakingas, bet laiko pramogoms užtekdavo. Turėjau galimybę aplankyti tokius garsius ir įspūdingus miestus, kaip Piza ar Florencija. O maistas... Vietinis maistas čia yra nuostabus... Picos tokios, kokių nerasi niekur kitur.... Dar svarbu paminėti, kad Livornas kaip ir kiti pajūrio miestai yra įžymus savo žuvies patiekalais. Žuvies čia galima nusipirkti tiesiai iš žvejybinio laivo.
 
Kultūra paliko didelį įspūdį – architektūra tiesiog užburia... Gali vaikštinėti valandų valandas Florencijos gatvėmis ir vis atrasti kažką naujo, o žmonės tikri pietiečiai – ypatingai draugiški. Jei kas nors pamatys tave klaidžiojantį gatvėje su žemėlapiu, būtinai prieis ir paklaus, ar nereikia pagalbos.
 
Jei vis dar mąstai, ar pasirinkti praktiką užsienyje, ar ne, nedvejok – laikas fobijas palikti Lietuvoje ir nerti į darbus bei nuotykius saulėtoje Italijoje ar kurioje kitoje šalyje.
Rita Norvaišaitė
Praktika Ispanijoje
Gyvenimas užsienyje praplečia akiratį, praturtina asmenybę. Darbas tarptautinėje organizacijoje užtikrina visapusišką tobulėjimą. Gal skamba kiek pompastiškai, tačiau taip yra. Ispanijoje susipažinau su daugybe žmonių iš viso pasaulio. O ir gyvenimas čia visai kitoks – kita kultūra, kitas mentalitetas, nuolatinis atradimo, naujovių ir nustebimo džiaugsmas. Tai gali suprasti tik pagyvenęs užsienyje.
 
Svarbiausias mano praktikos tikslas buvo TIKRA praktika, kurios metu įgyčiau tam tikrų gebėjimų, o ne kavą nešiočiau. Aš tai gavau su kaupu! Atliikau praktiką puikią reputaciją turinčioje organizacijoje – UNWTO.
 
UNWTO  išsišifruoja taip -  United Nations World Tourism Organization – arba lietuviškai – Jungtinių Tautų pasaulio turizmo organizacija. Daugelis draugų (tiek Lietuvoje, tiek čia, Ispanijoje) išgirdę, jog atlieku praktiką vienoje iš Jungtinių Tautų agentūrų, klausė, kaip čia patekau, nes patekti į tokio lygio organizaciją nėra lengva. Bet man viskas buvo ganėtinai paprasta. VGTU ir UNDP (United Nations Development Programme) padeda viską sutvarkyti, reikia tik motyvacijos.
 
UNWTO pagrindinė funkcija – atsakingo bei tvaraus turizmo plėtojimas. Organizacija stebi pasaulinės turizmo rinkos pokyčius, rengia teisės aktus, vykdo įvairius projektus (plačiau).
 
Praktikantų UNWTO nemažai. Jie dirba įvairiuose skyriuose ir padaliniuose. Dirbau Programų ir koordinavimo (angl. Programme and Coordination) skyriuje. Aš ir mano kambario draugė Raminta buvom pirmosios lietuvės, atliekančios čia praktiką (ačiū už tai „Patirties partneriams“ – tarptautinių praktikų programai, kurią kuruoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto Užsienio ryšių direkcija!).
Jovita ir Giedrius
Praktika RE/MAX Property, Didžioji Britanija
Praktika? Londone?! Per olimpiadą?! Remax’e?! TAIP! Labai NORIM!!! Tokia buvo mūsų reakcija gavus pasiūlymą vasarą padirbėti Londone su Patirties partnerių programa Remax Property Centre NT tarpininkavimo įmonėje.
 
Ši praktika pranoko lūkesčius, nes iš Londono parsivežėme daug didesnį profesinės patirties bagažą nei galėjome tikėtis. Mums buvo suteikta darbo vieta, pareigos, mokymai ir visos galimybės pritaikyti universitete įgytas teorines žinias praktiškai.
 
Vykdami į Londoną tikėjomės būti pasyviais nekilnojamojo turto agentūros veiklos stebėtojais ir pagalbininkais, o tapome viso biuro koordinatoriais ir nekilnojamojo turto agentais. Labai maloniai nustebino vadovės pasitikėjimas mumis ir mūsų jėgomis. Per 3 praktikos mėnesius  susipažinome su daug NT profesionalų, iš kurių mokėmės. Matėme tiek gerų, tiek blogų pavyzdžių, kurie suformavo gilesnį savo specialybės supratimą bei davė daug šviežių idėjų, kurias taikysime savo ateities karjeroje.
Beje, iš Londono į Lietuvą išvykome su pakvietimu grįžti atgal, kai baigsime mokslus.
 
Išvykę gavome ne tik neįkainojamos patirties profesinėje srityje, bet ir turėjome galimybę gyventi mieste,  kuriame vyksta olimpinės žaidynės. Olimpiada miestui suteikė ypatingą atmosferą, kuri šventišką nuotaiką palaikė visą vasarą. Masės žmonių, begalė renginių bei žymiausios Londono lankytinos vietos tapo įprasta mūsų laisvalaikio dalimi. Ir nors Londono oras buvo neprognozuojamas ir keisdavosi 5 kartus per dieną, tai nė kiek netemdė mūsų olimpinės praktikos nuotaikos.
 
Ši praktika buvo naudinga visapusiškai: tiek profesine bei įgūdžių kėlimo, tiek kitos kultūros pažinimo bei asmeninės patirties prasme. Atlikę šią praktiką jaučiamės labai patobulėję, tikime,  kad įgyta patirtis padės mums tapti nekilnojamojo turto srities profesionalais.
  • Puslapio administratoriai:
  • Jelena Mazaj
  • Julija Vičienė
  • Justina Adomaitytė
  • Monika Auglytė
  • Jurgita Kunigonienė
  • Dovilė Jodenytė
  • Raimonda Šukaitė
  • Ieva Bagdonaitė
  • Justina Adomaitytė
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė