Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė

Kitos tarptautinės galimybės ir stipendijos

Skelbiamos įvairios stipendijos, finansavimai studijoms, praktikai užsienyje. 
 
 
Stipendijos/ finansavimas
 Šalys
Daugiau informacijos

 
Visą informaciją apie BALTECH ir paraiškos formą galite rasti ČIA 
 
Paraiškos priimamos iki 2017 m. kovo 15 d.
(balandžio-birželio mėn. studijoms)
Švedija, Estija, Latvija Daugiau informacijos
Baltijos-Amerikos Laisvės fondo (BAFF) siūlomos stipendijų ir stažuočių programos Jungtinėse Valstijose
 
Paraiškos priimamos iki 2017 m. balandžio 2 d.
JAV
 
 
 
 
 
 
 
 
Valstybinės stipendijos skirtos dalinėms studijoms, mokslinėms stažuotėms ir vasaros kursams įvairiose pasaulio šalyse
Šiuo metu vyksta konkursai į šias šalis:
 
Internetinė svetainė
Stipendijos studijoms Vokietijoje pagal Vokietijos akademinės mainų tarnybos (Deutscher Akademischer Austauschdienst, DAAD) programą Vokietija
 
  
Programa suteikia galimybę magistrantams bei doktorantams studijuoti, atlikti mokslinius tyrimus JAV universitetuose. Šią programą Lietuvoje administruoja Amerikos centras. 
 
JAV Internetinė svetainė
Stipendijos studijų programai „Strategy & Marketing for Emerging Countries“ Brazilija Internetinė svetainė
Austrijos mokslo, tyrimų
ir ūkio ministerijos
stipendijos studentams, stipendininkams, turintiesiems mokslinį laipsnį, ir mokslininkams
Austrija
 
Daugiau informacijos galima rasti www.stipendijos.lt

Taip pat galima apsilankyti šiose internetinėse svetainėse:

Vasaros / žiemos mokyklos

 
Vasaros / žiemos mokykla
Šalis
Vyks
Daugiau informacijos
Heseno tarptautinis vasaros universitetas Vokietija
2017 07 16 - 08 12
 
 
BaSoTi jaunų mokslininkų konferencija Lietuva
2017 07 23 - 24
 
Paraiškos teikiamos iki 06 01
Internetinė svetainė
 
Bauhaus vasaros mokykla Vokietija
2017 08 20 - 09 01
 
Paraiškos teikiamos iki 06 15
Internetinė svetainė
Rygos technikos universiteto (RTU) tarptautinė vasaros mokykla "Nonlinear Life" Latvija
2017 08 20-31
 
Paraiškos teikiamos iki 05 05
 
Vasaros mokykla "Linköping University Summer Academy 2017" Švedija 2017 02 01 - 03 06 Internetinė svetainė
HFU-Summer School programme 2017 for international students: “White Water Management – Learning Management in a new way”
Šveicarija
2017 07 20 - 07 27
 
Paraiškos teikiamos iki birželio 15 d.
 
2017 m. vasaros mokyklų programa Kedge verslo mokykloje, Marselyje
Prancūzija
 Nuo  
2017 06 05
- 07 25  (4 kursų sesijos)
 
 
Internetinė svetainė
2017 m. vasaros mokyklų programa ICN verslo mokykloje Prancūzija/Vokietija
2017 06 06 07 02 
 
Paraiškos teikiamos iki 03 15
Internetinė svetainė
Vasaros mokykla "3rd International Summer Workshop on IT Education & Research" Austrija
2017
06 08-10
 
Paraiškos teikiamos iki gegužės 12 d.
 
Vasaros / žiemos kursai studentams JAV Kiekvienų metų sausio ir liepos mėnesiais
Daugiau vasaros mokyklų pasiūlymų Visas pasaulis   Internetinė svetainė
 

Kam reikalingos vasaros / žiemos mokyklos?

Nepraleisk tarptautinių galimybių – rinkis vasaros mokyklas!
 

Vytautas Bogdan

Vasara – tai puikus metas ne tik poilsiui, bet ir žinių gilinimui. VGTU Užsienio ryšių direkcija, bendradarbiaudama su daugybe užsienio aukštojo mokslo institucijų, siūlo puikų būdą suderinti mokymąsi, įgūdžių lavinimą, naujas patirtis bei kelionių teikiamą malonumą – vasaros mokyklas užsienyje.

Vasaros mokyklos – didžiulė nauda studentui

Vasaros mokyklose studentams siūloma gauti įvairios patirties, kuri yra itin naudinga ne tik mokantis, bet ir įsiliejant į darbo rinką:

Žinių gilinimasVasaros mokyklose koncentruotai ir įdomiai pateikiamos tiksliųjų mokslų, verslo, vadybos bei kitų sričių žinios. Taip pat lavinami užsienio kalbų įgūdžiai.

KreditaiVasaros mokyklų metu gaunami ECTS kreditai, kuriuos vėliau galima panaudoti užskaitant studijų modulius.

KelionėsTai puiki galimybė susipažinti su mokslo metodika įvairiose šalyse. Vasaros mokyklos vyksta daugybėje šalių: nuo kaimyninės Latvijos iki tolimųjų pietryčių Azijos valstybių.

Kultūros ir šalies pažinimasMokymosi metu vyksta gausybė pažintinių kelionių. Jų metu galima pamatyti ir išmokti daug dalykų: atrasti Kinijos uždraustąjį miestą ir Didžiąją sieną, susipažinti su Prancūzų virtuve ar net pažinti didingąją Romą!

KalbosKiekvienos mokyklos metu vyksta intensyvūs kalbos kursai tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems.

Komandinio darbo įgūdžiaiVasaros mokyklose skatinamas komandinis darbas, užsiėmimai vyksta su asmenimis, atstovaujančiais skirtingas kultūras, taip paskatinama greitesnė adaptacija ir aukštesnis komandinio darbo lygis.

Kaip atrodo mokymasis vasaros mokyklose?

Viena iš vasaros mokyklos galimybes siūlančių šalių – Portugalija. Jos sostinė Lisabona – karštos saulės ir įstabios architektūros miestas, kuriame įsikūręs Nova universitetas. Šiai struktūrai priklauso Novos verslo ir ekonomikos mokykla, kuri yra prestižiškiausia tokio tipo mokymo įstaiga visoje Portugalijoje. Keletas studentų turi galimybę 3 savaites mokytis verslo vadybos ir ekonomikos paslapčių čia, vienoje iš 100 geriausių verslo mokyklų pasaulyje.

Paskaitos prasideda ryte ir tęsiasi iki 13-17 h. Mokslai pradedami pažintine ekskursija, įvadine paskaita ir šventine vakariene, kasdien vyksta po vieną – dvi paskaitas. Studentams suteikiama galimybė susipažinti su šalimi ir miestu, užmegzti ryšius su verslo atstovais, bei, žinoma, pramogauti: dalyvauti įvairiuose renginiuose, vakarėliuose ar net išmokti plaukioti banglente.

Ši vasaros mokykla siūlo 3 savaites profesionalių mokymų anglų kalba, dalyvavimą skirtinguose sporto, kultūriniuose ir profesiniuose renginiuose, sertifikatą, suteikiantį 11 ECTS kreditų ir, žinoma, nuostabiai ir naudingai praleistą laiką, kupiną neišdildomų įspūdžių.

Kiekviena užsienio vasaros mokykla siūlo skirtingas programas, galimybes ir pramogas.

Ką apie vasaros mokyklas mano studentai?

Pakalbinus vieną studentų, dalyvavusių vasaros mokyklose net tris kartus, šis labai teigiamai atsiliepė apie mokyklų naudą. Artūras – elektronikos fakulteto studentas, po trečio kurso ir antro magistro kurso lankęsis Estijos Tartu universitete, Vokietijos Stralsundo universitete ir Suomijos Metrolopijos universitete, pasidalino savo patirtimi:

„Didžiausia nauda – gausios techninės žinios, kurios praplėtė mano, kaip studento, akiratį. Susipažinau su daug skirtingų ir naudingų kompetencijų. Didelį įspūdį paliko komandinis ir tarpkultūrinis darbas, kuris paskatino ne tik gerus grupinio darbo įgūdžius, bet ir suteikė daug naujų pažinčių. Taip pat naudinga buvo sukaupti kreditus, kuriuos vėliau pavyko panaudoti universitete, užskaitant mokymosi modulius.“
 

VGTU-CalPoly vasaros mokykla

 
CalPoly vasaros mokykla kiekvienais metais kviečia prisijungti statybos fakulteto studentus. Jos metu Lietuvos ir JAV studentai mokosi geodezijos subtilybių.
 
2015 m. vasarą Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Užsienio ryšių direkcija (URD) kartu su JAV Kalifornijos valstybiniu politechnikos universitetu (CalPoly) jau trečius metus iš eilės organizavo vasaros mokyklą „VGTU-CalPoly “.
 
Jungtinėje vasaros mokykloje CalPoly universiteto ir VGTU studentai išklausė prof. E. Saliklio skaitomas Statybinės mechanikos paskaitas, taip pat įgijo praktinių žinių dalyvaudami prof. E. Saliklio vedamose matematinio skaičiavimo Matlab programa pratybose, VGTU dėstytojo Igno Daugėlos vedamose geodezinių matavimų pratybose.
 
Baigę vasaros mokyklą ir išlaikę egzaminus studentai gavo 7 ECTS kreditus, kurie užskaitomi už geodezijos praktiką ir Statybinės mechanikos modulį, arba pasirenkamąjį inžinerinį modulį.
 
Kaip ir praėjusiais metais, „VGTU-CalPoly‘2015“ vasaros mokykloje studentai turėjo galimybę ne tik mokytis, bet ir dalyvauti kultūrinėje programoje, susipažinti su Lietuvos istorija, gamtos paveldu. Jiems buvo organizuojamos ekskursijos ir orientaciniai žaidimai Vilniuje, savaitgalio išvykos į Palangą, Nidą, Klaipėdą, Druskininkus. Studentai turėjo galimybę aplankyti Kryžių kalną, Plokštinės požeminę balistinių raketų su termobranduoliniais užtaisais bazę, Gintaro muziejų, Raganų kalną ir daugybę kitų lankytinų Lietuvos vietų.
 
Prof. Edmundas Saliklis į VGTU buvo atvykęs jau tris kartus: 2012 m. rugsėjo mėn. profesorius skaitė paskaitas VGTU Statybos fakulteto studentams, tuomet ir kilo idėja organizuoti jungtinę vasaros mokyklą architektūros inžinerijos srityje. Ši idėja buvo sėkmingai įgyvendinta 2013 m., kai pirmojoje jungtinėje vasaros mokykloje dalyvavo 11 studentų iš Kalifornijos ir 8 iš VGTU bei 2014 m., kai dalyvių skaičius išaugo ir prie mokyklos prisijungė 18 studentų iš Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto ir 8 VGTU Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros bei Tiltų ir specialiųjų statinių katedros studentai.

VGTU Tarptautinės dienos

Kiekvieno semestro pradžioje Užsieno ryšių direkcija kartu su ESN VGTU kviečia sužinoti daugiau apie tarptautines galimybes.  Artimiausias renginys: 2017-02-09.

Praktika URD

Užsienio ryšių direkcija (URD) siūlo praktikos vietą KIF arba VVF studentui. Dėl praktikos kreiptis el. paštu urd@vgtu.lt, gali pridėti savo CV ir darbų pavyzdžių!

Bandomoji Erasmus+ mainų programos išvyka

Gedimino dienų metu URDutės padovanojo studentėms pažintinę kelionę į Čekiją
 
Jau antrus metus iš eilės URD dovanojo studentams pažintinę kelionę į užsienio universitetą, taip skatindama juos dalyvauti Erasmus mainų programoje, didinti savo tarptautinę patirtį ir garsinti VGTU vardą.
 
Šiais metais Užsienio ryšių direkcija renginio ,,Gedimino dienos 2014“ metu vykusioje mugėje kvietė visus studentus, norinčius daugiau sužinoti apie savo tarptautines galimybes, gauti individualią konsultaciją iš ,,URDučių“, dalyvauti viktorinose ir laimėti 3 dienų pažintinę Erasmus+ mainų išvyką į Čekiją. Išvykos laimėtojai buvo skelbiami seminaro apie tarptautines galimybes metu. Džiugią žinią pranešėme Aplinkos inžinerijos fakulteto geodezijos specialybės trečio kurso studentei Natalijai Kosai ir A. Gustaičio Aviacijos Instituto aviacijos mechanikos inžinerijos specialybės pirmo kurso studentei Ūlai Urbonavičiūtei. Šios studentės 2014 m. spalio 24-26 dienomis vyko susitikti su Brno technikos universiteto studentais ir užsienio ryšių skyriaus darbuotojais, susipažino su Erasmus+ mainų programos teikiamomis galimybėmis, aplankė ne tik Brno miestą, bet ir Čekijos sostinę Prahą. Šiuo metu vien Brno technikos universitete pagal Erasmus+ mainų programą studijuoja 10 studentų iš keturių VGTU fakultetų, todėl loterijos laimėtojos turėjo progą susitikti su jais ir tiesiogiai sužinoti apie mainų studijas šioje partnerinėje aukštojoje mokykloje.                    
 
Ūlos įspūdžius apie kelionę galima skaityti čia.
 
Tarptautinės galimybės Renginys Daugiau informacijos
Tapk savo regiono ambasadoriumi.
Dalvauk programoje “Young Regional Ambassadors” (YRA)
 
Tarptautinės savanorystės galimybės  Savanorystės pasiūlymai
Reklamuok Lietuvos kultūrinį identitetą "Life Beyond Tourism Portal"
 
 
Dalyvauk įvairiuose studentams skirtuose konkursuose, kuriuos organizuoja pasaulio įmonės Internetinė svetainė
Dalyvauk konkursuose, skirtuose dar studijuojantiems ir jau studijas baigusiems architektams Internetinė svetainė
 

Kas yra mentorius?   

Trumpai tariant, mentoriaus vaidmenį galima nusakyti taip: mama, tėtis, brolis, sesė ir geriausias draugas viename asmenyje. Tačiau vien tik noro neužtenka, reikia būti ir „pasikausčius” tam tikrose situacijose, įgijus patirties bent pusę metų nešiojant Vilniaus Gedimino technikos universiteto studento vardą. 

Mentoriaus pareigos yra informuoti apie:
1) Akademinius reikalus:
 • studijų sistemą;
 • sesijos tvarką, jos ypatybes;
 • bendravimo su dėstytojais, dekanato ypatybes;
 • kursinio darbo rašymą, seminarus, laboratorinių darbų atlikimą;
2) Socialinius reikalus:
 • universiteto patalpas, laboratorijas, bendrabučius, maitinimosi universitete vietas, bankus, paštą, policiją, telefonus ir kt.);
 • LSP, ISIC (privalumus, įsigijimo tvarką);
 • fakulteto struktūrą, specifikaciją ir tradicijas;
 • studentų teises ir pareigas;
 • biblioteką ir naktinę skaityklą;
 • VGTU veikiančias organizacijas, būrelius (Studentų atstovybę (SA) galima rasti CR 212);
3) Laisvalaikio praleidimo galimybes:
 • chorus, teatrus, klubus, renginius, nuolaidas jiems ir pan. (mūsų universitete: choras  -„Gabija“,  teatras  -  „Palėpė“, šokių ratelis  -  „Vingis“, fotografų klubas – „Fotyvas“;
 • sporto salę;
 • miestą;
 • geriausias laisvalaikio praleidimo vietas (klubus, pub’us ir kitas vietas).
Jei pajutai, kad tu nesusitvarkysi su mentoriaus pareigomis, nepalik tau paskirto studento likimo valiai. Apie tai pranešk mentorių koordinatorei, Erasmus koordinatorei arba ESN VGTU prezidentui. Tam žmogui labai svarbu turėti pagalbą pirmosiomis savo dienomis svetimoje šalyje.


ESN VGTU

VGTU ESN
Kokios galimybės mentoriui tampus ESN VGTU nariu? Daugybė naujų draugų, galimybė susipažinti su skirtingomis kultūromis, bendradarbiavimas su kitomis Lietuvos ir užsienio sekcijomis, respublikiniai ir tarptautiniai projektai, linksmas ir naudingas (sau ir kitiems) laisvalaikis. ESN VGTU (Erasmus Student Network) tai sockultūrinė – programinė veikla susideda iš orientacinės savaitės, pub crawl, welcome party, sportinės veiklos, kelionių, ekskursijų, goodbye party ir ERASMUS dienas, visa tai organizuoja kartu su URD, kuris taip pat atsakingas už mentorių programos koordinavimą.
 
Mentorius tapęs ENS nariu arba atvykęs erasmus studentas gali įsigyti ESN kortelę, kuri galioja visoje Europoje. Kortelę galima pasidaryti ESN atstovybėje (Saulėtekio al. 11). Galioja 12 mėnesių. Kaina 7 Eu (mentoriams ir užsienio studentams). Reikia atsinešti dokumentinę nuotrauką. Nuolaidos Lietuvoje: http://www.esnlithuania.org/partners
 
Apie ESN VGTU ir/arba URD organizuojamus renginius mentoriai ir užsieniečiai informuojami elektroniniu paštu, ESN VGTU facebooke. Jei turite klausimų ar pasiūlymų, rašykite mums elektroniniu paštu: esnvgtu@gmail.com arba ESN VGTU facebooke bei ESN VGTU internetinėje svetainėje.
ERASMUS + PRAKTIKA

1.
Kokia būna Erasmus + praktika?
Erasmus + praktiką gali atlikti studijų metu, pagal numatytą studijų programą arba/ir šią praktiką gali atlikti po studijų pabaigos per 12 mėn. nuo studijų VGTU pabaigos.
 
2. Kiek kartų galiu atlikti Erasmus + praktiką?
Praktiką gali atlikti studijų metu ir po studijų, jei esamoje studijų bendra mobilumo laikotarpio trukmė, įskaitant ankstesnį dalyvavimą Mokymosi visą gyvenimą programos Erasmus paprogramėje, neviršyja 12 mėnesių vienai studijų pakopai, o minimali praktikos trukmė yra 2 mėn. Pvz. Studentas studijuoja bakalauro studijas, praeitais metais jis atliko 3 men. Pažintinę MVG/Erasmus praktiką ir 5 mėn. studijavo Ispanijoje, jo neišnaudota Erasmus + trukmė yra apskaičiuojama taip: 12 – 3 – 5, studentas dar gali studijuoti/atlikti praktiką 4 mėn. , tai gali būti 2 mėn. praktikos 4 kurse ir 2 mėn. praktikos po studijų, taip pat gali būti 4 mėn. praktikos po studijų ir kt. variantai, kurie atitinka išvardintas sąlygas.
 
3. Kaip galiu surasti Erasmus+ praktikos vietą? Praktikos vietą gali rasti URD pagalba arba savo iniciatyva. Daugiau informacijos rasi URD tinklalapyje. Daugiau informacijos čia.
 
4. Jei noriu atlikti praktiką po studijų, kada turiu ieškoti praktikos vietos? Svarbu, praktikos vietą rasti iki studijų VGTU pabaigos, kadangi visi dokumentai yra rengiami, tik turint studento statusą.
 
5. Jei praktiką noriu atlikti vasaros metu, kada turiu pradėti ieškoti praktikos vietos? Praktikos vietos reikia pradėti ieškoti min. 2 mėnesius prieš planuojamą praktikos pradžią. Taip, tai ilgas procesas, bet tik jį praėjus, gausi savo specialybę atitinkančią praktikos vietą.
 
6. Praktikos vietos noriu ieškoti savarankiškai, kas gali suteikti konsultaciją CV ir motyvacinio laiško rengimo klausimais? Pagalbos kreipkis į URD (CR 517 kab.)
 
7. Kokia yra minimali praktikos trukmė? Minimali praktikos trukmė yra 2 mėn.
 
8. Ar dar galiu atlikti Erasmus+ praktiką, jei jau atlikau visas praktikas arba mano studijų programoje nėra numatyta praktika? Taip, vis dar gali atlikti Erasmus praktiką užsienyje, užeik asmeninei konsultacijai į URD.

9. Kas organizuoja mano kelionę ir ieško apgyvendinimo? Kelionės organizavimu ir apgyvendinimu rūpinasi savarankiškai mobilumo dalyvis. VGTU URD gali Jums patarti kaip tai daryti ir perduoti studentų kontaktus, kurie jau atliko praktiką Jūsų būsimoje praktikos vietoje. Šie studentai galės Jums suteikti daug naudingos informacijos.
 
10. Ar aš gausiu papildomą finansavimą kelionės ir apgyvendinimo išlaidoms padengti? Pagal Erasmus + programą gaunate stipendiją, kuri yra skirta Jūsų kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti užsienio šalyje, dėl to papildomas finansavimas kelionei ar kitoms išlaidoms nebus skiriamas. Taip pat svarbu pabrėžti, kad rekomenduojame turėti ir nuosavų lėšų pragyvenimui užsienyje.

ERASMUS+ STUDIJOS
 
1. Kas gali dalyvauti Erasmus+ studijų mainų atrankoje? Erasmus+ studijų mainams gali vykti II-IV kurso bakalaurai (atrankoje galima dalyvauti jau nuo I bakalauro kurso!), magistrantūros, doktorantūros studijų studentai. AGAI Orlaivių pilotavimo studijų programos studentai studijų mainams gali vykti TIK trečio savo studijų semestro metu.
 
2. Ar galiu dalyvauti Erasmus+ studijų programoje dar kartą? Taip! Jau nuo 2014-2015 akademinių metų vienoje studijų pakopoje kiekvienas studentas gali iki 12 mėnesių skirti Erasmus mobilumui (studijų ir praktikos).
 
3. Kaip išsirinkti universitetą? Visą partnerinių aukštųjų mokyklų sąrašą gali rasti URD tinklalapyje (VGTU – Tarptautiškumas – Tarptautiniai partneriai - Erasmus+ - Erasmus+ partnerių sąrašas pagal fakultetus). VGTU turi daugiau nei 300 ES aukštojo mokslo institucijų partnerių, iš kurių tikrai rasite sau tinkamą!
 
4. Kada vyksta atrankos? Atrankos Erasmus+ studijoms vyksta du kartus per metus: 1) vasario-kovo mėnesiais (ši atranka skirta studentams, norintiems išvykti ateinančių akademinių metų rudens/pavasario semestrui, baigiamojo darbo rašymui); 2)  rugsėjo mėnesį (papildoma atranka, skirta studentams, norintiems išvykti esamų mokslo metų pavasario semestrui - studijuoti arba rašyti baigiamąjį darbą).
 
5. Ar mano studijų programa užsienyje turi 100 proc. atitikti VGTU studijų programą? 100 proc. studijų programa atitinka retai. Ieškok aukštosios mokyklos, kurioje surinktumei apie 30 ECTS kreditų per semestrą ir kurios siūloma studijų programa bent 70 proc. sutampa su VGTU programa. Akademiniais klausimais tau pagelbės tavo fakulteto Erasmus-tarptautinių ryšių koordinatorius(-ė).
 
 6. Ar sunku atsiskaityti grįžus po Erasmus+ studijų semestro? Studentai išvyksta studijoms tik su suderinta bei visų trijų šalių (studento, priimančio universiteto ir VGTU) patvirtinta studijų sutartimi, kuri garantuoja numatytų studijų dalykų užskaitymą, o pažymiai, kaip ir VGTU, priklauso tik nuo paties studento motyvacijos ir pastangų.


STUDIJOS PAGAL DVIŠALES SUTARTIS NE EUROPOS SĄJUNGOS ŠALYSE
 
1. Kada reikia teikti dokumentus laimėti studijoms pagal dvišales sutartis ne ES šalyse? Kiekvienų metų vasario-kovo mėn. yra skelbiamas kvietimas teikti paraišką ateinantiems akademiniams metams (rudens ir pavasario semestrams). Kiekvienų metų rugsėjo mėn. skelbiamas kvietimas teikti paraišką studijoms pavasario semestrui į likusias vietas.

2. Kokio dydžio stipendijas galiu laimėti studijoms pagal dvišales sutartis ne ES šalyse? Vienkartinę stipendiją 200-400 eur/mėn. vieno semestro studijoms (ne ilgiau kaip 5 mėn.) priklausomai nuo šalies. Rekomenduojama įvertinti asmeninius finansinius šaltinius kitoms išlaidoms padengti.

3. Kokio akademinio vidurkio reikia, kad galėčiau laimėti stipendiją studijoms pagal dvišales sutartis ne ES šalyse? Orientuojamasi į aukščiausius akademinius rezultatus, tačiau tai labai priklauso nuo atrankoje dalyvaujančių kandidatų rezultatų. Be to, atrankoje vertinami ne tik akademiniai rezultatai, bet ir studento motyvacija, užsienio kalbų žinios, pasiruošimas tarptautinei patirčiai.

4. Nuo kelinto kurso galiu pretenduoti laimėti stipendiją studijoms pagal dvišales sutartis ne ES šalyse? Išvykti studijų mainams gali I-II pakopos (ne žemesnio nei I pakopos 2 kurso) studentai.

5. Kiek stipendijų studijoms pagal dvišales sutartis ne ES šalyse skirta kiekvienam fakultetui? Kvotų nėra numatyta, tačiau vertinamos tuo metu pateiktos kandidatų paraiškos ir siekiama balanso šiuo aspektu.

6. Ar galiu vykti studijoms pagal dvišales sutartis į Europos šalis? Taip, tokiu atveju studentams dažniausiai nėra taikomas studijų mokestis, tačiau visas pragyvenimo išlaidas turi padengti asmeniškai arba rasti kitus finansavimo šaltinius, nes VGTU stipendijas skiria studijoms ne ES šalyse.

BENDRAI
 
1. Ar galiu išvykti studijoms/praktikai pagal Erasmus+ programą ar studijoms pagal dvišales sutartis ne ES šalyse, jei esu ištęstinių studijų studentas? Ne, tačiau rekomenduojame peržiūrėti kitų tarptautinių mainų programų reikalavimus, kurie gali neturėti tokių kriterijų.

2. Man dėstytojas minėjo, kad negaliu dalyvauti mainų programoje – ar tai tiesa? Šiuo klausimu tikslesnę informaciją suteiks fakultetų Erasmus-tarptautinių ryšių koordinatorius(-ė) arba Užsienio ryšių direkcijos darbuotojai. Taip pat gali ieškoti mūsų facebooke: URD. :)
 
3. Kokiose tarptautinėse studijų / praktikos programose galiu dalyvauti, jei jau dalyvavau Erasmus+ studijų programoje?
 • Dar kartą studijuoti pagal Erasmus+ programą viename iš VGTU partnerinių universitetų Europoje.
 • Studijuoti 1 semestrą pagal dvišales sutartis ne ES šalyse (žr. VGTU - Tarptautiškumas - Tarptautinės galimybės studentams - Studijos užsienyje - Studijos ne ES pagal dvišales sutartis).
 • Atlikti 2-4 mėn. Erasmus+ praktiką užsienio organizacijoje. Jei 12 mėnesių Erasmus+ finansavimo limitas neišnaudotas – 2-3 mėnesių Erasmus+ praktiką po studijų (absolventų praktiką).
 • Studijuoti 1-2 semestrus laimėjus valstybinę stipendiją.
 • Rinktis 8 savaičių studijas BALTECH (Švedija, Suomija, Estija, Latvija) konsorciumo universitetuose, arba AF Consult praktiką (Estija, Latvija).
 • 6-12 mėn. praktikuotis JAV pagal Baltic American Freedom Foundation (BAFF) programą. Rekomenduojama teikti dokumentus paskutinio kurso metu ir vykti po studijų;
4. Kokiose tarptautinėse programose galiu dalyvauti neišvykęs į užsienį?
 • Atvirose užsienio dėstytojų paskaitose.
 • Erasmus studentų tinkle (ang. ESN) VGTU – aktyvių mentorių komandoje, kuri organizuoja renginius integruoti užsienio studentus į visuomenę bei atstovauja mainų studentų interesus tarptautiniuose renginiuose.
 • Mentorių programoje – ESN VGTU mentorių komandoje, kuri tiesiogiai rūpinasi užsienio studentais.
 • Erasmus Lietuvos mokykloms projekte. Tai ŠMPF inicijuotas projektas mentoriams ir studentams, dalyvavusiems tarptautinėse programose, skirtas pasidalinti tarptautine patirtimi su Lietuvos moksleiviais, didinti motyvaciją savanorystei bei skatinti toleranciją.
  • Puslapio administratoriai:
  • Julija Vičienė
  • Justina Adomaitytė
  • Monika Auglytė
  • Jurgita Kunigonienė
  • Aurelija Ulčickaitė
  • Dovilė Jodenytė
  • Raimonda Šukaitė
  • Ieva Bagdonaitė
  • Justina Adomaitytė
  • Šarūnė Šilanskaitė
  • Lina Pavasarytė
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė