Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė

ERASMUS+ mokymosi vizitai

Doc. Dr. Olga Regina Šostak
VGTU Inžinerinės grafikos katedra
Šių metų kovo 20-24 dienomis įvyko „ErasmusStaffWeekforArchitecture 2017“ Vokietijos Taikomųjų mokslų universitete Karlsrūjes mieste.
 
Ši tarptautinė savaitė organizuota Architektūros katedroje suteikė puikią galimybę visiems dalyviams – patyrusiems mokslininkams architektūros srityje iš didžiausių Europos universitetų (Austrijos, Airijos, Baskų šalies, Kroatijos, Slovėnijos ir Lietuvos) sustiprinti tarptautinę partnerystę ir tarptautinius ryšius bei dalintis žiniomis ir patirtimi mobilumo srityje. Visi svečiai skaitė paskaitas ir dalinosi idėjomis apie architektūros mokslo internacionalizavimo ir tarptautinio dėstymo galimybes.
 
Visas lektorių paskaitas išklausė Taikomųjų mokslų universiteto 150 studentai, o kiekvienas dėstytojas svečias kartu su Karlsrūjes universiteto profesoriumi ir studentų grupe rengė architektūrinį projektą.
 
Man teko garbė dirbti kartu su Karlsrūjes Taikomųjų mokslų universiteto profesoriumi ir diplomuotu architektu Randolfu Liemu. Mūsų projekto temos pavadinimas – „Euro-Mikro-Mobail-Home“. Projekte dalyvavo 27 įvairių kursų architektūros studentai, kurie dirbo po du ir paros bėgyje turėjo sukurti mobilų modernų namą, su kuriuo galėtų keliauti per Europos šalis ir pasiekti Lietuvą.
 
Tarptautinė personalo savaitė Karlsrūjes Taikomųjų mokslų universitete paskatino internacionalizacijos ir modernizavimo idėjas; dalyvių pasitikėjimą tarptautine partneryste, naudojant savo sugebėjimus, talentus ir skirtumus.
Gediminas Gaidulis
Mechanikos fakultetas, Biomechanikos katedra
Tik vakar baigėsi Portugalijos ergoterapeutų asociacijos ir belgų kompanijos „Orfit Industries“ organizuoti mokymai „Orfit splinting workshop“, vykę 2016 m. spalio 14–15 d., Bežoje, Portugalijoje. Šiuo metu važiuoju traukiniu Beža – Lisabona, o galvoje vis dar gausu šviežių įspūdžių. Nieko nedelsdamas dalinuosi jais.
 
Beža yra nedidelis miestas, kuriame gyvenimas teka itin ramia vaga – senamiestis nedidelis, turistų nedaug, o pagrindiniai gyventojai – senjorai, nes būstas mieste nebrangus, o klimatinės sąlygos labai geros – ne per daugiausiai kritulių ir šilta visus metus. Be senjorų, mieste taip pat gausu studentų, studijuojančių Bežos politechnikos institute. Jis įsikūręs šalia ligoninės ir tarp kitų specialybių ruošia ergoterapeutus – reabilitacijos specialistus, kurių viena iš funkcijų – gaminti ortopedines priemones (Lietuvoje, beje, ergoterapeutai tuo neužsiima, todėl ortopedines priemones gamina ortopedai-technikai). Todėl ne veltui Portugalijos ergoterapeutų asociacija savo organizuojamiems mokymams pasirinko būtent Bežą.
 
 
Trumpai apie tai, kas yra ortopedinės priemonės. Ortopedinės priemonės – tai įvairūs gaminiai (įtvarai, ortopedinė avalynė, avalynės įdėklai, o taip pat ir protezai), skirti gydyti žmogaus kūno deformacijas neoperaciniu būdu. Šios priemonės dažniausiai yra individualios, t. y. gaminamos konkrečiam asmeniui. Nors ir atsiranda naujų technologijų, pvz., trimatis spausdinimas, pasaulyje vis dar įprasta ortopedines priemones gaminti rankomis. Viena pagrindinių tokių priemonių gamybos medžiagų yra termoplastikai, keičiantys savo savybes kintant jų temperatūrai – šildomi tokie plastikai suminkštėja, o atvėsę vėl tampa standūs. Kai kurie šių plastikų suminkštėja esant pakankamai žemai temperatūrai (apie 60 °C), todėl įtvarai iš jų gali būti formuojami tiesiai ant paciento galūnės. Kaip ir minėjau, daugelyje šalių ortopedines priemones gamina ergoterapeutai, o mūsų universitete to mokosi biomechanikos specialybės studentai.
 
Mokymai pagrinde buvo skirti susipažinimui su naujomis ortopedijos priemonių gamyboje naudojamomis medžiagomis. Termoplastikus šiuo metu pradeda keisti kitokios medžiagos, pvz., Orficast. Įprastomis sąlygomis ši medžiaga atrodo kaip paprastas minkštas audinys, tačiau ją pašildžius medžiagos savybės ima keistis – vėsdama ji tampa standi, kaip ir įprasti termoplastikai. Ši medžiaga sukurta vos prieš porą metų ir dar nėra plačiai naudojama pasaulyje, nors akivaizdu, kad greitu laiku ji taps viena dažniausiai naudojamų ortopedinių medžiagų. Orficast pavyzdys šiuo metu guli mano kuprinėje. Planuoju tik grįžęs išmėginti šios medžiagos savybes kartu su studentais.
 
Dar viena įdomi ir nauja medžiaga, kurios pristatymas paliko įspūdį, yra aplinkai draugiškas medžio ir plastiko kompozitas WoodCast, pasižymintis tokiomis pat savybėmis, kaip ir įprasti plastikai, tačiau tai lengvai suyranti gamtoje medžiaga. Ji sukurta Suomijoje, kurios kone tris ketvirtadalius ploto dengia miškai, tad žaliavos šioje šalyje tikrai užtenka.
 
Šių mokymų metu taip pat buvo surengta nedidelė paroda, kurioje pristatytos ne tik ortopedinės medžiagos, bet ir įvairios techninės pagalbos priemonės neįgaliesiems, iš kurių įdomiausia buvo apžiūrėti naujausius elektrinius neįgaliųjų vežimėlius. Puiki proga pamatyti tai, ko Lietuvoje tikriausiai dar neturime.
 
Nebe pirmą kartą vykau į mokymosi vizitą padedamas Erasmus+ programos, tačiau šis kartas, nors ir pats trumpiausias, paliko didžiausią įspūdį.
 
Tuo savo trumpą pasakojimą ir baigsiu, nes pro traukinio langą jau matyti Lisabonos pilies bokštai.
Gediminas Gaidulis
Mechanikos fakultetas, Biomechanikos katedra
Į Portą (Portugalija) sugrįžau po penkerių metų pertraukos – studijų metais čia buvau atvykęs šešiems mėnesiams pagal Erasmus mainų programą. Šį sykį apsilankiau jau kaip Mechanikos fakulteto Biomechanikos katedros darbuotojas – Erasmus+ darbuotojų mobilumo programa suteikė galimybę dalyvauti 2015 m. lapkričio 4–6 d. Porto universiteto organizuotuose tarptautiniuose mokymuose taikomojo bioatvaizdavimo tema.
 
Mokymus sudarė dvi gana skirtingos dalys. Pirmoji diena buvo pati įdomiausia ir naudingiausia – vyko praktiniai užsiėmimai. Šveicarų įmonės „Scanco Medical“ atstovai pristatė savo mikroskopinės kompiuterinės tomografijos aparatus ir apmokė vienu iš jų naudotis. Įdomu tai, kad aparatas stovėjo įmonės būstinėje Šveicarijoje, tačiau mes jį galėjome valdyti nuotoliniu būdu būdami Portugalijoje ir matyti filmuojamą ir tiesiogiai transliuojamą vaizdą. Atlikome keletą skirtingų biologinių audinių skenavimų. Po to buvome mokomi naudotis šveicarų sukurta programine įranga, kuria iš gautų kompiuterinės tomografijos vaizdų galima sukurti trimatį biologinės struktūros modelį. Tokie modeliai vėliau gali būti perkeliami į kompiuterinės inžinerijos programas simuliacijai ir testavimui.
 
Likusios dvi dienos buvo skirtos paskaitoms, kurias skaitė lektoriai iš skirtingų Europos ir Azijos šalių. Paskaitos buvo skirtos įvairioms aktualioms su bioatvaizdais susijusioms problemoms nagrinėti.
 
Portas taip lengvai paleisti nenorėjo – paskutiniąją mokymų dieną sužinojau, kad dėl avialinijų streiko mano skrydis į Frankfurtą atšauktas. Dėl to visai neplanuotai nukeliavau į Stambulą, iš kur visa diena vėliau galų gale pavyko parsirasti namo.
 
 
 
Alina Kvietkauskienė
Stažavosi Lidso universitete (Didžioji Britanija)
2014 m. lapkričio 23–28 dienomis pagal Erasmus+ STAFF MOBILITY programą  lankiausi Didžiosios Britanijos Lidso universitete (angl. University of Leeds). Lidso universitetas – vienas didžiausių Didžiosios Britanijos universitetų, kuriame šiuo metu mokosi apie 35 000 studentų. Pagrindinis stažuotės tikslas – susipažinti su doktorantūros studijų organizavimu Lidso universitete, perimti gerąją praktiką.
 
Oficialaus vizito metu apie doktorantūros studijas, jų organizavimo tvarką,  finansavimo galimybes Lidso universitete teko diskutuoti su dr. Leonid V. Bogachev, Lidso universiteto Matematikos mokyklos vadovu. Taip pat man buvo suorganizuoti susitikimai su ekonomikos ir finansų krypties doktorantais, susitikimų metu gavau nemažai įžvalgų tolesniam savo disertacijos rengimui.
 
Stažuotės metu man daug dėmesio skyrė Lidso Verslo ir Matematikos mokyklų profesorius Klaus Reiner Schenk Hoppe. Jis konsultavo mane disertacijos rengimo tematika.
 
Stažuotė į Lidso universitetą buvo labai naudinga asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui  –užmegztos naujos pažintys, susitarta dėl tolesnio bendradarbiavimo mokslinėje srityje.
Justas Jackevičius
Stažavosi Valencijos Politechnikos universitete (Ispanija)
Šių metų gegužės 2–9 dienomis Erasmus+ stažuotės metu apsilankiau Valencijos Politechnikos universitete, informacinių technologijų ir sistemų skyriuje. Vizito metu mane priėmė universiteto darbuotojai iš Užsienio ryšių direkcijos ir informacinių technologijų skyriaus.
 
Vizito tikslas susipažinti su konkrečių Valencijos Politechnikos universiteto aptarnavimo padalinių darbo organizavimo metodika, veikla, kompiuterine sistema (programine ir technine įranga), komunikacija tarp specialistų ir sistemos naudotojų (problemų registracija ir sprendimai).
 
Erasmus+ vizito metu buvo užmegzti nauji kontaktai su universiteto darbuotojais, dirbančiais informacinių technologijų skyriuje. Universiteto darbuotojai pademonstravo jame naudojamas sistemas, tinklus ir įvairias konfigūracijas, plačiai papasakojo apie naudojamą programinę įrangą kompiuteriuose, apie IT skyriuje dirbančių specialistų darbo specifiką. Aptarėme galimybes tobulinti aptarnavimo darbus VGTU.
 
Stažuotė į Valencijos Politechnikos universitetą buvo labai informatyvi ir naudinga asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui.
Raimonda Šukaitė
dalyvavo Tarptautinėje savaitėje Vroclavo universitete (Lenkija)
Šių metų balandžio 20-24 dienomis dalyvavau tarptautinėje administracijos darbuotojų, kurie dirba tarptautinių ryšių srityje, savaitėje Vroclavo universitete, Lenkijoje. Joje susitikau su kolegomis iš Rumunijos, Graikijos, Ispanijos, Katalonijos, Vokietijos ir Turkijos universitetų.
 
Tarptautinės savaitės metu susipažinau su Vroclavo universitetu, jame dirbančia tarptautinių ryšių darbuotojų komanda, išsiaiškinau, jog šis universitetas kasmet priima 600 studentų pagal Erasmus+ programą ir dar 250 studentų pilnoms studijoms, turi 800 Erasmus+ partnerių ir 20 studijų programų anglų kalba. Vroclavo universitetas aktyviai dalyvauja organizuojant vasaros mokyklas su Minesotos ir Lenkijos universitetais, turi lenkų kalbos ir kultūros mokyklą užsienio studentams ir siūlo pasirašyti dvišalę Erasmus+ sutartį, pagal kurią galėtų vykti VGTU ir Vroclavo universiteto studentų mainai.
 
Su kitų tarptautinėje savaitėje dalyvavusių universitetų atstovais numatėme tokias galimas bendradarbiavimo kryptis: pasiūlyti praktiką VGTU Užsienio ryšių direkcijoje Ludwig Maximillians universiteto Miunchene studentams, pakviesti Kretos universiteto profesorių dėstyti studentams VGTU kaip kviestinį dėstytoją apskaitos tematika verslo vadybos fakultete, pasidalinti gerąja patirtimi tyrimų srityje su Barselonos universitetu.
 
Tarptautinės savaitės metu buvo organizuojama ir kultūrinė programa: lenkų kalbos kursai, ekskursija po Vroclavo miestą ir aplink esančius kultūrinius paminklus, kultūriniai vakarai.
Ilona Skačkauskienė
Stažavosi Lenkijos geležinkelių paslaugų įmonių asociacijoje
2015 m. sausio 12–15 dienomis pagal Erasmus+ STAFF MOBILITY programą lankiausi Lenkijoje, siekdama užmegzti tiesioginius kontaktus su partneriais užsienyje – Lenkijos geležinkelių paslaugų įmonių asociacija (angl. Polish Chamber of Railway). Ši asociacija yra ne pelno siekianti organizacija, vienijanti geležinkelio sektoriuje veikiančias įmones. Asociacija įkurta 1999 m. ir tuo metu jungė 101 narį, šiuo metu narių skaičius yra išaugęs iki 160. Asociacija atstovauja savo narių interesus, organizuoja temines konferencijas, seminarus, verslo misijas, dalyvauja tarptautinėse parodose.
 
Vizito metu lankiausi asociacijos įmonėse tokiose, kaip „MODUS“, kuri užsiima uniformų įvairių pasaulio valstybių įmonėms siuvimu, „PKP SMK w Trojmiescie sp.o.o.“, užsiimančia lokomotyvų remontu ir atnaujinimu, ir kitose.
 
Vizito metu, siekiant aktyvaus ir abipusiškai naudingo bendradarbiavimo tiek keičiantis patirtimi, naujausiomis žiniomis, tiek vykdant bendrą projektinę veiklą, suderinta ir pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Ši sutartis sudaro sąlygas Socialinės ekonomikos ir vadybos katedros tarptautiškumo didėjimui, bendrų mokslinių ir praktinių veiklų plėtojimui.
Jonas Jakaitis
stažavosi Brno technologijos ir J.E.Purkyne Usti nad Labem universitetuose (Čekija)
2013 m. gruodžio 8-13 dienomis lankiausi Čekijos Brno technologijos ir J.E.Purkyne Usti nad Labem universitetuose. ERASMUS stažuotės tikslas buvo susipažinti su universitetų pramonės gaminių dizaino studijų programų įgyvendinimu, institucijų veiklos organizavimu ir rezultatais, studijų proceso ir kursinių bei baigiamųjų darbų rengimo ypatumais. Oficialaus vizito metu apie studijų programas diskutavau su J.E.Purkyne Usti nad Labem universiteto Menų ir dizaino fakulteto prodekanu dr. J. Polanecky, su Dizaino katedros Gaminių dizaino studijų programos įgyvendinimo pedagoginiu personalu.
 
Oficialių susitikimų Brno technologijos universitete metu bendravau su Mechanikos inžinerijos fakulteto dekanu prof. dr. M. Doupovec, Mašinų ir pramonės dizaino instituto direktoriumi prof. dr. H.Martin bei Dizaino katedros vedėju inž. arch. doc. J. Rajlich. Apsikeitėme nuomonėmis studijų partnerystės klausimais. Be to lankantis auditorijose, laboratorijose ar studijose neformaliai bendravau su universiteto pedagoginiu kolektyvu bei studentais. Po vizito į Brno universitetą buvo pasirašyta ERASMUS bendradarbiavimo sutartis.
 
Reziumuojant rezultatus galima konstatuoti, kad stažuotė buvo naudinga siekiant suprasti naujos Pramonės gaminių dizaino VGTU unikalumą ir pagrįsti jos tikslų įgyvendinimo etapiškumą ateityje. Akivaizdu, be kvalifikuoto pedagoginio personalo, operatyvios studijų bazės plėtros, informacinių technologijų, programinės ir kompiuterinės įrangos skirtos ne tik projektuoti, modeliuoti, bet ir dizaino pavyzdžiams gaminti ateityje nebus apsieita.
Judita Gražulytė
stažavosi Drezdeno aukštosios technikos ir ekonomikos mokyklos laboratorijoje (Vokietija)
Dirbu laborante Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Kelių tyrimo instituto Automobilių kelių mokslo laboratorijoje.
 
Erasmus+ personalo mobilumo programa sudarė palankias sąlygas penkias dienas stažuotis Drezdeno aukštosios technikos ir ekonomikos mokyklos Civilinės inžinerijos/Architektūros fakulteto Kelių ir civilinės inžinerijos katedros laboratorijoje (vok. Hochschule für Technik und Wirtschaft Dresden (HTW) laboratory of Fakultät Bauingenieurwesen/Architektur Lehrgebiet Straßen- und Tiefbau), Vokietijoje. Stažuotės metu susipažinau su aukštosios mokyklos struktūra, Vokietijos švietimo sistema, mokslinių tyrimų finansavimo sistema, atliekamais bitumo ir asfalto mišinių laboratoriniais bandymais, kelių tiesybos srities reglamentavimu.
 
Pirmoji vizito diena buvo skirta abipusiam susipažinimui ir tarptautinio bendradarbiavimo užmezgimui. Reprezentuodama universitetą ir Kelių tyrimo institutą pristačiau juose vykdomą veiklą. Taip pat buvau supažindinta su aukštojoje mokykloje dirbančiais profesoriais, vykdomais moksliniais tyrimais, turima laboratorine įranga. Diskutavome apie studentams vykdomus praktinius (laboratorinius) užsiėmimus, jų kokybės gerinimą, išvažiuojamųjų paskaitų svarbą.
 
Vizitas buvo orientuotas į kvalifikacijos kėlimą. Todėl stažuotės metu didžiausias dėmesys skirtas bitumo bandymų atlikimo procedūrai ir rezultatų vertinimo įsisavinimui. Bandymai atlikti tiriant Lietuvoje naudojamą kelių bitumą 70/100. Nustatyta bitumo penetracija esant 25° temperatūrai, minkštėjimo temperatūra, lenkimo standis ir lenkimo standžio kitimo greitis bei kritinė žema temperatūra (BBR), kompleksinis šlyties modulis ir fazės kampas bei atsistatančiąsias ir liekamąsias bitumo savybes apibūdinantys rodikliai (DSR), atsparumas kietėjimui, veikiant šilumai ir orui (RTFOT), atsparumas pagreitintam ilgalaikiui sendinimui naudojant slėginį sendinimo indą (PAV) ir kt.
 
Stažuotės metu konsultavausi su Prof. Dr. Inž. Volker Rauschenbach, kuris priklauso Vokietijos kelių tiesybą reglamentuojančiai organizacijai (vok. Die Forschungsgesellschaft für Straßen- und Verkehrswesen (FGSV)) ir yra vienos iš sekcijų komisijos pirmininkas. Taip pat yra Vokietijos asfalto dangos konstrukcijų (vok. Deutscher Asphaltverband (DAV) e. V.) ir Vokietijos statybos industrijos (vok. es Deutschen Bauindustrieverbandes) asociacijų narys.
 
Vizito metu taip pat turėjau galimybę susipažinti su Drezdeno istorija, architektūra ir kultūra.
 
Užsimezgęs tarptautinis ryšys su Drezdeno aukštosios technikos ir ekonomikos mokyklos Civilinės inžinerijos/Architektūros fakulteto Kelių ir civilinės inžinerijos katedros laboratorija pasibaigus vizitui toliau sėkmingai tęsiamas.
 
Lankiausi Drezdeno aukštosios technikos ir ekonomikos mokyklos Civilinės inžinerijos/Architektūros fakulteto Kelių ir civilinės inžinerijos katedros laboratorijoje (Vokietijoje) (vok. Hochschule für Technik und Wirtschaft Dresden (HTW) laboratory of Fakultät Bauingenieurwesen/Architektur Lehrgebiet Straßen- und Tiefbau).
Jonas Jakaitis
stažavosi Zalcburgo taikomųjų mokslų universitete (Austrija)
Įgyvendinant ERASMUS+ mokymo mobilumo programą, 2014 m. gruodžio 1-6 dienomis lankiausi Zalcburgo taikomųjų mokslų universitete. Stažuotės tikslas buvo susipažinti su universiteto Pramonės dizaino ir vadybos studijų programa ir jos įgyvendinimo ypatumais, studijų proceso ir kursinių bei baigiamųjų darbų rengimu. Oficialaus vizito metu apie studijų programas diskutuavau su universiteto prorektoriumi ir studijų programos vadovu Gunther Grall, tarptautinių studijų koerdinatore Ulrike Hofmann, taip pat su pedagoginiu ir mokslo personalu bei studentais.
 
Kaip darbų vertinimo komisijos narys dalyvavau tarptautiniame kūrybinių dirbtuvių procese. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo septynių universitetų studentai iš Airijos, Olandijos, Brno (Čekija), Stambulo, Zalcburgo, Prahos, Porto universitetų. Po vizito Zalcburgo taikomųjų mokslų universitete buvo pasirašytos ERASMUS bendradarbiavimo sutartys su Porto politechnikos universitetu, Stambulo Bahcesehir universitetu ir Zlcburgo taikomųjų mokslų universitetu. Tai sudarė galimybę Pramonės gaminių dizaino studijos programos studentams 2015 m. rudens semestro metu dalyvauti studentų ERASMUS mainų programoje.
Ugnė Narkevičiūtė
dalyvavo Tarptautinėje personalo savaitėje Miunsterio universitete (Vokietija)
Penkių dienų trukmės programoje dalyvavo trisdešimt keturi tarptautinių ryšių, karjeros valdymo ir komunikacijos specialistai iš  Europos universitetų. Šios savaitės metu reprezentavau universitetą, susitikau su Tarptautinių ryšių padalinio vadove bei susipažinau su ketvirto pagal dydį Vokietijos universiteto, kuriame mokosi 42 000 tūkstančiai studentų, struktūra: Studentų konsultacijų centru, Dėstytojų mokymų centru, Absolventų centru.
 
Dalyvavau dviejose 6 val. trukmės karjeros valdymo specialistams skirtose plenarinėse sesijose „Karjeros galimybės“. Pirmosios sesijos metu, kartu su karjeros paslaugų specialistais diskutavau apie karjeros paslaugų organizavimą, struktūrą. Tai pat aptarėme karjeros mokymų integravimą į studijų programas e. mokymosi erdvėje. Mokymų metu buvo identifikuotas požiūris į studentus: efektyviausi komunikacijos kanalai, motyvacija ir dalyvavimas renginiuose. Vertinome klientų valdymo sistemos naudą sisteminant informaciją apie darbdavius ir kuriant duomenų bazę, bendradarbiavimo su darbdaviais formas, narystės galimybes, paslaugų apmokestinimą. Lyginome karjeros dienų organizavimo praktiką skirtingose šalyse. Diskusijos moderatorius buvo Karjeros centro vadovas Andreas Eimer, turintis 15 metų patirtį karjeros paslaugų universitete srityje. O antrosios sesijos metu buvo pasidalinta verslo kūrimo Vokietijoje specifika, finansavimo galimybėmis, palyginta su kitomis Europos šalimis, analizuotas „Business Model Canvas“.
 
Viena iš savaitės dienų buvo skirta kūrybiškumo mokymams ir idėjų vystymui, darbas vyko komandose. Aptarti karjeros paslaugų tarptautiškumo klausimai. Vyko individualūs susitikimai su Karjeros centro vadovu, Miunsterio universiteto darbuotojais, atsakingais už verslo kontaktus, kompanijų ir verslo partnerystę. Aptartos personalo ir studentų mobilumo galimybės Miunsterio universitete ir partnerystės perspektyvos. Užmegzti kontaktai su Miunsterio universiteto Karjeros centru, Čekijos Masaryko universiteto Karjeros centro atstove, Zagrebo Ekonomikos ir vadybos mokyklos Karjeros centro darbuotoja. Savaitės metu sukaupiau vertingų žinių apie Karjeros centrus Jungtinėse Amerikos Valstijose. Užsimezgęs ryšys skatina tęstinumą: iš personalo savaitės dalyvių gavau kvietimus dalyvauti 2015-ųjų metų personalo mokymų savaitėse Helsinkyje ir Brno.
  • Puslapio administratoriai:
  • Ieva Bagdonaitė
  • Julija Vičienė
  • Dovilė Karpičiūtė
  • Justina Adomaitytė
  • Monika Auglytė
  • Jurgita Kunigonienė
  • Aurelija Ulčickaitė
  • Dovilė Jodenytė
  • Raimonda Šukaitė
  • Ieva Bagdonaitė
  • Justina Adomaitytė
  • Šarūnė Šilanskaitė
  • Lina Pavasarytė
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė