Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė
Sąrašai Naujienos Paskelbti regioniniai QS reitingai: VGTU – stipriausias šalies technikos universitetas

Paskelbti regioniniai QS reitingai: VGTU – stipriausias šalies technikos universitetas

2015-10-23
Paskelbti regioniniai QS reitingai: VGTU – stipriausias šalies technikos universitetas
Šiandien tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 20152016“ (iš angl. k. Kylančios Europos ir Centrinės Azijos) universitetų reitingą – į regioninio reitingo 50-tuką pateko trys Lietuvos aukštosios mokyklos.
 
Pirmaujančias pozicijas išlaiko Vilniaus universitetas (VU), bendrame reitinge užėmęs 19 vietą. Praėjusiais metais jis buvo 32-oje pozicijoje. Tuo tarpu Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), užėmęs 45 vietą, šiemet ir vėl įvertintas kaip antras geriausias šalies universitetas bei techninių universitetų lyderis. Praėjusiais metais „QS World University Rankings“ paskelbtame reitinge „Emerging Europe and Central Asia 2014–2015“ VGTU turėjo 47 poziciją.
 
„Pozicija geriausių regiono universitetų penkiasdešimtuke antrus metus iš eilės yra geras rezultatas ne tik mūsų universitetui, bet ir visai Lietuvos aukštojo mokslo sistemai vertinant vis didėjančią konkurenciją. Jei pernai buvo analizuoti trys šimtai aukštųjų mokyklų, šiais metais jų buvo įvertinta net penki šimtai. Į geriausiųjų 150-uką pateko penki Lietuvos universitetai – daugiausiai iš Baltijos šalių“, – sako VGTU tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė.
 
Per plauką į 50-uką pateko ir Kauno technologijos universitetas (KTU), kuris čia užėmė paskutinę 50-ąją poziciją. Kitos šalies aukštosios mokyklos liko už geriausiųjų 50-uko ribų: Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) atsidūrė 77-oje, o Klaipėdos universitetas (KU) su kitais regiono lyderiais pasidalijo 121–130 vietas.

Antrąkart pristatomame reitinge įvertinta apie 500 universitetų iš 30 Europos ir Centrinės Azijos šalių. Į reitingą (QS) įtraukti ir kitų Baltijos šalių aukštosios mokyklos: trys Latvijos ir keturi Estijos universitetai. Pastarojoje šalyje neabejotinai pirmauja Tartu universitetas, užimantis 4-ąją vietą, o broliai latviai labiausiai gali džiaugtis Latvijos universitetu – jis 46-as.
 
Regiono lyderiu paskelbtas Maskvos valstybinis M.V.Lomonosovo unversitetas. Su šia mokymo įstaiga VGTU vykdo jungtinę magistrantūros programą.

Šis reitingas išsiskiria tuo, kad išryškinamas akademinio personalo pranašumas regiono kontekste. Nuo dešimtmetį skelbiamo „QS World University Rankings“ reitingo „Emerging Europe and Central Asia“ reitingo metodologija skirias dalimi vertinimo kriterijų, jų svarumo procentine išraiška. Čia aukštosios mokyklos vertinamos pagal universiteto reputaciją tarp akademinio personalo  (30 proc.) ir darbdavių (20 proc.), santykį tarp studentų ir dėstytojų (15 proc.), mokslo publikacijų skaičių (Scopus duomenų bazė) (10 proc.), Webometrics reitinge užimamą poziciją, vertinant matomumą ir įtaką internetinėje erdvėje (10 proc.), mokslo publikacijų citavimo rodiklius (Scopus duomenų bazė) (5 proc.), daktaro laipsnį turinčio personalo dalį (5 proc.), užsienio dėstytojų dalį (2,5 proc.) ir užsienio studentų dalį (2,5 proc.).
 
VGTU „QS World University Rankings“ bendrame instituciniame reitinge iš 918 vertintų aukštojo mokslo įstaigų patenka į 701+ kategoriją kartu su VDU ir KTU. O 401+ vertinimą gavo už universiteto reputaciją tarp akademinio personalo, darbdavių, citavimo indeksą, užsienio dėstytojų dalį bei tarptautinių studentų skaičių. Pagal kryptis („QS World University Rankings by Subject“), VGTU užima 51–100 vietą iš 475 vertintų universitetų Architektūroje, o Civilinės inžinerijos ir statinių konstrukcijų – 101–150 vietą iš 486 įvertintų aukštųjų mokyklų. Tarp geriausių šiose kryptyse nepateko daugiau nei vienas universitetas iš Baltijos šalių.