www.vgtu.lt

Įdomioji VGTU studentų statistika

2016-06-02
Įdomioji VGTU studentų statistika
VGTU’60 šventėje prisiminėme daug universitetui svarbių įvykių, asmenybių, datų ir skaičių. Taip pat sužinojome, kad studentiško gyvenimo faktus fiksuoja bei savo statistiką veda ir patys Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai. Dalijamės smagiu faktų rinkiniu, kurį  jubiliejinėje universiteto šventėje pristatė VGTU SA prezidentė:
 
„Per paskutinį dešimtmetį VGTU turėjo apie 22 tūkst. absolventų, iš kurių 99 proc. turi darbą. Tačiau čia jie gavo ne tik aukštąjį išsilavinimą, bet ir gyvenimiškas pamokas, pirmąsias ir, galbūt, jau viso gyvenimo meiles, ką patvirtina 1569 lovos bendrabutyje, iš kurių 120 sustumtos.
 
Studentų statistika teigia, kad socialiniuose tinkluose per keturis metus universitete vidutiniškai jaunuolis susiranda apie 500 naujų draugų, iš kurių tikrus išlaiko laikas. Universitetas padeda išmokti gyventi be miego ir nemiegoti tiek naktų, kiek išlaikyta egzaminų. Skolų skaičius lygus suvartotų energetinių gėrimų skaičiui, tačiau tai stipriai mažiname ir skatiname mažinti.
 
Begalės įgyvendintų idėjų, kaip ir begalės nueitų kilometrų nuo „Niujorko“ iki „Kamčiatkos“ kiekvieno studento gyvenime. Net 5253 pirmakursiai studentų atstovybės išvežti į studentų įsimylėtą Aukštadvario sporto ir pramogų bazę ir pamokyti universitetiško gyvenimo pamokų.
 
Per dešimt metų pasikeitė 7 VGTU SA prezidentai, durys atidarytos į 1020 posėdžių, suorganizuota ir dalyvauta 150 renginių, parašyta 11 tūkst. prašymų. Daug didelių skaičių, bet šis universitetas mus išmokė juos pamėgti, suprasti jų reikšmę ir naudą. Formulės, teoremos, brėžiniai, kalnai lapų, krūvos jau neberašančių rašiklių – kasdienybė kiekvienam iš mūsų ir nesvarbu, mes studentai ar dėstytojai, tai mus vienija ir todėl visi drauge mes didelė jėga, jėga, kurią visi žino kaip VIENINTELĮ geriausią technikos universitetą.
 
Vilniaus Gedimino technikos universitetas visų pirma yra namai ir vieta, kur per trumpą laiką turi galimybę išbandyti, išmokti ir suprasti visas gyvenimo tiesas. Ačiū, jums už tai, kad galime būti viso to dalimi, kad galime augti ir tobulėti drauge. Ačiū, kad esate ir būsite čia. Už studentišką rytojų!“
 
Ištrauka iš VGTU SA prezidentės Lauros Ladietaitės šventinės VGTU’60 kalbos