www.vgtu.lt

Vartome senas „Inžinerijas“: keli studentų tipai

2016-05-19
Vartome senas „Inžinerijas“: keli studentų tipai
Nekantriai laukdami Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) 60-mečio šventės, toliau tęsiame minties „perliukų“ paieškas nuo 1973-ių metų ėjusiame savaitraštyje „Inžinerija“. Puikiai suprasdami, jog bet kuri mokymo įstaiga visiškai netektų prasmės be čia besimokančiųjų ar studijuojančių, šįkart perpublikuojame 1976-ųjų birželio mėnesio numeryje pasirodžiusį Artūro Sodžio tekstą „Keli studentų tipai“. Beje, turime pastebėjimą, jog šiuolaikiniai studentai, atmetus laikmečiui būdingas detales, mažai kuo ir bepasikeitė...
 
Keli studentų tipai
 
DIDVYRIS – studentas N. N. ketvirtą kartą į paskaitą atėjo baigiantis semestrui. Tuščioje auditorijoje jį su gėlėmis ir fanfaromis sutiko fakulteto dekanas, dėstytojas ir atstovai iš profkomiteto. Po šiltų sveikinimo žodžių, ovacijų ir iškilmingo tušo, N. N. Buvo prirakintas prie suolo ir turėjo išklausyti net dvi akademines valandas trukusią paskaitą.
 
SPARTUOLIS – Pirmame kurse aktyviai palaiko iškeltą šūkį „Institutą – pirma laiko!”. Dabar spartuolis atlieka karinę tarnybą N. karinėje dalyje, sudarytoje iš jo pasekėjų.
 
JAUNASIS MOKSLININKAS – Savo moksliniame darbe, padedant kolegoms iš VVU, KPI ir Šilalės, po ilgų tyrinėjimų nustatė, kad egzaminą geriau išlaikyti patenkinamai negu visai neišlaikyti.
 
MUZIKANTAS – Koncerte groja visais styginiais instrumentais, namie – mušamaisiais, išvykoje – pučiamaisiais, o per egzaminą – dėstytojo nervais.
 
KOLEKCIONIERIUS – Renka beveik visų skysčių, kuriuos vartoja bendrabutyje, tarą. Kolekcijoje 683 buteliai, 33 iš jų nuo kefyro.