Svetainės struktūra Mano VGTU Medeinė

Universitetiniai mokslo centrai

Veiklos sritys
Centras atlieka atviros prieigos VERSLO VARTŲ funkciją į verslo, mokslo ir studijų sutelkimą, inovacijų kūrimą bei plėtrą. Čia sutelktas didžiausias potencialas civilinės inžinerijos srityje. Centre vykdomi mokslo ir verslo tarpdisciplininiai taikomieji  ir fundamentiniai tyrimai, bandymai, kuriamos inovatyvios pažangiosios technologijos ir prototipai, teikiamos paslaugos verslui. Pagrindinės veiklos sritys: statybinės konstrukcijos ir medžiagos, pastato energetinės sistemos, geodezija, aplinkosauga, geotechnika.
VGTU APC koncentruoja savo veiklas 3 prioritetinėse mokslinių tyrimų ir infrastruktūros plėtros srityse:
1. Taupus namas.
Sritis apima: pastatų mikroklimato palaikymo, aplinkosaugos, energijos efektyvumo didinimo, atsinaujinančių energijos šaltinių integracijos, pastato konstrukcinių elementų kūrimo, gamybos ir bandymo tyrimus bei aukšto efektyvumo pastatų modernizavimo technologinį ir organizacinį išmanymą. Siekiama tapti pagrindiniu kompetencijos centru Lietuvoje, jungiančiu specialiąsias žinias apie pasyvius, beveik nulinės energijos, ir aktyvius pastatus.
2. Termoizoliacinės medžiagos.
Glaudžiai su taupaus namo sritimi besisiejanti veikla orientuota į naujos kartos termoizoliacinių medžiagų kūrimą ir bandymą.
3. Darni urbanistinė plėtra.
Sritis jungia teritorijų urbanizacijos infrastruktūros komponentus, tokius kaip keliai, aplinkosauginiai bei geotechniniai tyrimai.
 
Kontaktai                    Darbo laikas
Adresas: Saulėtekio al.11
Telefonas: (8 5) 251 2464, 8 676 85570, 8 640 12050
El. paštas: cimc@vgtu.lt   sarunas.skuodis@vgtu.lt                 
Pirmadienį – Ketvirtadienį 08.00 – 16.45
Penktadienį 08.00 – 15.30
Pietų pertrauka: 11.30 – 12.00
Veiklos sritys
Šiuo metu statybos pramonė yra įžengusi beprecendentinį inovacijų ir drąsių eksperimentų laikotarpį, kurį didele dalimi lemia technologijos. Sparčiai besivystant informacinėms technologijoms statybos industrijos srityje (AEC – Architecture, Engineering and Construction Industry arba AECO – Architecture, Engineering, Construction and Owner/Operator), kompiuterinio projektavimo, kompiuterizuoto statybos proceso organizavimo ir objekto valdymo koncepcija nuolat plečiasi ir įgyja naują prasmę.
Statinio (pastato) informacinio modeliavimo (SIM, ang. BIM) sistemų plėtra ir intensyvus vystymas ir yra šiuolaikinių skaitinių ir informacinių technologijų statybos inžinerijos bei architektūros ir, didžiąja dalimi, aplinkos, transporto, infrastruktūros inžinerijos srityse pagrindinė varomoji jėga, esmė ir turinis.
Atsižvelgiant į VGTU vizija, misija, ruošiamų specialistų profilį, fakultetų struktūrą, istorinę raidą, Statinio (pastato) informacinio modeliavimo (angl. BIM) technologijų vystymas yra iškeltas į strateginį lygmenį Universiteto mokslo ir tyrimų kryptyse, jis turi būti kompleksiškai integruotas į daugelio dėstomų specialybių mokymo programas visų pirma Statybos ir Architektūros, o taip pat Aplinkos ir Fundamentinių mokslų fakultetuose. Kiti fakultetai ir padaliniai gali būti taip pat įtraukti į šią veiklą, pagal jų mokslinių tyrimų interesų sritis ir dėstomų disciplinų sąsają su SIM (angl. BIM) tematika.
VGTU Statinių informacinio modeliavimo technologijų centras (SIMTC) yra įkurtas 2014 m. gegužės mėn. 13 d. Centro veiklos vienu iš svarbiausių tikslų yra iškelti Statinių informacinio modeliavimo (angl. BIM) metodologijos vystymą į strateginį lygmenį VGTU mokslinių tyrimų ir studijų kryptyse.
SIMTC mato savo misija kuriant stiprų regioninį Skaitmeninės Statybos (angl. BIM) technologijų plėtros ir vystymo centrą Lietuvoje ir Baltijos šalyse architektūros ir statybos inžinerijos, transporto ir infrastruktūros inžinerijos srityse, kuriame nuolat kaupiamų teorinių žinių lygis paremtų praktinių įgūdžių ugdymo ir profesinės kvalifikacijos tobulinimo procesus, plėtojant tvirtą mokslo ir verslo ryšį bei gerintų inovacijų ciklą statybos pramonės srityje.
 
Kontaktai Darbo laikas
Adresas: Saulėtekio al.11
Telefonas: 8 699 35 067
    Pirmadienį – Ketvirtadienį 08.00 – 16.45
    Penktadienį 08.00 – 15.30
    Pietų pertrauka: 11.30 – 12.00

Fakultetiniai mokslo centrai

(TRANSPORTO INŽINERIJOS FAKULTETAS)
Veiklos sritys
ITLKC veikla yra orientuota į Lietuvos transporto sistemos intermodalumo stiprinimą, pabrėžiant, kad būtent intermodalumas, kaip transporto rūšių sąveikos forma, yra esminis veiksnys, plėtojant konkurencinę transporto rūšių rinką.
Todėl ITLKC tikslas – užtikrinti intensyvesnę transporto rūšių integraciją į vieną transporto grandinę, jungiančią individualias paslaugų rinkas. Siekiant šio tikslo prioritetas teikiamas skirtingų transporto rūšių ir skirtingų transporto politikos įgyvendinimo lygmenų tarpusavio harmonizavimui.
Kontaktai Darbo laikas
Adresas: Plytinės g. 27, 104 kab
Telefonas: (8 5) 274 5075
El. paštas: algirs@vgtu.lt
 
Pirmadienį – Ketvirtadienį 08.00 – 16.45
Penktadienį 08.00 – 15.30
Pietų pertrauka: 11.30 – 12.00
  • Puslapio administratoriai:
  • Jurgita Kunigonienė
  • Jelena Kabulova
  • Jurgita Kunigonienė
  • Daiva Versekėnienė
  • Vaiva Norkevičiūtė
  • Vilma Purienė
  • Eglė Kirliauskaitė
  • Dovilė Juršytė
  • Justė Kareivaitė
  • Agnė Augustinaitė
  • Liucilė Vervečkaitė