Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė

Paskaitų ciklas "Įžaidybinimo naratyvai medijose"

2016 m. rugsėjo 12-23 dienomis VGTU lankėsi prestižinės Kelno Medijos menų akademijos profesorius Žilvinas Lilas. Studentai turėjo galimybę išklausyti jo paskaitų ciklą „Įžaidybinimo naratyvai medijose“ LinkMenų fabrike.
 
Rugsėjo 21 dieną profesorius sutiko paskaityti “neplanuotą” paskaitą apie įžaidybinimo strategijas Kūrybinių industrijų fakulteto studentams ir dėstytojams. Paskaitą filmavo televizija LRT Kultūra. Įrašą galima rasti LRT mediatekoje.
 
Nuo 2004 m. Ž. Lilas yra Kelno Medijų Menų Akademijos profesorius, o 2008 m. buvo paskirtas interaktyvių ir gamifikacijos (gamification) projektų prie ES Komisijos (EACEA ir Horizon2020) atrankinės komisijos nariu. 2008 m. Kelne jis įsteigė mokslinį tiriamajį institutą Paidia Institute. Taip pat profesorius Ž. Lilas  yra daugelio tarptautinių projektų (Migrating Art Academies, Artothlon, Ghostology ir kt.) autorius ar bendraautorius.
 
Šis mokslininkas ilgą laiką dirbo techniniu direktoriumi Holivudo kompanijose (“Walt Disney Studios”, “Metrolight Studios”, “Artist's Inc“) ir kompiuterinių žaidimų įmonėje “Oddworld Inhabitants”.  Jis ėjo interfeiso dizainerio pareigas “Eisenhower National Clearinghouse for Mathematics and Science Education”, ir “Wexner Center for the Arts”. Prisidėjo kuriant pilnametražinius animacinius filmus “Treasure Planet”, “Chicken Little”, “Siegfried and Roy”, kompiuterinius žaidimus,  daugelį reklaminių bei vaizdo klipų. Dalyvavo mokslo-tiriamuosiuose  projektuose: “Distance Learning” (rėmėjas “Battelle Endowment for Technology and Human Affairs”) ir “Interaccess” (rėmėjas “Wexner Centre for the Arts”). Profesorius yra dažnai kviečiamas skaityti paskaitų Vokietijos, JAV ir Švedijos universitetuose.

Diskusija „Intelektualios medijų pramogos: pramogos – intelektuali veikla?“

2016 metų spalio 5 dieną Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) LinkMenų fabrike įvyko Kūrybinių industrijų fakulteto organizuota teorinė-praktinė diskusija „Intelektualios medijų pramogos: pramogos – intelektuali veikla?“.
 
Diskusiją vedė VGTU KIF Filosofijos ir komunikacijos katedros lekt. Joviklė Barevičiūtė ir šios katedros vedėjas, prof. dr. Tomas Kačerauskas. Renginį filmavo LRT Kultūros akademija. Diskusijoje dalyvavo VGTU KIF FKK doc. dr. Jekaterina Lavrinec, VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros lekt. dr. Rytė Žiūrienė, kviestiniai renginio svečiai iš kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Tai – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Kūrybinių medijų instituto doc. dr. Titas Petrikis, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros vedėjas doc. dr. Rimantas Plungė ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius doc. dr. Remigijus Venckus. Visi šios diskusijos dalyviai – ne tik skirtingose Lietuvos aukštosiose mokyklose dirbantys mokslininkai ir tyrėjai, bet kartu ir – praktikuojantys kūrėjai, įvairių medijų meno krypčių atstovai. Diskusijos metu pavyko užmegzti tęstinį dialogą tarp medijų teoretikų ir praktikų, apsvarstytos galimybės įtraukti įvairius medijų praktikus į VGTU KIF kūrybinių ir pramogų industrijų studijų programų vykdymo procesą, organizuoti jų kviestines paskaitas ir kūrybines dirbtuves bei rengti bendrus projektus, keliant minėtų studijų programų studentų kvalifikaciją. Taip pat buvo aptartos kūrybinių ir pramogų industrijų studijų bei medijų meno sinergijos nišos, apsvarstytos atitinkamos tarpuniversitetinio bendradarbiavimo galimybės tiriant medijas šiuolaikiniame pramogų kontekste.

Edukacinė augimo erdvė - seminarų ciklas dėstytojams

2016 m. spalio 12 dieną Kūrybinių industrijų fakultete įvyko seminaras Studentų pasiekimų vertinimo metodai, kuris pradėjo dėstytojams skirtų seminarų ciklą. Edukacinio augimo erdvė fakulteto dėstytojams yra puiki galimybė nuolatiniam tobulėjimui: ieškoti ir būti pasirengusiems naujovėms dirbant su studentais,  susipažinti su naujausiomis mokymo ir mokymosi praktikomis, pasidalinti turimomis patirtimis. Pirmasis seminaras atkreipė dėmesį į pasiekimų vertinimo svarbą, aptariant galimus vertinimo metodus, kriterijų įvairovę bei studentų įtraukimą, siekiant objektyvesnio pasiekimų vertinimo. Seminarą vedė VGTU Edukacinių kompetencijų grupės vadovė, docentė Ilona Valantinaitė.
Fakulteto dėstytojai kviečiami aktyviai dalyvauti Edukacinio augimo erdvėje. Seminarai aktualiomis temomis Kūrybinių industrijų fakultete bus organizuojami reguliariai.

Inholland taikomųjų mokslų universiteto dėstytojų paskaitos

Kūrybinių industrijų fakultete 2016 m. lapkričio 3 – 4 dienomis lankėsi ir skaitė paskaitas studentams trys dėstytojai iš Inholland taikomųjų mokslų universiteto, kuris yra įsikūręs Amsterdame, Olandijoje. Fakultetas glaudžiai bendradarbiauja su šia institucija, studentai noriai renkasi išvykti mokytis pagal Erasmus+ studijų programą.
 
Studentai aktyviai rinkosi ir klausė:
 • Reuben Wijnberg paskaitą apie verslo pokyčių valdymą.
 • Philippa Collin paskaitą apie socialinį įtraukimą/išstūmimą ir miesto laisvalaikį. 
 • Els Reijnen paskaitą apie laisvalaikį Amsterdame. 
 
 

Atviros prof. Algio Mickūno paskaitos

Kūrybinių industrijų laboratorijoje 2016 m. lapkričio mėnesį vyko atviros Algio Mickūno paskaitos. Tai vienas iškiliausių lietuvių išeivijos filosofų, pripažintas mokslininkas tarptautiniu mastu, Lietuvos mokslų akademijos narys, Ohajo (JAV) universiteto profesorius. 

Paskaitų temos:
 • Kūrybinės visuomenės komunikacijos požiūriu tyrinėjimo metodai: interpretacijos, visuotinės logikos, faktiškumas, pozityvizmas, fenomenologija;
 • Komunikacijos pagrindai. Dabartinių teorijų įvertinimas: nuo kalbos atsiradimo iki pasaulio sukūrimo;
 • Medijų sąvokos ir jų struktūrinė įvairovė – vizualinė, balsinė, istorinė, kultinė, aestėtinė ir asmeniška;
 • Kalbų klodai ir jų gyvenamieji pasauliai;
 • Kūryba – tarp autonomijos ir priežastingumo;
 • Kūrybiškumo rėmų pokyčiai; rėmus sprogdinantys įvykiai;
 • Kūrybinis veržlumas tarpkultūrinės komunikacijos kloduose. 

 

Jyväskylä universiteto dėstytojų paskaitos

2016 m. lapkričio 14-15 d. VGTU lankėsi du dėstytojai iš Suomijos, Jyväskylä universiteto (University of Jyväskylä): kultūros politikos profesorius Pyykkönenas Miikka ir vyresnysis lektorius dr. Jakonenas Mikko, taip pat dėstantis kultūros politiką.
 
Kūrybinių industrijų studentai turėjo galimybę išklausyti Mikko Jakoneno seminarą apie prekariškumą ir paskaitą apie bendrą naudojimą.

Diskusija intelektinės nuosavybės tema

Kūrybinių industrijų fakultete 2016 m. gruodžio 12 d. įvyko socialinio projekto „Pradėk nuo savęs“ organizuota diskusija intelektinės nuosavybės tema. Diskusiją moderavo muzikos grupių vadybininkas Justas Čekuolis. Diskusijos svečiai: „Laisvės TV“ vadovas  Mykolas Markauskas,  „Miss sheep“ grupės vokalistė, reklamos agentūros „Adell Taivas Ogilvy“ turinio ir skaitmeninių sprendimų skyriaus vadovė Dovilė Filmanavičiūtė, intelektinės nuosavybės apsaugos centro (INAC) vadovas Vytas Simanavičius ir audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „AVAKA“ atstovas Darius Vaitiekūnas.
 
Diskusijos metu INAC vadovas pristatė, kaip yra kovojama su piratavimu ir intelektinės nuosavybės pažeidimais, buvo pateikti internetiniai tinklalapiai, kuriuose studentai gali vartoti legalų turinį. Renginio svečiai pabrėžė, kad svarbu įdiegti naujajai kartai mintį, kad naudojamas nelegalus turinys yra tas pats kas vagystė. Dovilė Filmanavičiūtė pateikė atliktų tyrimų pavyzdį, kuris atskleidė, kad žmonės gali mokėti už legalų turinį, tačiau neteisėtas jo naudojamas yra paprasčiausias ydingas įprotis. Studentai pritarė šiai idėjai. Jie taip pat aktyviai uždavinėjo klausimus, lygino Lietuvos ir užsienyje esančius atvejus, domėjosi konkrečiais piratavimo atvejais, autorių teisių ginimu, skiriamomis nuobaudomis. 

“Pradėk nuo savęs” tai socialinis projektas inicijuojamas Lietuvos muzikos verslo asociacijos, skatinantis pagarbą intelektiniai nuosavybei ir neteisėtam jo naudojimui. MUSO 2016 m. atlikto tyrimo duomenimis, pagal piratavimo internete mastą mūsų šalis užima trečią vietą pasaulyje. Dėl šios priežasties projektu siekiama skatinti jaunimo ir būsimųjų kūrėjų pagarbą intelektinei nuosavybei bei nepakantumą neteisėtam jos naudojimui. 
  • Puslapio administratoriai:
  • Eivina Staniulytė
  • Diana Pachomovaitė
  • Vita Urbelionytė Šlekienė
  • Angelė Tamulevičiūtė
  • Justas Nugaras
  • Veronika Cicėnaitė
  • Tautvydas Parapinavičius
  • Ana Luisa Monse
  • Ramunė Uždavinytė
  • Živilė Sederevičiūtė Pačiauskienė
  • Justė Kareivaitė